Turniej Gwiazd Superligi. Błaszczyk: Każdy ma szansę

Wielkimi krokami zbliża się Turniej Gwiazdy Polskiej Superligi Tenisa Stołowego. Za niecały tydzień w Płocku zmierzy się dziesięciu najlepszych zawodników krajowej ligi. Zawodnicy walczyć będą o trofeum i premie finansowe.

Największą gwiazdą turnieju będzie Lucjan Błaszczyk. 11-krotny mistrz Polski przed rozpoczęciem tego sezonu podpisał trzyletni kontrakt z ZKS-em Drzonków. Czterokrotny olimpijczyk w pierwszej rundzie Superligi nie znalazł pogromcy, odnosząc komplet czternastu zwycięstw. Dobra gra na "krajowym podwórku" stawia Błaszczyka w roli zdecydowanego faworyta do zwycięstwa w Turnieju Gwiazd Polskiej Superligi Tenisa Stołowego. Lider ZKS-u jest bardzo zadowolony, że płocka Orlen Arena we współpracy z władzami Polskiej Superligi Tenisa Stołowego zdecydowali się na organizację takich zawodów. - "Cieszę się, że zostanie zorganizowany taki turniej. Będą czołowi zawodnicy z naszej ligi, więc będzie doskonała okazja aby promować naszą piękną dyscyplinę" - mówi Błaszczyk.

Zdaniem ćwierćfinalisty indywidualnych mistrzostw Świata z 1995 roku, wyrównana stawka turnieju sprawia, że każdy ma szanse na wygranie tej imprezy. - "Każdy z tych dziesięciu zawodników ma szanse na wygranie tych zawodów. Swoją wysoką dyspozycję moi koledzy potwierdzili w pierwszej rundzie Superligi, uzyskując dobre rezultaty" - dodał. Po rezygnacji z gry w reprezentacji Polski, Lucjan Błaszczyk nie miał w ostatnim czasie okazji do startów w turniejach indywidualnych. - Z przyjemnością przyjąłem zaproszenie do Turnieju Gwiazd Polskiej Superligi Tenisa Stołowego. Po rezygnacji z gry w reprezentacji nie miałem okazji, aby uczestniczyć w zawodach indywidualnych. Po raz ostatni w turnieju gry pojedynczej wziąłem udział w Praga Open w sierpniu. W Płocku będą miał okazję zmierzyć się z najlepszymi zawodnikami Superligi".

Oprócz Błaszczyka, w płockim turnieju zagrają: Wang Zeng Yi, Robert Floras, Daniel Górak (wszyscy Bogoria Grodzisk Mazowiecki), Bartosz Such (Olimpia-Unia Grudziądz), Martin Olejnik (Gorzovia Romus Gorzów Wielkopolski), Paweł Chmiel (SPAR AZS Politechnika Rzeszów), Wenliang Xu (Alfa Bank Spółdzielczy Radzyń Podlaski), Piotr Chodorski (Odra Roeben KGHM Metraco Miękinia) oraz Karol Szarmach (Condohotels Morliny Ostróda). Ten ostatni zgodził się zastąpić Chińczyka Wang Chena, który pierwotnie miał zagrać w Turnieju Gwiazd Polskiej Superligi Tenisa Stołowego.

Impreza odbędzie się w dniach 20-21. grudnia w płockiej Orlen Arenie. We wtorek od godziny 15 odbywały się będą mecze eliminacyjne, które wyłonią najlepszą czwórkę zawodów. Półfinały i finał rozegrane zostaną w środowy wieczór. Początek rywalizacji o godzinie 19. Wstęp na zawody jest bezpłatny.

Sponsorami imprezy są miasto Płock oraz firmy Tibhar (Modest), Millenium Leasing i Dartom. Patronem medialnym zawodów jest serwis sport.pl.

Więcej o: