Zdjęcie, które zamyka usta niedowiarkom. Niesamowity przypadek (?) w United [SPORTOWY WEEKEND]

"Sportowy weekend" to tytuł cyklu w Sport.pl. Co tydzień w niedzielę wieczorem podsumowujemy weekend w światowym sporcie, pisząc o tematach niekoniecznie lądujących na czołówkach portali. Wybieramy: wydarzenie, bohatera, antybohatera, liczbę, wideo, zdjęcie, cytat i tweet weekendu.
Z lewej Ali ''Sadpara'', w tle Simone Moro, po prawej Alex Txikon Z lewej Ali ''Sadpara'', w tle Simone Moro, po prawej Alex Txikon fot. facebook/alex.txikon

Wydarzenie weekendu

26 lutego ok. 15:37 Muhammad Ali, Simone Moro i Alex Txikon stanęli na szczycie Nanga Parbat (8126 m n.p.m.). To pierwsze zimowe wejście. Potrzeba było 27 lat i 30 ekspedycji, by ktoś zdobył ten leżący na terenie Pakistanu ośmiotysięcznik. Zaczęło się od zimy przełomu 1988 i 1989 roku i wyprawy kierowanej przez Macieja Berbekę.

Himalaiści są już bezpieczni w bazie. Więcej o przebiegu ataku szczytowego i tej historycznej zimie pod Nanga Parbat tutaj >>.

Zdjęcie Festool Kurtka zimowa 497905 Zdjęcie Springfield Kurtka zimowa grey (956112) Zdjęcie Westbeach Kurtka zimowa Wild Card
Festool Kurtka zimowa 497905 Springfield Kurtka zimowa g... Westbeach Kurtka zimowa Wil...
Sprawdź ceny ? Sprawdź ceny ? Sprawdź ceny ?
źródło: Okazje.info
Muhammad Ali i Simone Moro na szczycie Nanga Parbat Muhammad Ali i Simone Moro na szczycie Nanga Parbat facebooka/simonemoro

Zdjęcie weekendu

W piątek Alex Txikon, Muhammad Ali i Simone Moro poinformowali bazę Diamir przez radio, że jako pierwsi w zimie stanęli na szczycie Nanga Parbat. Popłynęły gratulacje z całego świata, ale znalazło się grono osób, które ich wyczyn zakwestionowało. Dowodem miały być nadajnik GPS, którego odczyt pokazywał, że na himalaiści na szczycie nie byli. Nie pomogły tłumaczenia, że to tylko błąd urządzenia.

Wspinacze zrobili na szczycie zdjęcie, które kończy całą dyskusję.

Oto ono.

Zdjęcie Climbing Technology Bloczek Orbiter M Zdjęcie Petzl Gemini Zdjęcie Rock Empire Nut Tool Opener
Climbing Technology Bloczek... Petzl Gemini Rock Empire Nut Tool Opener
Sprawdź ceny ? Sprawdź ceny ? Sprawdź ceny ?
źródło: Okazje.info
Peter Prevc Peter Prevc NTB SCANPIX/REUTERS

Bohater weekendu

Zwycięstwem w konkursie w kazachskich Ałmatach Słoweniec Peter Prevc zapewnił sobie pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w skokach narciarskich sezonu 2015/16. Prevc odniósł trzynaste w sezonie zwycięstwo w pucharowych konkursach. Triumfował także w Turnieju Czterech Skoczni i mistrzostwach świata w lotach narciarskich.

Zdjęcie Dynastar Narty Cham 97 Zdjęcie K2 Narty Pinnacle Zdjęcie Line Narty Prophet 98
Dynastar Narty Cham 97 K2 Narty Pinnacle Line Narty Prophet 98
Sprawdź ceny ? Sprawdź ceny ? Sprawdź ceny ?
źródło: Okazje.info
Cristiano Ronaldo Cristiano Ronaldo JUAN MEDINA/REUTERS

Antybohater weekendu

Cristiano Ronaldo za słowa, które wypowiedział po przegranym 0:1 meczu z Atletico Madryt. Portugalczyk po spotkaniu powiedział, że gdyby każdy w Realu był tak dobry jak on, to może byliby pierwsi. - Jeśli zespół nie gra najlepszymi, trudno zwyciężyć w tak długich rozgrywkach ? dodał. Powiedział jeszcze, że nie chciał nikogo obrazić, ale chyba się nie udało.

Potem próbował całą sprawę odkręcić, mówiąc, że chodziło mu o kontuzje w zespole i o swoje przygotowanie fizyczne. Pogmatwane.

Higuain Higuain Higuain

Cytat weekendu

- Gonzalo Higuain powinien schudnąć ponad pół kilo, bo obecnie wygląda jakby chodził z cegłą w kieszeni - powiedział Aurelio De Laurentiis, właściciel i prezydent Napoli.

Panie prezydencie, to cegła waży pół kilo?

Podczas pojedynku Manchesteru United z Arsenalem (3:2) w Podczas pojedynku Manchesteru United z Arsenalem (3:2) w "Teatrze Marzeń" Louis van Gaal popisał się umiejętnościami aktorskimi. Trener Manchesteru United postanowił odegrać rolę symulującego zawodnika Arsenalu. Holender chciał w ten sposób przekonać sędziego, że podopieczni Wengera nabierają sędziego. Internauci nie mogli przepuścić okazji, żeby z tej okazji zalać sieć serią memów. Trzeba przyznać, że wyszło im to świetnie! PHIL NOBLE/REUTERS

Wideo weekendu

Louis van Gaal podczas meczu Manchesteru United z Arsenalem wdał się kłótnię z arbitrem technicznym. Holender żywiołowo tłumaczył sędziemu w jaki sposób symulują piłkarze z Londynu.

Liczba weekendu

18 i 120 ? tyle lat i dni ma Marcus Rashford, który zadebiutował w niedzielę w Premier League. Napastnik Manchesteru United strzelił dwa gole i asystował przy bramce Herrery w spotkaniu przeciwko Arsenalowi. 18 lat i 120 dni ? tyle miał Wayne Rooney, gdy strzelał swoją pierwszą bramkę w Premier League. Przypadek?

Tweet weekendu

Zbigniew Boniek zna wszystkich.