12. Piknik Olimpijski już w sobotę - przyjdź i spotkaj gwiazdy polskiego sportu!

Polski Komitet Olimpijski serdecznie zaprasza na niecodzienne wydarzenie jakim jest Piknik Olimpijski. Zapamiętajcie: najbliższa sobota (11 czerwca 2011 r.), teren: żoliborski Park Kępa Potocka (rejon ul. Gwiaździstej oraz Wisłostrady - vis a vis Centrum Olimpijskiego). Start imprezy o godzinie 12:00. Bawcie się i wygrywajcie nagrody!

NA 12. PIKNIK ZAWIEZIE WAS LONDYŃSKI, PIĘTROWY AUTOBUS Z CENTRUM WARSZAWY (wyjazdy spod Domów Centrum, przy Marszałkowskiej, o godz.: 11:30, 12:30, 13:30, 14:30, 15:30 i 16:30).

12. już Piknik Olimpijski to jedna z największych stołecznych imprez sportowo-rekreacyjnych, organizowana od 1999 roku. To wspaniała zabawa, promocja sportu, ruchu olimpijskiego i przede wszystkim igrzysk olimpijskich. Tym razem będziecie mogli dowiedzieć się co nieco o Londynie, gdzie w przyszłym roku odbędą się Igrzyska XXX Olimpiady.

Z tej okazji na terenie Parku znajdzie się specjalne "Mini-miasteczko olimpijskie - Londyn 2012", w którym znajdziecie dyscypliny rozgrywane na igrzyskach, będzie można spróbować unikalnych specjałów kuchni z wysp brytyjskich, zapoznać się z kulturą Anglii oraz wystartować w sportach do tej pory rozgrywanych jedynie w Wielkiej Brytanii. Ponadto tradycyjnie, o godzinie piątej, spróbujesz herbaty, którą pija angielska Królowa!

Każdego roku na Pikniku goszczą także gwiazdy polskiego sportu, a przede wszystkim ponad setka polskich medalistów olimpijskich. Niezwykłość tych spotkań polega na tym, że tylko tu można ich spotkać tylu na raz, i tylko tu można zmierzyć się bezpośrednio z nimi w niezliczonej ilości konkursów, gier i zabaw. To także niebywała gratka dla łowców autografów!

W sobotę 11 czerwca po raz kolejny postaramy się nie zawieść Waszych oczekiwań i dostarczyć jak najwięcej możliwości do zabawy ruchowej, pogłębienia wiedzy o sportach i zdrowym sposobie życia. Nasze gry i zabawy przeznaczone są zarówno dla całych rodzin jak i pojedynczych amatorów aktywnego wypoczynku, a co najważniejsze... wszyscy, którzy wezmą w nich udział, otrzymają wspaniałe nagrody ufundowane przez Sponsorów i Partnerów Polskiego Ruchu Olimpijskiego. Na deser dla wszystkich zagra rockowy zespół Manchester!

Wszędzie wstęp jest bezpłatny.

Spotkajmy się na 12. Pikniku Olimpijskim! Sprawdź program imprezy i zobacz mapę z atrakcjami