Samsung Athletic Cup 2010 - Rzeszów. Eliminacje regionalne zakończone

Stadion lekkoatletyczny AZS Łódź przy ul. Lumumby był areną ostatnich tegorocznych eliminacji regionalnych Samsung Athletic Cup połączonych z rywalizacją sztafet organizowanych przed fundację ?Vena?. Łódzka i mazowiecka młodzież pokazała, że zimno i deszcz jej niestraszne - w mityngu wystartowało ponad tysiąc młodych lekkoatletów.

Artur Partyka i Marcin Urbaś, którzy razem z Jackiem Wszołą obserwowali i wspierali młodszych kolegów we wszystkich tegorocznych eliminacjach zawodów, także podczas łódzkiego mityngu pilnie wypatrywali swoich następców. Jednak w Łodzi największe powody do zadowolenia miał Tomasz Mateusiak, wielokrotny mistrz Polski w skoku w dal, który podczas tegorocznego Samsung Athletic Cup pracuje jako fotoreporter. Najlepszy w "jego" konkurencji Marek Siedlecki ze Startu Łódź uzyskał 6,29 metra pokonując drugiego zawodnika o 25 centymetrów.

To dopiero drugie zawody w tegorocznej edycji Samsung Athletic Cup, w których padły wyniki ponad 6 metrów. Fantastyczne widowisko stworzyły sprinterki w biegu na 100 metrów. Zwyciężczyni Karolina Ciesielska z MUKS Płock wyprzedziła minimalnie dwie zawodniczki, które wpadły na metę niemal równocześnie.

Z kolei bieg sprinterski chłopców był najszybszy ze wszystkich tegorocznych eliminacji. Wygrał Maciej Gralewski z Płońska z czasem 11,43 sekundy, wyprzedzając drugiego na mecie Marcina Szymańskiego (MKS Aleksandrów Łódzki) zalewie o 3 setne sekundy. Także wynik trzeciego Bartosza Giżyńskiego z Płońska (11,59 sek.) dałby mu zwycięstwo niemal na wszystkich tegorocznych eliminacjach regionalnych.

Finał ogólnopolski tegorocznego cyklu Samsung Athletic Cup zostanie rozegrany 10 czerwca także na stadionie AZS Łódź. Pełna nazwa zawodów to Samsung Vena Sport Festiwal, gdyż, podobnie jak dzisiejsze eliminacje regionalne, finał ogólnopolski połączony będzie z festiwalem sztafet. Zapraszamy serdecznie!

Pełne wyniki oraz więcej informacji na stronie http://www.sport.samsung.pl/ ?