Zapraszamy na 13. Piknik Olimpijski - "Londyn Wzywa"

Polski Komitet Olimpijski zaprasza na 13. Piknik Olimpijski, który w tym roku odbędzie się 26 maja pod hasłem "LONDYN WZYWA" w znanym już wszystkim żoliborskim Parku Kępa Potocka. W imprezie, która potrwa od 12 do 18:30 wezmą udział polscy olimpijczycy startujący w zbliżających się Igrzyskach Olimpijskich.

Tym razem na Piknik zapraszamy wraz z Polską Reprezentacją Olimpijską Londyn 2012, której członkowie będą na ostatniej prostej przed najważniejszą dla nich imprezą. Chcemy rozbudzić w Was nadzieje medalowe i tym samym uzyskać wsparcie dla polskich sportowców. Oni tego potrzebują, więc każdy z uczestników naszej imprezy będzie mógł życzyć im szczęścia osobiście.

Wspólnie z bohaterami i medalistami Igrzysk Olimpijskich - tych przyszłych, a także tych minionych - chcemy przekazać tysiącom uczestników Pikniku cząstkę ducha olimpijskiego i możliwość czerpania radości ze sportowej rywalizacji a także gry fair.

Podczas 13. Pikniku Olimpijskiego przeniesiemy się do Londynu (oczywiście z przymrużeniem oka) i zaprezentujemy dyscypliny, które znajdują się w programie letnich Igrzysk, lecz nie tylko takie sporty chcemy pokazać. Badminton, podnoszenie ciężarów, hokej na trawie, jeździectwo, judo, kajaki, kolarstwo, koszykówka, lekkoatletyka, piłka nożna, strzelectwo, łucznictwo, szermierka, tenis stołowy i zapasy to tylko część tego, co czekać będzie na wszystkich 26 maja na Kępie Potockiej. Uczestnicy będą mogli doświadczyć na własnej skórze każdej konkurencji, wziąć udział w sportach, w których ich idole zdobywają medale na olimpijskich arenach, a tym samym poczuć się przez chwilę jak mega gwiazda.

Każdy kto jest stałym bywalcem Pikniku wie doskonale, że tylko podczas tej imprezy można stanąć do rywalizacji bezpośrednio z polskimi mistrzami i medalistami olimpijskimi. A... kto by nie chciał zmierzyć się i wygrać ze swoim sportowym idolem? Piknik Olimpijski to jedyna i niepowtarzalna szansa, aby spełnić to marzenie! Wystarczy tu być!

Poza sportowymi atrakcjami, których nigdy za wiele, zaproponujemy unikalne specjały kuchni z wysp brytyjskich, abyście mogli przekonać się jak jedzenie znad Tamizy różni się od naszej polskiej kuchni, a także napić się królewskiej herbaty. Będzie można również zapoznać się z ciekawostkami dotyczącymi kultury brytyjskiej oraz wirtualnie przenieść się na chwilę do miasta-gospodarza nadchodzących Igrzysk, czyli stolicy Anglii - sławnego Londynu.

Na sam koniec - odrobina muzyki po intensywnym dniu. Chcemy, aby finał imprezy był także mocnym jej akcentem, dlatego też zaprosimy wszystkich na koncert!

Zobacz mapę na imprezy na stronach PKOl-u ?

Więcej o: