Red Bull Zjazd na Krechę 2012. Pierwsi finaliści wyłonieni!

Już od wczesnych godzin porannych stok Słotwiny (Krynica-Zdrój) gromadził pierwszych chętnych do udziału w eliminacjach Red Bull Zjazd na Krechę. Mroźna aura nie była w stanie zniechęcić 130 amatorów zawrotnych prędkości, którzy w długiej kolejce ustawili się przed biurem zawodów.

Zmagania o miejsce w Wielkim Finale Red Bull Zjazd na Krechę, który odbędzie się 26 lutego w Tatrzańskiej Łomnicy, rozpoczęły się w samo południe. Dzisiejsze kwalifikacje wyłoniły 60 zawodników, którzy w ostatnią niedzielę lutego powalczą o miejsce na podium!

Do pierwszych - niedzielnych eliminacji w Krynicy-Zdroju zgłosiło się ponad 64 narciarzy i niewielu mniej snowboardzistów. Narciarki i snowboardzistki stanowiły mniejszość jednak były równie waleczne i zaangażowane w wyścig co Panowie. "Przejazd super! Polecam wszystkim dziewczynom by zgłaszały się do tych zawodów. Jak któraś nie czuje się na siłach to zawsze może zweryfikować szybkość do umiejętności, a próbować zawsze warto!" komentowała Miłosława Niezgoda, która z czasem 01:13 sekund zajęła 2 miejsce wśród snowboardzistek. Najszybszą okazała się Sylwia Ogrodna z Czarnego Dunajca, która pokonała trasę eliminacji w 01:12 sekund.

Najszybszym snowboardzistą był Marcin Kozieński pochodzący z Krynicy-Zdroju, który na stoku Słotwiny stawiał swoje "pierwsze kroki" na snowboardzie. "Sportowa rywalizacja i wspaniały doping - ogólnie świetna zabawa" komentował swój start Marcin.

Dużym zainteresowaniem widzów cieszyła się policyjna deska snowboardowa należąca do Macieja Stanisza, który zajął 2 miejsce wśród snowboardzistów. "Wrażenia jak zawsze rewelacyjne! Brałem udział we wszystkich minionych edycjach. Specjalnie na te eliminacje pożyczyłem deskę snowboardową od mojego kolegi policjanta - muszę przyznać, że przyniosła mi szczęście. Od dziś zacznę się przygotowywać do wyścigu w Tatrzańskiej Łomnicy!"

Najszybszym narciarzem okazał się Wojtek Szczepanik - zwycięzca zawodów Red Bull Zjazd na Krechę z 2009 roku. Trasę eliminacyjną na stoku Słotwiny pokonał z czasem 00:42. Bliskim wynikiem może pochwalić się najszybsza narciarka - mieszkanka Zakopanego - Agnieszka Schwenk.

Kolejny przystanek kwalifikacyjny odbędzie się w niedzielę 19 lutego w Szczyrku. Chętni, którzy nie zdążyli się zarejestrować na stronie www.redbullzjazdnakreche.plmogą zgłosić się do biura zawodów - 19 lutego w godzinach 09 - 11.30 i spróbować swoich sił w eliminacjach.

Ostatni etap kwalifikacji rozegrany zostanie na dzień przed wyścigiem finałowym - 25 lutego na Polanie Szymoszkowej w Zakopanem. Najszybsi w eliminacjach będą mieli nie tylko pewny start w rywalizacji po słowackiej stronie Tatr ale również otrzymają nagrody rzeczowe - w tym kamery GoPro Hero Naked i plecaki Dakine. 300 najlepszych zawodników, wyłonionych w sesjach kwalifikacyjnych, w niedzielny poranek - 26 lutego stanie na linii startu w Tatrzańskiej Łomnicy.

POZOSTAŁE PRZYSTNKI ELIMINACYJNE DO RED BULL ZJAZD NA KRECHĘ:

19 LUTEGO - SZCZYRK, JULIANY

Rejestracja zawodników w godz. od 09.00 do 11.30 w biurze zawodów

Potwierdzenie zgłoszeń internetowych w biurze zawodów w godzinach od 9.00 do 10.00

Strat zawodów o godzinie 12.20

25 LUTEGO - ZAKOPANE, POLANA SZYMOSZKOWA

Rejestracja zawodników - w godz. 12.00-16.30

Potwierdzenia zgłoszeń internetowych - w godz. 12.00-14.00

Start zawodów o godzinie 18.30

FINAŁ RED BULL ZJAZD NA KRECHĘ:

26 lutego - Tatrzańska Łomnica, Słowacja

Zbiórka zawodników przy dolnej stacji kolejki na Tatrzańską Łomnicę - o godz. 06.00

Start zawodów odbędzie się o godzinie 08.30

Więcej informacji oraz wyniki na - redbullzjazdnakreche.pl ?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.