Robert Kubica wraca na tor! Początek sezonu European Le Mans Series. Kiedy jedzie Kubica? [TRANSMISJA]

Już w poniedziałek 12 kwietnia na torze w Barcelonie rozpoczną się testy European Le Mans Series. Weźmie w nich udział Robert Kubica, który będzie jeździł w zespole WRT. Kiedy jedzie Kubica? Gdzie oglądać wyścigi? TRANSMISJA TV, STREAM ONLINE.

Robert Kubica już niedługo znów pojawi się na torze. Polak weźmie udział w serii wyścigów kontynuujących tradycję wyścigu Le Mans o nazwie European Le Mans Series w najwyższej kategorii LMP2. Jest to cykl wyścigów długodystansowych rozpoczęty w 1999 roku w USA i przeniesiony później do Europy. W ramach cyklu wyścigi odbywają się na wielu słynnych torach między innymi w Barcelonie, Spa czy oczywiście Le Mans, gdzie odbędzie się słynny wyścig 24-godzinny. 

Zobacz wideo Czarne chmury nad Robertem Kubicą. Musi na nowo zdefiniować swoją karierę

Daniel Ricciardo grzmi po materiale opublikowanym przez Formułę 1: Daniel Ricciardo grzmi po materiale opublikowanym przez Formułę 1: "Są pie.... idiotami"

Robert Kubica wystartuje w European Le Mans Series. To nie jedyny polski akcent. 

Robert Kubica po krótkim epizodzie w wyścigach DTM postanowił przenieść się do European Le Mans Series. Nadal pozostanie także kierowcą rezerwowym w teamie F1 Alfa Romeo Racing Orlen. Początkowo spekulowano, że 36-latek weźmie udział w wyścigach WEC, ale zdecydował się ostatecznie na niższą serię, dzięki czemu jego zespół wystąpi w wyścigu 24h Le Mans. - Cieszę się, że dołączę do WRT w mistrzostwach ELMS za kierownica prototypu Oreca Group LMP2 - pisał Kubica w mediach społecznościowych.

Oprócz Polaka w teamie WRT będą Szwajcar Louis Deletraz i Chińczyk Yifei Ye. Co ciekawe nasz były kierowca Formuły 1 to nie jedyny polski akcent w ELMS. Zgłoszone do cyklu są także dwa polskie zespoły, które wystąpią w niższej kategorii LMP3. Pierwszy z nich to Inter Europol Competition, którego skład tworzyć będą Jakub Śmiechowski, Renger Van dez Zande i Alex Brundle. Drugi to Team Virage, który na pokładzie ma dwóch kierowców amerykańskich - Roba Hodesa i Charlesa Crewsa oraz Kanadyjczyka  Garetta Grista. Oprócz tego również w LMP3 we włoskim teamie Eurointernational będzie jeździł Mateusz Kaprzyk. 

Max Verstappen z przodu, Lewis Hamilton z tyłuGigantyczna zmiana w F1! Jest porozumienie zespołów

Robert Kubica wraca na tor. Gdzie i kiedy oglądać Kubicę? HARMONOGRAM STARTÓW

W Polsce transmisje European Le Mans Series będzie można oglądać z polskim komentarzem w telewizji Sportklub. Dostępna będzie również transmisja online na oficjalnym kanale European Le Mans Series na YouTube. 

RUNDA 1 - 18 kwietnia

Barcelona

RUNDA 2 - 16 maja

Red Bull Ring

RUNDA 3 - 6 czerwca

Paul Ricard 

RUNDA 4 - 11 lipca

Monza

RUNDA 5 - 21 sierpnia

24h Le Mans

RUNDA 6 - 19 września

Spa

RUNDA 7 - 24 października

Portimao

Wypadek z udziałem Alberto 'Weya' ZapatyTragiczny finał zawodów motocrossowych. Alberto Zapata zginął na torze