Samsung Athletic Cup 2010 - Sandomierz

Świętokrzyskie eliminacje cyklu Samsung Athletic Cup 2010 odbyły się 11 maja na nowo wybudowanym stadionie miejskim w Sandomierzu. Kilkuset uczestników walczyło o zwycięstwo gwarantujące udział w finale krajowym cyklu, który odbędzie się 10 czerwca w Łodzi podczas Samsung Vena Sport Festiwal. Równocześnie rozegrano lekkoatletyczne Mistrzostwa Sandomierza młodzików.

Zawody rozgrywane podczas tegorocznej edycji SAC mają szczęście do pogody. Nie inaczej było i tym razem. Słońce i wysoka temperatura sprzyjały rywalizacji.

Doskonale spisał się Mateusz Gad z Gimnazjum w Połańcu wygrywając rywalizację w sprincie na 100 m ze świetnym czasem 11,62 sekundy. Klaudia Kotańska z Gimnazjum w Skarżysku - Kamiennej bezapelacyjnie pokonała rywalki wynikiem 1:40:00 minuty. Warte podkreślenia jest też osiągnięcie Karoliny Fiszer, która wygrała konkurs skoku w dal dziewcząt skokiem na odległość 5,28 metra.

Podczas zawodów w Sandomierzu młodzież dopingowali ambasadorzy tegorocznej edycji Samsung Athletic Cup - Artur Partyka i Marcin Urbaś. Szczególnie miło było Arturowi Partyce, który urodził się w Sandomierzu i spędził w tym pięknym mieście pierwsze lata życia.

Już w najbliższy piątek 14 maja odbędą się dolnośląskie eliminacje regionalne Samsung Athletic Cup. Serdecznie zapraszamy od godziny 11:00 na Stadion Olimpijski we Wrocławiu, ul. Paderewskiego 35.

Pełne wyniki oraz więcej informacji na stronie: www.sport.samsung.pl