Najlepsi wśród najmłodszych alpejczyków

Zawodami na stoku Kaniówka w Białce Tatrzańskiej zakończyła się tegoroczna edycja TAURON Energy Ski Cup 2012.

Najzdolniejsi narciarze alpejscy w wieku 12 - 15 lat rywalizowali w slalomie równoległym w ramach finałowej edycji TAURON Energy Ski Cup 2012. Piękna słoneczna pogoda oraz dobrze przygotowany stok Kaniówka w Białce Tatrzańskiej sprzyjały zaciętej walce młodych alpejczyków. Po pełnych emocji zmaganiach wyłonieni zostali zwycięzcy finałowej edycji, a także najlepsi w całym cyklu.

Wśród juniorów młodszych (urodzeni 1999 - 2000) najszybsza była Izabela Tylek, która swoim przejazdem w finale wywalczyła też pierwsze miejsce w klasyfikacji ogólnej. Chociaż najlepszym juniorem w tej kategorii wiekowej był tego dnia Dawid Kotwica, to Paweł Pyjas zgromadził najwięcej punktów podczas wszystkich trzech edycji.

Najszybsza w kategorii junior B (urodzeni 1997 - 1998) była Dorota Wysowska, ale to druga Justyna Sikora, swoimi zwycięstwami w Krynicy i Zakopanem, zasłużyła na najwyższe podium klasyfikacji ogólnej. Podobnie wśród chłopców, w Białce zwyciężył Szymon Bębenek, jednak to pokonany w finale Piotr Habdas okazał się najlepszy w całym cyklu.

Jak przyznał po ceremonii wręczenia nagród, tegoroczny zwycięzca TAURON Energy Ski Cup w kategorii junior B: "Wiedziałem, że będzie bardzo ostra walka, dlatego tym bardziej cieszę się z mojej pozycji. Będę jeździł dalej w klubie, więc może za rok będzie jeszcze lepiej."

Także najlepsza w tej kategorii Justyna Sikora nastawia się już na przyszłoroczną edycję zawodów: "TAURON Energy Ski Cup to bardzo fajne zawody, szczególnie emocjonująca jest formuła bezpośredniej rywalizacji z innymi zawodnikami w przejazdach równoległych. Na pewno będzie mi bardzo brakować tej adrenaliny oraz całej atmosfery zawodów stworzonych przez pana Andrzeja Bachledę".

Organizatorzy już teraz zapewniają, że poszukiwania młodych talentów będą trwać dalej. Jak mówi Wojciech Gajewski, odpowiedzialny za część sportową programu TAURON Bachleda Ski: "Ten sezon był bardzo dobry, pomimo że trochę późno się rozpoczął. Już teraz planujemy dalszy ciąg cyklu. Będziemy także dalej współpracować z trenerami, którzy na co dzień są z naszymi młodymi zawodnikami."

Poniżej wyniki finałowej edycji w Białce Tatrzańskiej:

Juniorki 1999-2000

1. Tylek Izabela (Narciarnia Nowy Sącz)

2. Kubasiewicz Helena (WKN Warszawa)

3. Tabaszewska Kinga (KN Gondola)

Juniorzy 1999-2000

1. Kotwica Dawid (Śniezka Karpacz)

2. Pyjas Paweł (Siepraw Ski)

3. Mitan Juliusz

Juniorki 1997-1998

1. Wysowska Dorota (Narciarnia Nowy Sącz)

2. Sikora Justyna (AZS Zakopane)

3. Cąkała Marika (WKN Warszawa)

Juniorzy 1997-1998

1. Bębenek Szymon (KN Gondola)

2. Habdas Piotr

3. Żółcik Mikołaj (WKN Warszawa)

Pełne wyniki na: http://www.tauronbachledaski.pl/res/files/201203/tesc-kaniowka.pdf , a ogólna kwalifikacja po wszystkich edycjach na: http://www.tauronbachledaski.pl/res/files/201203/tesc-wyniki-2012.pdf

Więcej o: