Bieg Olimpijski Warszawa-Londyn dla każdego!

Rozpędzamy? Polską Reprezentację Olimpijską do Londynu - pod takim hasłem podczas 13. Pikniku Olimpijskiego, największej imprezy sportowo-rekreacyjnej w Warszawie - odbędzie się finał biegu Warszawa-Londyn, który Polski Komitet Olimpijski organizuje we współpracy z firmą SAMSUNG oraz Fitness Klubem NEW GYM

W tym wyjątkowym wydarzeniu organizowanym w Warszawie dniach 21-26 maja wezmą udział polscy sportowcy i olimpijczycy, którzy w Londynie będą walczyć o medale. Wydarzenie poprowadzi lekkoatleta Paweł Januszewski - mistrz Europy z Budapesztu (1998), olimpijczyk z Atlanty (1996) i Sydney (2000).

Warszawę i Londyn - miasto gospodarza Igrzysk XXX Olimpiady - dzieli 1640 km. Ta odległość zainspirowała Polski Komitet Olimpijski, firmę Samsung i Fitness Klub New Gym do zorganizowania Biegu Olimpijskiego na bieżniach. Wydarzenie, które ma pomóc "rozpędzić" Polską Reprezentację Olimpijską do Londynu, i w którym udział wziąć może każdy, rozpocznie się już w poniedziałek 21 maja w Fitness Klubie NEW GYM.

Pierwsza część Biegu - od poniedziałku do piątku (21-25 maja) - odbywać się będzie w godzinach otwarcia Fitness Klubu NEW GYM i zostanie poprzedzona spotkaniem z mediami. Uczestnicy będą pokonywać dystans dzielący Warszawę i Londyn (1640km) na dziesięciu bieżniach mechanicznych, a każdy metr pokonany przez sportowców i wszystkich chętnych będzie sumowany i zliczany przez specjalny system. Dodatkowo, by poczuć iście olimpijskie emocje każdy uczestnik otrzyma koszulkę biegową i numer startowy, którą specjalnie na tę okazję przygotowała firma SAMSUNG - oficjalny partner biegu z ogniem olimpijskim podczas Igrzysk Olimpijskich w Londynie.

Swój udział potwierdzili już medaliści olimpijscy m.in. Luiza Złotkowska, Paweł Nastula, Robert Sycz i Marian Sypniewski. Wszystkich chętnych, którzy chcą im pomóc, zapraszamy 21 maja o godzinie 10:00 do klubu New Gym przy ul. Puławskiej 427. Jedynym warunkiem uczestnictwa jest wypełnienie kwestionariusza zgłoszeniowego w recepcji Klubu. Osoby, które nie są członkami NEW GYM, będą mogły uczestniczyć w biegu w dniach 21-25 maja, po wypełnieniu deklaracji zgłoszeniowej.

Wielki Finał Biegu Olimpijskiego Warszawa-Londyn odbędzie się podczas 13. Pikniku Olimpijskiego w żoliborskim Parku Kępa Potocka. Ostatnie kilometry zostaną pokonane w specjalnej, krytej hali o powierzchni 100 m2, ustawionej w centralnej części Pikniku w strefie Londyn 2012. Dystans i wizualizacja trasy wyświetlana będzie na 5-metrowym telebimie. Na sam koniec, do "londyńskich drzwi" zapukają nasi olimpijczycy, którzy walczyć tam będą o medale.

Pomóż Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej dobiec do Londynu i miej swój udział w sukcesie biało-czerwonych na olimpijskich arenach!

Szczegółowe informacje na temat zapisów do Biegu Olimpijskiego w klubie NEW GYM dostępne będą u Krzysztofa Stachurskiego pod numerem telefonu +48 505 302 314 .

Plan imprezy:

- 21 maja, godz. 10:00 - spotkanie prasowe rozpoczynające Bieg. Zaproszeni goście: sportowcy, artyści, politycy. Miejsce: Fitness Klub NEW GYM, ul. Puławska 427, CH URSYNÓW nad sklepem GO-SPORT;

- 21-25 maja Bieg Olimpijski w Klubie - wstęp wolny po wypełnieniu deklaracji zgłoszeniowej;

- 26 maja, godz. 12:00 - rozpoczęcie Finału Biegu Olimpijskiego na Kępie Potockiej podczas 13. Pikniku Olimpijskiego;

- 26 maja, godz. 16:00-17:00 - Wielki Finał Biegu.