Najważniejsze wydarzenia sportowe roku 2011

Rok 2011 nie jest tak bogaty w wielkie wydarzenia sportowe jak 2010. W kalendarzu nie ma piłkarskich mistrzostw świata czy Europy ani igrzysk olimpijskich. Emocji jednak na pewno nie zabraknie. Dla nas najciekawiej zapowiadają się mistrzostwa świata w piłce ręcznej, mistrzostwa Europy siatkarek i siatkarzy oraz mistrzostwa świata w narciarskich biegach i skokach.

Piłka nożna

11-25.06 Finałowy turniej ME U-21 (Dania)

18.06-10.07 MŚ U-17 (Meksyk)

26.06-17.07 MŚ kobiet (Niemcy)

1.07-24.07 Mistrzostwa Ameryki Południowej - Copa America (Argentyna)

29.07-20.08 MŚ U-20 (Kolumbia)

2.12 Losowanie grup finałów Euro 2012 (Kijów)

Liga Mistrzów

15-16.02, 22-23.02 Pierwsze mecze 1/8 finału

8-9.03, 15-16.03 Rewanżowe mecze 1/8 finału

5-6.04, 12-13.04 Ćwierćfinały

26-27.04, 3-4.05 Półfinały

28.05 Finał (Londyn/Anglia)

Liga Europy

17.02, 24.02 1/16 finału

10.03, 17.03 1/8 finału

7.04, 14.04 Ćwierćfinały

28.04,  5.05 Półfinały

18.05 Finał (Dublin/Irlandia)

Ekstraklasa

26.02 Pierwsza kolejka rundy wiosennej sezonu 2010/11

28 lub 29.05 Ostatnia kolejka rundy wiosennej sezonu 2010/11

Puchar Polski

1-2.03, 15-16.03 Ćwierćfinały

5-6.04, 19-20.04 Półfinały

3.05 Finał

Reprezentacja

6.02 Towarzyski mecz z Mołdawią (Portugalia)

9.02 Towarzyski mecz z Norwegią (Portugalia)

25.03 Towarzyski mecz z Litwą (na wyjeździe)

29.03 Towarzyski mecz z Grecją (Larissa)

10.08 Towarzyski mecz z Gruzją (u siebie)

6.09 Towarzyski mecz z Niemcami (Warszawa, Stadion Narodowy)

Piłka nożna
11-25.06 Finałowy turniej ME U-21 (Dania)
18.06-10.07 MŚ U-17 (Meksyk)
26.06-17.07 MŚ kobiet (Niemcy)
1.07-24.07 Mistrzostwa Ameryki Południowej - Copa America (Argentyna)
29.07-20.08 MŚ U-20 (Kolumbia)
2.12 Losowanie grup finałów Euro 2012 (Kijów)
Liga Mistrzów
15-16.02, 22-23.02 Pierwsze mecze 1/8 finału
8-9.03, 15-16.03 Rewanżowe mecze 1/8 finału
-6.04, 12-13.04 Ćwierćfinały
26-27.04, 3-4.05 Półfinały
28.05 Finał (Londyn/Anglia)
Liga Europy
17.02, 24.02 1/16 finału
10.03, 17.03 1/8 finału
7.04, 14.04 Ćwierćfinały
28.04,  5.05 Półfinały
18.05 Finał (Dublin/Irlandia)
Ekstraklasa
26.02 Pierwsza kolejka rundy wiosennej sezonu 2010/11
28 lub 29.05 Ostatnia kolejka rundy wiosennej sezonu 2010/11
Puchar Polski
1-2.03, 15-16.03 Ćwierćfinały
5-6.04, 19-20.04 Półfinały
3.05 Finał
Reprezentacja
6.02 Towarzyski mecz z Mołdawią (Portugalia)
9.02 Towarzyski mecz z Norwegią (Portugalia)
25.03 Towarzyski mecz z Litwą (na wyjeździe)
29.03 Towarzyski mecz z Grecją (Larissa)
10.08 Towarzyski mecz z Gruzją (u siebie)
6.09 Towarzyski mecz z Niemcami (Warszawa, Stadion Narodowy)

Michael Schumacher Michael Schumacher Fot. Rob Griffith AP

Formuła 1

13.03 GP Bahrajnu
27.03 GP Australii (Melbourne)
10.04 GP Malezji (Sepang)
17.04 GP Chin (Szanghaj)
8.05 GP Turcji (Stambuł)
22.05 GP Hiszpanii (Barcelona)
29.05 GP Monako (Monte Carlo)
12.05 GP Kanady (Montreal)
26.06 GP Europy (Walencja)
10.07 GP Wlk. Brytanii (Silverstone)
24.07 GP Niemiec (Neuburgring)
31.07 GP Węgier (Budapeszt)
28.08 GP Belgii (Spa)
11.09 GP Włoch (Monza)
25.09 GP Singapuru
9.10 GP Japonii (Suzuka)
16.10 GP Korei (Yeongam)
30.10 GP Indii (New Dehli)
13.11 GP Abu Zabi
27.11 GP Brazylii (Sao Paulo)

Siatkówka

mężczyźni
8-13.03
Finał Pucharu CEV (miejsca do ustalenia)

8-13.03 Finał Challenge Cup (miejsca do ustalenia)

27.05-1.07 Liga Światowa

6-10.07 Finał LŚ (Gdańsk)

10-18.09 ME (Austria, Czechy)

20.11-4.12 PŚ (Japonia)

kobiety
29.03-3.04
Finał Pucharu CEV (miejsce do ustalenia)

29.03-3.04 Finał Challenge Cup (miejsca do ustalenia)

5-21.08 Word Grand Prix

22.09-2.10 ME (Serbia, Włochy)

4-18.11 PŚ (Japonia)

Żużel

15.08 IMP - finał (Leszno)
Grand Prix
30.04 Leszno
14.05 Goeteborg/Szwecja
28.05 Praga/Czechy
11.06 Kopenhaga/Dania
25.06 Cardiff/W. Brytania
30.07 Terenzano/Włochy
13.08 Malilla/Szwecja
27.08 Toruń
10.09 Vojens/Dania
24.09 Gorican/Chorwacja
08.10 Gorzów Wlkp.
Puchar Świata
09.07 Turniej eliminacyjny (Vojens/Dania)
11.07 Turniej eliminacyjny (King's Lynn/W. Brytania)
14.07 Turniej barażowy (Gorzów Wlkp.)
16.07 Finał (Gorzów Wlkp.)

Roger Federer Roger Federer Fot. Kirsty Wigglesworth AP

Tenis

17-30.01 Australian Open (Melbourne/Australia)
23.05-5.06 Roland Garros (Paryż/Francja)
20.06-3.07 Wimbledon (Londyn/Anglia)
10-18.07 Challenger ATP Prokom Open (Sopot/Polska)
17-25.07 Challenger ATP Porsche Open (Poznań)
29.08-11.09 US Open (Nowy Jork/USA)
10-18.09 ATP Pekao Szczecin Open (Szczecin/Polska)
25-30.10 Turniej WTA Tour Championships  (Stambuł/Turcja)
5-6.11 Finał rozgrywek o Fed Cup - Grupa Światowa I
20-27.11 Turniej ATP World Tour Finals (Londyn/Anglia)
2-4.12 Finał Pucharu Davisa - Grupa Światowa

Lekkoatletyka

16.02 Halowy mityng Pedros Cup 2010 (Bydgoszcz)
19-20.02 Halowe MP (Spała)
4-6.03 Halowe ME (Paryż/Francja)
20.03 MŚ w biegach na przełaj (Punta Umbria/Hiszpania)
10.04 MP w maratonie (Dębno)
3.06 XI Europejski Festiwal Lekkoatletyczny (Bydgoszcz)
18-19.06 Drużynowe ME (Sztokholm/Szwecja)
25.06 57. memoriał Janusza Kusocińskiego (Szczecin)
11-13.08 87. MP (Bydgoszcz)
27.08-4.09 MŚ (Daegu/Korea Płd.)

Diamentowa Liga
6.05 (Dauha/Katar)
15.05 (Szanghaj/Chiny)
26.05 (Rzym/Włochy)
4.06 (Eugene/USA)
9.06 (Oslo/Norwegia)
11.06 (Nowy Jork/USA)
30.06 (Lozanna/Szwajcaria)
8.07 (Paryż/Francja)
10.07 (Birmingham/W.Brytania)
22.07 (Monako/Monako)
29.07 (Sztokholm/Szwecja)
5-6.08 (Londyn/W.Brytania)
8.09 (Zurych/Szwajcaria)
16.09 (Bruksela/Belgia)

Karol Bielecki Karol Bielecki Fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta

Piłka ręczna i inne gry zespołowe

Piłka ręczna
13-30.01 MŚ mężczyzn (Szwecja)
3-18.12 MŚ kobiet (Brazylia)

Hokej na lodzie
17-23.04 MŚ Dywizji I (Węgry/Ukraina)
29.04-15.05 MŚ elity (Słowacja)

Hokej na trawie
8-13.02
Halowe MŚ mężczyzn i kobiet z udziałem obu reprezentacji Polski (Poznań)
8-14.08 ME kobiet drugiej dywizji z udziałem reprezentacji Polski (Poznań)
8-14.08 ME mężczyzn drugiej dywizji z udziałem reprezentacji Polski (Winnica/Ukraina)

Adam Małysz Adam Małysz Fot. KAI PFAFFENBACH REUTERS

Zimowe

Narciarstwo klasyczne
22.02-06.03
MŚ (Oslo/Norwegia)
18-20.03 Finał  PŚ w skokach (Planica/Słowenia)
18-20.03 Finał PŚ w biegach narciarskich (Falun/Szwecja)

Narciarstwo alpejskie
8-20.02 MŚ
(Garmische-Partenkirchen)

Biatlon
5-13.03
MŚ (Chanty-Mansyjsk/Rosja)

Łyżwiarstwo figurowe
24-30.01
ME Europy (Berno/Szwajcaria)
21-27.03 MŚ (Tokio/Japonia)

Łyżwiarstwo szybkie
7-9.01 ME (Collabo/Włochy)
22-23.01 - sprint (Heerenveen/Holandia)
12-13.02 - wielobój (Calgary/Kanada)
10-13.03 MŚ - na dystansach (Inzell/Niemcy)

Snowboard
15-22.01
MŚ (La Molina/Hiszpania)

DeAndre Jordan, center Los Angeles Clippers DeAndre Jordan, center Los Angeles Clippers Fot. Mark J. Terrill AP

Koszykówka

8-10.04 finał Euroligi kobiet (miejsce do ustalenia)
6-8.05 finał Euroligi mężczyzn (Barcelona/Hiszpania)
18.06-2.07 ME kobiet (Bydgoszcz, Katowice, Łódź)
3-18.09 ME mężczyzn (Litwa)

Tour de France Tour de France Fot. BOGDAN CRISTEL REUTERS

Kolarstwo

Szosowe
7-29.05 Giro d'Italia (Włochy)
2-24.07 Tour de France
31.07-6.08 Tour de Pologne
20.08-11.09 Vuelta a Espana (Hiszpania)
Torowe
23-27.03
mistrzostwa świata (Apeldoorn/Holandia)
Górskie
26.06 mistrzostwa świata w maratonie (Montebelluna/Włochy)
31.08-4.09 mistrzostwa świata (Champery/Szwajcaria)

Inne dyscypliny

Pływanie
24-31.07
MŚ (Szanghaj/Chiny)
8-11.12 ME na krótkim basenie (Szczecin)

Badminton
15-20.02
ME drużyn mieszanych (Amsterdam/Holandia)
22-29.05 MŚ drużyn mieszanych (Qing Dao/Chiny)
8-14.08 MŚ  (Londyn/Anglia)

Boks
16.09-1.10 MŚ (Baku/Azerbejdżan)
16-23.10 ME (Rotterdam/Holandia)

Podnoszenie ciężarów
8-17.04
ME (Kazań/Rosja)
10-17.11 MŚ (Paryż/Francja)

Judo
21-24.04
ME (Stambuł/Turcja)
23-28.08 MŚ (Paryż/Francja)

Kajkarstwo
17-19.06
ME (Belgrad/Serbia)
18-21.08 MŚ (Szeged/Węgry)

Łucznictwo
2-10.07
MŚ (Turyn/Włochy)

Pięciobój nowoczesny
28.07-1.08
ME (Medway/Wlk. Brytania)
6-14.09 MŚ (Kair/Egipt)

Szermierka
15-21.07 ME (Sheffield/W.Brytania)
8-16.10 MŚ (Katania/Włochy)

Tenis stołowy
8-15.05 MŚ (Eindhoven/Holandia)
3-5.09 PŚ kobiet
8-16.10 ME (Gdańsk)
11-13.11 PŚ mężczyzn (Paryż/Francja)

Wioślarstwo
28.08-4.09 MŚ
(Bled/Słowenia)
16-18.09 ME (Płowdiw/Bułgaria)

Zapasy
29.03-3.04
ME kobiet i mężczyzn (Dortmund/Niemcy)
12-18.09 MŚ (Stambuł/Turcja)

Rajd Polski 2009, gdy był jedną z eliminacji Mistrzostw Świata i na Mazury przyjechali najlepsi kierowcy świata Rajd Polski 2009, gdy był jedną z eliminacji Mistrzostw Świata i na Mazury przyjechali najlepsi kierowcy świata Fot. Przemysław Skrzydło / Agencja Gazeta

Rajdy samochodowe

Mistrzostwa Polski
18-20.02 Rajd Lotos Baltic Cup
8-10.04 Krause Rajd Elmot
10-12.06 Rajd Karkonoski
5-7.08 Rajd Rzeszowski  
2-4.09 Rajd Dolnośląski
23-25.09 Rajd Polski (el. ME)
14-16.10 Rally Kosice

Więcej o: