Robert Kubica najszybszy w swoim zespole. Ale to koniec dobrych informacji

Robert Kubica był najszybszy w zespole WRT podczas porannego treningu w sobotę przed wyścigiem 4h Red Bull Ring. Polak nie ma jednak zbyt wielu powodów do zadowolenia, ponieważ jego team w Austrii nie radzi sobie najlepiej.

Robert Kubica zdecydował się w tym sezonie na występy w European Le Mans Series. Nadal pozostał jednak również kierowcą rezerwowym teamu F1 Alfa Romeo Racing Orlen. W ELMS występuje w belgijskim zespole WRT. Polski kierowca w swoim debiucie w tej serii zaliczył spektakularny występ na torze w Barcelonie. 36-latek doprowadził swój zespół do zwycięstwa w najwyższej klasie LMP2 w ostatnim starcie. Był to dla niego pierwszy triumf w wyścigach od pamiętnego Grand Prix Kanady w Formule 1 w 2008 roku.

Zobacz wideo Czarne chmury nad Robertem Kubicą. Musi na nowo zdefiniować swoją karierę

Robert Kubica w nowej formie. Źródło: Instagram / Alfa Romeo Racing OrlenRobert Kubica show. "Netflix zrobi cały sezon z tej sceny"

Kubica najlepszy, ale zespół w tyle. WRT radzi sobie zdecydowanie gorzej niż w Barcelonie

Na torze Red Bull Ring w Austrii sytuacja teamu WRT nie wygląda już tak dobrze jak w Barcelonie. W piątkowym treningu zespół Roberta Kubicy zajął 5. miejsce. Najlepszym kierowcą był Yifei Ye, który uzyskał czas 1:22:285. Był to o 1,165 s. lepszy wynik od tego, który uzyskał Polak. 

Podczas sobotniej sesji treningowej to jednak Robert Kubica był najszybszym kierowcą swojego zespołu.  Podczas swojego przejazdu Polak uzyskał czas 1:22.786. Wolniejsi od niego byli obaj koledzy z teamu - Louis Deletraz i Yifei Ye. Wynik 36-latka dał prowadzenie w środkowej części treningu, ale później, gdy warunki na torze się poprawiły, nie zobaczyliśmy go już za kierownicą. Zastąpił go Ye, któremu nie udało się poprawić czasu Polaka. Najlepszy w sobotnim trening okazał się team Algarve Pro Racing, w którego barwach ściga się Ferdinand Habsburg. Austriak  wykręcił czas 1:21.741. To wynik lepszy o 1,045 s. od tego, który uzyskał Robert Kubica.

Wyścig 4h Red Bull Ring z udziałem Roberta Kubicy rozpocznie się w niedzielę 16 maja o godzinie 11:00. 

Robert Kubica w bolidzie Alfy Romeo Racing OrlenRobert Kubica wrócił do bolidu! Zmiana kół mocno podzieliła kibiców F1

Więcej o: