Ogień olimpijski już podróżuje po Wielkiej Brytanii

10 maja ogień olimpijski został rozpalony w starożytnej świątyni Hery w Olimpii i tym samym zainaugurował finalny etap przygotowań do tegorocznych Igrzysk XXX Olimpiady. Osiem dni później dotarł do Kornwalii na zachodzie Anglii, skąd rozpoczął swoją 70-dniową podróż po Wielkiej Brytanii.

Zgodnie z tradycją niosący pochodnię olimpijską niosą jednocześnie symbol pokoju, jedności i przyjaźni. W trwającej 70 dni sztafecie weźmie udział aż 8000 osób przekazujących sobie pochodnię z ogniem olimpijskim. Jako jeden z pierwszych ogień poniósł David Beckham, który odebrał pochodnię od Greków i wraz z delegacją olimpijską i księżną Anną dostarczył ją do Wielkiej Brytanii.

W tym roku, po raz pierwszy w historii ogień olimpijski poniesie aż 26 Polaków, będą to osoby ze świata mediów i sportu oraz osoby, które wygrały w konkursie ogłoszonym przez Samsunga na Facebooku. W skład polskiej reprezentacji sztafety olimpijskiej weszli m.in.: Przemysław Babiarz, Mariusz Czerkawski, Jan Mela, Artur Partyka, Beata Pawlikowska, Michał Żebrowski oraz Marta Żmuda-Trzebiatowska. Uczestnictwo Polaków w tym niezwykłym wydarzeniu zapewnił oficjalny partner sztafety olimpijskiej - firma Samsung.

- Bardzo się cieszę, że dzięki firmie Samsung znalazłem się w tak szczególnym gronie i będę mógł stać się częścią wielkiego wydarzenia, jakim jest bieg z ogniem olimpijskim. Wiem również, jak bardzo ważna jest pomoc innym w spełnieniu marzeń i pokonywaniu własnych barier. Sam będę korzystał z aplikacji Hope Relay i wspomagał SOS Wioski Dziecięce codziennie biegnąc jeden kilometr - mówi Jan Mela, najmłodszy w historii zdobywca dwóch biegunów w ciągu jednego roku.

Bezpłatna aplikację można jest dostępna od 25 czerwca do 12 sierpnia 2012 i można ją pobrać ze strony www.samsung.com/pl/london2012 oraz ze sklepów Samsung Apps, Google Play, App Store dla wybranych modeli telefonów z systemem Android, Bada oraz iOS.

Copyright © Agora SA