Już 2 lutego debiut polskiej reprezentacji futbolu amerykańskiego!

Po spektakularnym sukcesie NAC VII SuperFinału PLFA, który 15 lipca 2012 roku na Stadionie Narodowym w Warszawie obejrzało 23 000 widzów, nadszedł czas na zmagania międzypaństwowe. Już 2 lutego 2013 roku w Atlas Arenie w Łodzi zmierzą się reprezentacje Polski i Szwecji w futbolu amerykańskim. Będzie to historyczny debiut Biało-Czerwonych.

W składzie reprezentacji naszego kraju zagrają najlepsi zawodnicy z 74 drużyn Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego. Sztabem trenerskim pokieruje Maciej Cetnerowski, na co dzień szkoleniowiec główny mistrzów Topligi, Seahawks Gdynia. Rywal Polaków z powodzeniem walczy na arenie międzynarodowej. W 2005 roku wygrał Mistrzostwo Europy. W 2015 roku w Szwecji odbędą się Mistrzostwa Świata w Futbolu Amerykańskim.

Futbol halowy to niezwykle dynamiczny sport obfitujący w spektakularne zagrania. W każdej akcji kibice są świadkami potężnych kolizji wyjątkowych atletów.

- To będzie niesamowite doświadczenie dla naszych zawodników, trenerów i kibiców. Jestem podekscytowany tym wydarzeniem, które na pewno będzie znakomicie zorganizowane. W lipcu 2012 Polska stała się liderem w Europie. Chcemy się uczyć od polskiej federacji i szukać inspiracji w kontekście Mistrzostw Świata, które w 2015 roku zostaną rozegrane w Szwecji. W lutym spodziewamy się dużej liczby kibiców i wspaniałego meczu - powiedział Tommy Wiking, prezydent Międzynarodowej Federacji Futbolu Amerykańskiego (IFAF) i Szwedzkiej Federacji Futbolu Amerykańskiego (SAAF).

- Jesteśmy zaszczyceni tym, że Szwedzi przyjęli nasze zaproszenie. Zdajemy sobie sprawę z doświadczenia i umiejętności naszych rywali. Postaramy się stworzyć unikatową atmosferę w naszym narodowym debiucie - mówi Jędrzej Stęszewski, prezes Stowarzyszenia Polski Związek Futbolu Amerykańskiego.

- Szwedzi kładą duży nacisk na szkolenie juniorów i mają bardzo restrykcyjne limity zawodników importowanych. Także dzięki temu nasi rywale regularnie zajmują wysokie miejsca w rozgrywkach europejskich. Zapowiada się ciężka batalia, z której zamierzamy wyjść zwycięsko - komentuje Maciej Cetnerowski, trener Reprezentacji Polski w futbolu amerykańskim.

Futbol amerykański, jak żaden inny sport wymaga jednocześnie siły, szybkości i sprytu oraz starannie opracowanej strategii. Dyscyplina ta jest w stanie zainteresować kibiców o różnych oczekiwaniach. Podoba się zarówno wielbicielom analiz, jak i tym, którzy w rywalizacji szukają przede wszystkim wrażeń. Nie ma sportu, który w większym stopniu niż futbol amerykański opierałby się na współpracy całego zespołu.

Z wielu powodów nie będzie to zwykły mecz. Rywalizacja sportowa tej rangi zasługuje na wyjątkową oprawę. Organizatorzy przygotowali dla kibiców, w tym całych rodzin, wiele atrakcji w iście amerykańskim stylu. W programie nie zabraknie konkursów z atrakcyjnymi nagrodami, występów cheerleaderek i oprawy muzycznej na światowym poziomie. Formuła futbolu halowego pozwala widzom być bardzo blisko akcji, a piłki lądujące na trybunach, kibice zabierają do domu.

O biletach:

Dla rodzin, uczniów, studentów, emerytów i grup przewidziano bardzo atrakcyjne zniżki. Ceny biletów normalnych już od 35 PLN (ulgowych od 28 PLN).

Bilety do nabycia na eventim.pl, w salonach Empik, Media Markt i Saturn oraz w Centrum Biletów Atlas Areny.

Impreza rozpocznie się o godzinie 15, a sam mecz dwie godziny później.

Wszystkie informacje o PLFA i meczu reprezentacji Polski - na stronie PLFA.pl ? na stronie

Więcej o: