Sport to zdrowie? Sport to masakra - drastyczne przykłady

Fedor Emelianenko to kolejny sportowiec, który mógł się przekonać, że sport to nie tylko zdrowie. Rosjanin przegrał w sobotę w USA walkę roku w MMA z Antonio Silvą. Brazylijczyk zrobił w ringu rywalowi krwawą jatkę. MMA czy boks to jednak nie jedyne sporty, w których dochodzi do czegoś takiego.

Fedor Emelianenko po walce z Antonio Silvą

Fedor Emelianenko po porażce z Antonio Silvą z Brazylii w gali Strikeforce w East Rutherford. Brazylijczyk wygrał przed czasem w drugiej rundzie, gdy lekarz ringowy uznał, że Emelianenko nic nie widzi na zapuchnięte oko.

Koreanka Kim Ju-hee w wlace z Jujeath Nagawa z Filipin

Mimo znacznej opuchlizny twarzy to Koreanka Kim Ju-hee wygrała na punkty walkę z Filipinką Jujeath Nagawą. Stawką pojedynku w Anyang były mistrzowskie pasy federacji Women's International Boxing Association (WIBA), Women's International Boxing Federation (WIBF) i Global Boxing Union (GBU) i World Boxing Federation (WBF).

Antonio Margarito w czasie walki z Manny Pacquiao

Antonio Margerito przegrał na punkty walkę z Manny'm Pacquiao. Ambitny Meksykanin mimo koszmarnych obrażeń dotrwał do końca walki z mistrzem ośmiu kategorii wagowych. Zobacz jak zmieniał się wygląd Margerito runda po rundzie.

Andrzej Gołota po walce Mike'em Mollo

Andrzej Gołota wygrał w nowojorskiej Medison Squere Garden dwunastorundową walkę z Mike'em Mollo na punkty.

Kevin Westgarth kontra John Scott

Walki na pięści to nieodłączny element gry w NHL. Sędziowie nie przerywają walki dopóki zawodnicy utrzymują się na nogach. Na zdjęciu John Scott z Los Angeles Kings (z lewej) walczy z Kevinem Westergarthem z Chicago Blackhawks (z prawej) podczas meczu w listopadzie ubiegłego roku.

Giorgio Chiellini, włoski piłkarz

Giorgio Chiellini włoski piłkarz kontuzjowany podczas meczu drużyn U-21 z Anglią  w 2007 r. To był pierwszy mecz o punkty rozegrany na stadionie Wembley po jego przebudowie.

Arjen Robben kontuzjowany podczas meczu z Hoffenheim

Arjen Robben, który niedawno wrócił do gry po długim leczeniu kontuzji, zalał się krwią podczas sobotniego meczu z Hoffenheim. Holender musiał zejść z boiska. Przepisy piłkarskie zabraniają gry krwawiącemu zawodnikowi.

Sandro Wagner z Werderu Brema

Sandro Wagner z Werderu Brema kontuzjowany podczas meczu z Sampdorią w eliminacjach Ligi Mistrzów.

Sergio Ramos zalany krwią podczas meczu z Bayernem

Sergio Ramos z Realu po urazie odniesionym w meczu z Bayernem w meczu Ligi Mistrzów w 2007 r.  Real przegrał z Bayernem 1:2, ale awansował do następnej rundy.

Kerstin Hoyer (hokej na trawie)

Niemka Kerstin Hoyer kontuzjowana w meczu hokeja na trawie z Hiszpanią w mistrzostwach świata 2006. Niemki przegrały mecz 0:1.

Więcej o: