Ostateczna walka alpejczyków o tytuł Mistrza Polski Amatorów PZN

Już w najbliższy piątek (23 marca) w Kluszkowcach najlepsi narciarze zmierzą się w wielkim finale Mistrzostw Polski Amatorów. O swoją szansę na start w finałowej edycji cyklu starali się w kolejnych eliminacjach rozgrywanych przez całą zimę w ośrodkach narciarskich na południu Polski.

We wszystkich dziesięciu eliminacjach wzięło udział blisko 800 narciarzy z całej Polski. Za każdym razem najszybsi w swojej kategorii wiekowej oprócz nagród i medali uzyskiwali przepustkę do finału. Poziom rywalizacji był bardzo wysoki, dzięki czemu przez cały sezon nie zabrakło prawdziwych sportowych emocji. Obecnie w walce pozostali już tylko najlepsi, dlatego możemy być pewni, że choć zawody są amatorskie to przebiegać będą po mistrzowsku.

Nie ma co do tego wątpliwości również Andrzej Bachleda-Curuś, wielokrotny medalista w narciarstwie alpejskim i pomysłodawca projektu TAURON Bachleda Ski - "Sezon uważam za niezwykle udany. Startujący amatorzy wykazali się sporymi umiejętnościami, a warunki atmosferyczne były prawie zawsze doskonałe. Finał zapowiada się więc ciekawie i możemy oczekiwać wspaniałego pokazu". Najbardziej utytułowanego alpejczyka w Polsce nie zabraknie oczywiście na sobotniej imprezie.

Amatorzy będą rywalizować w ośrodku Czorsztyn - Ski w Kluszkowcach. Wszyscy zakwalifikowani zawodnicy proszeni są o zgłaszanie się w czwartek (22 marca) w godz. 18.30-20.00 do biura zawodów zlokalizowanego w Zajeździe Czorsztyńskim. Następnie o 20.30 odbędzie się odprawa, na której obecność również jest obowiązkowa. Dodatkowe informacje dostępne są na stronie internetowej: http://www.wnp.pzn.pl/index.php?idp=0&idak=16

Finał Mistrzostw Polski Amatorów będzie ostatnim wydarzeniem tej zimy, przygotowanym w ramach TAURON Bachleda Ski. Organizatorzy oceniają ten sezon jako bardzo udany i mają nadzieję, że udało im się zrobić kolejny krok by uczynić narciarstwo alpejskie najważniejszą dyscypliną zimową w Polsce.

Więcej o: