Narciarze amatorzy pościgają się w Przemyślu

Już w najbliższą sobotę (18 lutego) na stoku Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbędą się ósme eliminacje Mistrzostw Polski Amatorów w narciarstwie alpejskim. Zawody są częścią programu TAURON Bachleda-Ski.

Eliminacje te będą wyjątkowe, ponieważ zostaną rozegrane na stoku położonym w samym centrum miasta, z widokiem na piękną panoramę Przemyśla. Na narciarzy czekać będzie specjalnie przygotowana, 600-metrowa trasa, na której ustawionych zostanie ok. 20 bramek. Jak zapowiadają sami organizatorzy "trasa nie będzie ani najtrudniejsza, ani najłatwiejsza. Będzie w sam raz, żeby każdy narciarz mógł trochę powalczyć".

W zawodach może wziąć udział każdy. Wystarczy zapisać się mailowo na adres referatsport@posir.pl, bądź telefonicznie pod numerem 16 676-05-38. Zgłoszenia przyjmowane będą codziennie w godz. 8.00-14.00 i zakończą się w piątek w południe. W szczególnych przypadkach możliwa będzie również rejestracja w dniu imprezy. Wpisowe na zawody wynosi 15 zł i pobierane będzie w biurze zawodów w dniu startu. W ramach wpisowego zawodnicy otrzymają dodatkowo batonik energetyczny oraz gorący napój.

Biuro zawodów, zlokalizowane w Barze na Wzniesieniu (przy trasie nr 3), będzie czynne już od godz. 8.30 w sobotę. Na 9.30 zaplanowane jest oglądanie trasy, a o 10.30 start pierwszego zawodnika. Jeśli na starcie stawi się mniej niż 50 zawodników - każdy będzie miał możliwość wykonania dwóch przejazdów, jeśli zawodników będzie więcej - zawody zostaną rozegrane w jednym przejeździe. O godzinie 13.00 będzie miała miejsce uroczysta dekoracji zwycięzców. Najlepsi otrzymają medale, a wszyscy uczestnicy mogą liczyć na pamiątkowy dyplom.

Eliminacje w Przemyślu to już ósma edycja Mistrzostw Polski Amatorów PZN tej zimy, kolejne zawody odbędą się w Wiśle i Nowym Targu, a wielki finał już 23 marca w Kluszkowcach. Cykl jest częścią TAURON Bachleda Ski - programu odnowy narciarstwa alpejskiego w Polsce pod patronatem naszego najlepszego narciarza Pana Andrzeja Bachledy Curusia.

Więcej informacji na tauronbachledaski.pl ?

Więcej o: