Wszystkie twarze Michała Probierza [FOTOSTORY]

Miłośnik książek i dobrej whisky, furiat i żartowniś - Michał Probierz ma wiele twarzy. Jedno jest pewne: nikt się przy nim nie nudzi. Wojuje z dziennikarzami, krytykuje polską piłkę, jest surowy dla zawodników. Z drugiej strony to ciepły człowiek, lubiący przeczytać dobrą książkę i tomik wierszy. Poznajcie wszystkie twarze Michała Probierza.

ŻARTOWNIŚ

Probierz znany jest z tego, że ma cięte i ironiczne podejście do życia. W większym gronie to on jest duszą towarzystwa, sypie żartami jak z rękawa. Udziela mu się to także na konferencjach prasowych, gdzie często wchodzi z dziennikarzami w słowne przepychanki, z których najczęściej to on wychodzi zwycięsko. A wygrywa właśnie żartem.

Czasami dostają nawet jego piłkarze. Tak Probierz zagiął Fiodora Cernycha

OCZYTANY CZŁOWIEK

Trener Jagiellonii to miłośnik książek, wiele razy w wywiadach cytował znanych autorów. Tak mówił w wywiadzie dla Przeglądu Sportowego: "Bardzo lubię fraszki Jana Sztaudyngera. Moja ulubiona: "Ceń cień". Napisana po tym, jak człowiek zmarł na udar słoneczny. A druga to "Klasa". Kiedyś zadedykowałem ją kilku osobom. "Szanowny panie, dzieli nas klasa. Pan jesteś kutas, ja mam kutasa"".

POJEDYNKI Z DZIENNIKARZAMI

Probierz uwielbia pojedynkować się z dziennikarzami. Odpowiada na pytania w sposób zaskakujący, tak żeby wyprowadzić rozmówcę z równowagi. Nie wiadomo czego się po nim spodziewać, nawet na pytanie "Kto wygra mecz?" pewnie znalazłby ciekawą ripostę. Przekonał się o tym Mateusz Święcicki, dziś komentator Eleven, a kiedyś początkujący reporter Orange Sport.

KRYTYK POLSKIEJ PIŁKI

Trener Jagiellonii przy każdej możliwej okazji wytyka mankamenty polskiego futbolu. Najsmutniejsze jest to, że w wielu kwestiach ma rację. Legendarna stała się już jego wypowiedź z początku sezonu 2015/2016. Probierz, zdenerwowany odejściem kluczowych zawodników i odpadnięciem z pucharów, powiedział co myśli.

SHOWMAN

Na konferencje Michała Probierza najlepiej wybrać się jak do kina: z popcornem i dużą colą w ręce. Gwarantowane są bowiem emocje i show. Probierz jest najefektowniejszym polskim trenerem jeśli chodzi o pomeczowe rozmówki. Dziennikarze nie muszą się specjalnie wysilać, na tacy dostają genialne cytaty do tekstów. Najbardziej znana jest konferencja Probierza po meczu z Legią Warszawa. Co tam się działo!