Tauron Bachleda Ski, Alpejski weekend, czyli zawody narciarskie dla każdego

Blisko 200 osób wzięło udział w zawodach narciarskich zorganizowanych w miniony weekend pod patronatem TAURON Bachleda Ski.

W piątek (3 lutego), na stoku Harenda w Zakopanem, rozegrana została III edycja AZS Wintercup. Studenci rywalizowali w konkurencjach slalom gigant i slalom. Pomimo dużego mrozu, atmosfera była naprawdę gorąca. Zawodników zmobilizowała do zaciętej walki nagroda główna całej serii, którą w tym roku będzie samochód osobowy. Ostatecznie wśród kobiet najlepsza w slalomie gigancie okazała się Karolina Klimek (AWF Kraków), natomiast wśród mężczyzn najszybszy był Filip Rzepecki (UJ Kraków). W slalomie zwyciężyli Anna Berezik (ATH Bielsko-Biała) i Mateusz Habrat (AWF Kraków). Warto wspomnieć o sportowej postawie Wojtka Szczepanika, który przyznał się do ominięcia jednej z tyczek za co otrzymał wyróżnienie Fair Play.

W sobotę (4 lutego), w ośrodku Siepraw-Ski, odbyły sie pierwsze zawody o Puchar TAURONKA. Współzawodniczyło ponad 50 dzieci podzielonych na cztery kategorie wiekowe. Dobra zabawa i pozytywne emocje nieodłącznie towarzyszyły rywalizacji najmłodszych narciarzy podczas całej imprezy. Ceremonię zakończenia poprowadził osobiście Andrzej Bachleda-Curuś, który wręczył zwycięzcom pucharki TAURONKA. Najszybsi byli: Mateusz Bucki i Magdalena Chromcewicz w kategorii wiekowej 2001/2002, Kacper Kapusta i Natalia Wróbel w kategorii 2003/4, Piotr Bublik i Marta Adamowska w kategorii 2005/6 oraz Wiktor Gąsiorek i Otylia Bubka w kategorii 2007/8. Dzieci biorące udział w zawodach, otrzymały ponadto upominki od TAURONA i słodycze od firmy Wawel.

W niedzielę (5 lutego), w Szczawnicy, miały miejsce 5 eliminacje Mistrzostw Polski Amatorów. Tam również frekwencja dopisała i tak samo jak w poprzednich edycjach duch sportowej walki nie gasł do ostatnich chwil.

"Trasa była ciekawa i niezwykle długa jak na zawody amatorskie. Pod koniec miałem wrażenie, że narty niosą mnie same, ale udało się pokonać ostatnie bramki i dojechać do mety" - relacjonuje Kasper Leonowicz z krakowskiego klubu Yeti, który zdeklasował rywali. Drugi na mecie z ponad 1 sekundową stratą był Marek Skrzypczyński z Wrocławia. Wśród pań najlepszy czas osiągnęła Natalia Hajduk zs Szczawnicy, która o 1,1 sekundy wyprzedziła Olgę Plutę. Uroczystość wręczenia nagród uświetnili swoją obecności Andrzej Bachleda- Curuś oraz burmistrz Szczawnicy Grzegorz Niezgoda.

Zapraszamy do galerii z zawodów oraz na nasz profil na Facebooku, gdzie można zobaczyć także filmiki z przejazdów zawodników.

Więcej informacji na tauronbachledaski.pl ?

Więcej o: