Ruszaj się i pomagaj!

Biegasz, jeździsz na rowerze, rolkach? A może kręci cię Nordic Walking? Teraz oprócz tego, że dzięki regularnym treningom poprawiasz swoją kondycję, sylwetkę i stan zdrowia, raz dziennie za każdy pokonany kilometr możesz przekazać złotówkę na wakacyjne wyjazdy zorganizowane przez fundację SOS Wioski Dziecięce. Wystarczy ściągnąć na smartfona aplikację Samsung Hope Relay. I ruszać się!

Aplikacja Hope Relay - Ruszaj Pomagać została stworzona w zgodzie z duchem zbliżających się Igrzysk Olimpijskich w Londynie. W Wielkiej Brytanii korzystają z niej min. David Beckham i Jamie Olivier, w Polsce Michał Żebrowski, Małgorzata Socha i Mariusz Czerkawski. Aplikacja jest dostępna od 25 czerwca do dnia zakończenia Igrzysk Olimpijskich (12 sierpnia). O co chodzi? Już wyjaśniamy.

Samsung jest oficjalnym partnerem Igrzysk Olimpijskich Londyn 2012 i w związku z tym chce zachęcić Polaków do ruchu i przy okazji do zrobienia czegoś dla innych.

Aplikacja Hope Relay jest prosta w obsłudze i przejrzysta. Nie ma wielu rozbudowanych funkcji, ma przede wszystkim zmobilizować cię do aktywności fizycznej, bicia własnych osiągnięć i zaangażowania się w cele charytatywne. O ile przyjemniej biega się ze świadomością, że każdego dnia możesz powiększyć konto fundacji! Oczywiście, jeśli szykujesz się do maratonu lub jesteś profesjonalnym sportowcem, zapewne powinieneś używać bardziej rozbudowanych aplikacji, ale Hope Relay można potraktować jako przyjemny dodatek do treningu. Bo skoro i tak jeździsz na rowerze, biegasz czy maszerujesz, nie byłoby dobrze przy okazji zarabiać pieniądze dla potrzebujących dzieci? Po to została stworzona aplikacja Hope Relay.

Krótka instrukcja obsługi

Aplikację można bezpłatnie pobrać ze sklepów Samsung Apps, App Store, Google Play. Możesz też po prostu ściągnąć ją o tutaj.

Instalujemy aplikację na smartfonie (proces instalacji jest bardzo prosty), tworzymy swój Avatar: jest kilka opcji do wyboru jeśli chodzi o strój i sylwetkę. Dodajemy też swoje zdjęcie i już jesteśmy gotowi do biegu! Wystarczy wybrać opcję: Zacznij bieg.

Jeśli masz jeszcze jakieś wątpliwości, to posłuchaj Davida Beckhama:

 

Aby ćwiczyć i pomagać dzieciom musisz pamiętać o dwóch zasadach:

- uruchom GPS - dzięki temu każdy twój krok będzie się teraz liczył

- pamiętaj, żeby uruchamiać aplikację za każdym razem, gdy planujesz pokonać jakąś odległość pieszo, rowerem, na rolkach... liczy się każdy kilometr!

Więcej o: