Gwiazdy sportu uświetnią ogólnopolski finał Samsung Athletic Cup Kraków 2011

Międzynarodowe gwiazdy lekkiej atletyki, wśród nich znakomity sprinter Francis Obikwelu, wezmą udział w ogólnopolskim finale zawodów Samsung Athletic Cup Kraków 2011, który odbędzie się w niedzielę, 12 czerwca br., na stadionie lekkoatletycznym krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego przy Al. Jana Pawła II 78.

Zmagania wielkich sportowców i utalentowanej młodzieży obserwować będą ambasadorzy tegorocznej edycji Samsung Athletic Cup - Artur Partyka, wicemistrz olimpijski w skoku wzwyż (Atlanta 1996) i Anna Jagaciak, której kariera rozpoczęła się od zwycięstwa w skoku w dal w finale Samsung Athletic Cup 2005. Współorganizatorem mityngu jest Urząd Miasta Krakowa.

Mityng zainauguruje konferencja prasowa , która odbędzie się 12 czerwca o godz. 11:00 w Urzędzie Miasta Krakowa - Plac Wszystkich Świętych 3/4, Sala Portretowa. W konferencji udział wezmą Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski oraz gwiazdy lekkoatletyczne uczestniczące w zawodach.

Ogólnopolski finał tegorocznej edycji zawodów lekkoatletycznych Samsung Athletic Cup połączony został w tym roku z III Mityngiem Lekkoatletycznym AZS AWF Kraków. Zawody rozpoczną się o godzinie 15:20. Gwiazdami mityngu będą m.in. Francis Obikwelu - nigeryjski sprinter (od 2001 r. reprezentujący Portugalię), wielokrotny medalista MŚ i ME, aktualny rekordzista Europy w biegu na 100 m, Tomasz Majewski - kulomiot, mistrz olimpijski z Pekinu 2008 i wicemistrz świata z Berlina 2009, Piotr Małachowski kulomiot, wicemistrz olimpijski z Pekinu, wicemistrz świata z Berlina i aktualny mistrz Europy z Barcelony 2010, Adam Kszczot - aktualny halowy Mistrz Europy w biegu na 800m.

W finale Samsung Athletic Cup 2011 w Krakowie wezmą udział zwycięzcy regionalnych eliminacji zawodów, które rozegrane zostały we wszystkich województwach w maju i czerwcu. Młodzi lekkoatleci rywalizować będą w sześciu konkurencjach: biegi na 100m, 300m, 600m (kobiety) i 1000m (mężczyźni) oraz pchnięcie kulą, skok w dal i skok wzwyż. Podczas finału Samsung Athletic Cup Kraków 2011 odbędzie się także pokazowy bieg sztafetowy z udziałem znanych sportowców, krakowskich polityków, zawodników Samsung Athletic Cup 2011 oraz podopiecznych Fundacji Spełnionych Marzeń.

Głównym celem zawodów Samsung Athletic Cup, organizowanych od 2004 roku przez firmę Samsung Electronics, jest odkrywanie młodych talentów sportowych i umożliwienie im profesjonalnej kariery. Dodatkowo, Samsung Athletic Cup promuje aktywny i zdrowy tryb życia oraz zasady fair play wśród dzieci i młodzieży.

Więcej informacji na stronie sport.samsug.pl ?