Najzdolniejsi młodzi alpejczycy powalczą na Nosalu

Już w najbliższą sobotę (18 lutego) na stoku Nosal w Zakopanem odbędzie się największa tej zimy impreza sportowa dla młodych narciarzy - TAURON Energy Ski Cup. Zawody są częścią programu TAURON Bachleda-Ski.

Młodych aspirujących alpejczyków z kategorii wiekowych Junior C (12-13 lat) oraz Junior B (14-15 lat) czeka rywalizacja w slalomie równoległym, podczas drugiego przystanku TAURON Energy Ski Cup, który tym razem zawita do Zakopanego. Walka będzie z pewnością zacięta, ponieważ najlepsi z grona startujących mają szansę dołączyć do programu treningowego TAURON OlimpijSki, by po zakończeniu sezonu zimowego w Polsce wraz z obecnymi uczestnikami programu spędzić kilkadziesiąt dni na lodowcach, doskonaląc technikę pod okiem Andrzeja Bachledy-Curusia Juniora. Ponadto zostaną oni objęci fachową opieką naukowców z Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie.

Pozytywny oddźwięk po pierwszym roku realizacji projektu pozwala Andrzejowi Bachledzie-Curusiowi z optymizmem patrzeć w przyszłość: "Udało nam się wyłonić grupę najzdolniejszych młodych narciarzy oraz zapewnić im dobre warunki treningowe. W bieżącym sezonie, z grupy tej wykrystalizuje się ścisła czołówka, do której będziemy dobierać nowych zawodników z kolejnych roczników. Naszym celem jest doprowadzenie ich do startów na wysokim poziomie w Pucharze Świata, czy innych dużych imprezach."

Start eliminacji przewidziany jest na godz. 8.30. Następnie o 10.30 rozpoczną się finały, gdzie w slalomie równoległym zmierzy się ośmiu najlepszych zawodników i zawodniczek z każdej kategorii. Na godzinę 13.00 zaplanowana jest ceremonia rozdania nagród. Głównym organizatorem zawodów jest dwukrotny olimpijczyk, Pan Andrzej Bachleda-Curuś, który osobiście będzie czuwał nad prawidłowym przebiegiem imprezy.

Tej zimy w ramach TAURON Bachleda Ski odbędzie się ponad 30 eventów w 17 ośrodkach narciarskich. Program ma na celu odbudowę polskiego narciarstwa alpejskiego poprzez szkolenie młodej kadry i promocję dyscypliny jako sportu dla ludzi w każdym wieku.

Więcej informacji na tauronbachledaski.pl ?

Więcej o: