Nie tylko niemieckie piłkarki. Sportsmenki na okładce Playboya

Amerykańska pływaczka to zdecydowania najbardziej utytułowana modelka z pierwszej strony Playboya.
Amanda Beard Amanda Beard AP/Mary Altaffer

Amanda Beard - pływanie

Amanda Beard na igrzyskach olimpijskich zdobyła dwa złote, cztery srebrne i jeden brązowy medal. W Playboyu pozowała nago w lipcu 2007 r.

Reprezentacja Niemiec w piłce nożnej

Mistrzynie świata w piłce nożnej podpromowały w Playboy kobiecy mundial, który 26 czerwca rozpocznie się w kraju naszych zachodnich sąsiadów.

Niemieckie olimpijki

Przed igrzyskami w Pekinie zaprezentowały się w Playboyu cztery niemieckie olimpijki: Petra Niemann, Nicole Reinhardt, Romy Tarangui i Katharina Scholz. Petra Niemann (na zdjęciu ze sznurem) startowała w żeglarstwie i w klasie Dinghy Europe zajęła 15. miejsce. Nicole Reinhardt (z wiosłem) zdobyła złoto w kajakarskich czwórkach, Romy Tarangui (na dole z prawej) odpadła w repesażach w judo w wadze do 52 kg, a Katharina Scholz wraz z drużyną hokeistek na trawie zajęła 4. miejsce.

Ashley Harkleroad

26-letnia obecnie gwiazda amerykańskiego tenisa na korcie zarobiła niebagatelną kwotę miliona dolarów. Najwyższe miejsce w rankingu - 39. zajmowała w czerwcu 2003 r. W 2009 r. przerwała karierę, by urodzić dziecko.

Gabrielle Reece - siatkówka plażowa

Amerykańska siatkarka plażowa była gwiazdą tego sportu w jego przedolimpijskich czasach - we wczesnych latach 90.

Amy Acuff - skok wzwyż

Największym sukcesem amerykańskiej lekkoatletki było mistrzostw Uniwersjady w 1997 r. Trzykrotnie startowała w igrzyskach olimpijskich (2000, 2004, 2008). Najbliżej medalu była w Atenach, gdzie zajęła 4. miejsce.

Anna Barańska - siatkówka

Największym sportowym sukcesem 27-letniej zawodniczki, grającej na co dzień w Aluprof Bielsko-Biała, był brązowy medal mistrzostw Europy w 2009 r.

Katarina Witt - łyżwiarstwo figurowe

Dwukrotna mistrzyni olimpijska, czterokrotna mistrzyni świata w łyżwiarstwie figurowym w konkurencji solistek (w latach 1984-1988).W Playboyu wystąpiła w dziesięć lat po ostatnim triumfie w 1998 r. jako 33-letnia kobieta. To była drugi numer w historii magazynu, który został wyprzedany.

Zobacz zdjęcia Katarina Witt wczoraj i dziś>>

Więcej o: