Piknik Olimpijski. Poznaj młodych reprezentantów Polski w konkurencjach alpejskich

TAURON Bachleda Ski zaprasza na XIII Piknik Olimpijski, który odbędzie się w najbliższą sobotę w warszawskim parku Kępa Potocka. Gośćmi imprezy będą młodzi narciarze objęci programem szkoleniowym TAURON OlimpijSki.

XIII Piknik Olimpijski, który odbędzie się w sobotę 26 maja w Warszawie, to wyjątkowa okazja do spotkania z głównymi bohaterami Igrzysk Olimpijskich - medalistami i przyszłymi reprezentantami Polski na tej najważniejszej arenie zmagań sportowych. Uczestnicy imprezy będą mogli zmierzyć się z polskimi mistrzami w wielu konkurencjach olimpijskich oraz dowiedzieć się więcej o kulturze Wysp Brytyjskich, gdzie odbędą się najbliższe Igrzyska.

Gośćmi imprezy będą także młodzi narciarze objęci programem szkoleniowym TAURON OlimpijSki, którzy szykują się właśnie do letnich treningów na alpejskich lodowcach. Głównym celem programu prowadzonego przez byłego olimpijczyka Andrzeja Bachledę - Curusia jest szkolenie i promocja najzdolniejszych, młodych alpejczyków, którzy w przyszłości reprezentować będą nasz kraj na najważniejszych imprezach narciarskich.

Na XIII Pikniku Olimpijskim będzie można spotkać się m.in. z Kasią Wąsek, która reprezentowała Polskę na pierwszych zimowych Youth Olympic Games w lutym tego roku w Innsbrucku, a wkrótce w Val d'Isere trenować będzie z kadrą narciarską Andory. Pojawi się także Piotr Oramus, który w najbliższym czasie wyjeżdża na trening z samym Ivicą Kostelicem na austriackim lodowcu Hintertux.

W czasie warszawskiego pikniku, wraz z innymi zawodnikami z grupy TAURON OlimpijSki, wezmą oni udział w suchym treningu obejmującym m.in. symulację wyścigów w slalomie równoległym.

Wizyta na stanowisku TAURONA będzie doskonałą okazją by dowiedzieć się więcej o planach zawodników objętych programem szkoleniowym, ich treningu i samym projekcie odbudowy polskiego narciarstwa alpejskiego.

Tymczasem już teraz warto odwiedzić stronę www.tauronbachledaski.pl, gdzie znaleźć można ciekawe relacje foto i video z kilkudziesięciu imprez narciarskich, które odbyły się w minionym sezonie w ramach akcji TAURON Bachleda Ski.

Więcej o: