Siatkarki Developresu Rzeszów prywatnie [ZOBACZ ZDJĘCIA]

Siatkarki Developresu Rzeszów we wtorek rozpoczęły przygotowania do nowego sezonu w Orlen Lidze. Kompletnie przebudowany skład ma pozwolić drużynie z Rzeszowa włączyć się czołówki zespołów kobiecej ekstraklasy. Postanowiliśmy zaprezentować zawodniczki Developresu bardziej prywatnie.
Developres Rzeszów, Karolina Szymańska Developres Rzeszów, Karolina Szymańska facebook.com/karolina.szymanska.549436

Karolina Szymańska

22-letnia, mierząca 187 cm wzrostu, środkowa bloku. Ostatnie trzy lata spędziła w Legionovii Legionowo. Wcześniej grała w SMS-ie Sosnowiec. To jedna z dziesięciu nowych zawodniczek w Developresie Rzeszów.

Developres Rzeszów, Joanna Nickowska Developres Rzeszów, Joanna Nickowska facebook.com/joanna.nickowska

Joanna Nickowska

Kolejna nowa zawodniczka, która występuje na pozycji libero. Dla 24-letniej Joanny Nickowskiej będzie to pierwszy sezon w ORLEN Lidze. Do tej pory grała ona w pierwszoligowym Chemiku Police, KS Jastrzębiu Borynia oraz Silesii Volley Mysłowice.

Developres Rzeszów, Patrycja Flakus Developres Rzeszów, Patrycja Flakus facebook.com/patrycja.flakus

Patrycja Flakus

Patrycja Flakus ma 22 lata. Jest wychowanką UKS-u MOS Bytom, skąd przeniosła się do Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Sosnowcu. Ostatni sezon atakująca spędziła w pierwszoligowych Jokerze Świecie. To wielokrotna reprezentantka Polski kadetek i juniorek. W obecnym sezonie gra w kadrze B seniorek, która rywalizuje w Lidze Europejskiej.

Developres Rzeszów, Natalia Strózik Developres Rzeszów, Natalia Strózik instagram.com/nataliastrozik/

Natalia Strózik

Nowa przyjmująca Developresu Rzeszów. 21-letnia Natalia Strózik mierzy 186 cm wzrostu. Przez trzy lata była zawodniczką SMS-u Sosnowiec. Kolejne trzy sezony spędziła w BKS-ie Bielsko-Biała. W Developresie Strózik ma podjąć rywalizację o pierwszy skład z Klaudią Kaczorowską, Ewą Śliwińską i Kremeną Kamenovą.

Developres Rzeszów, Klaudia Kaczorowska Developres Rzeszów, Klaudia Kaczorowska facebook.com/klaudia.kaczorowska

Klaudia Kaczorowska

Ma być gwiazdą Developresu Rzeszów w nowym sezonie. Do rzeszowskiej drużyny przeniosła się z Atomu Trefla Sopot, wicemistrza Polski, co było sporą niespodzianką.

Kaczorowska z klubem z Sopotu, oprócz ostatniego wicemistrzostwa Polski, zdobyła też złoty medal (2011) oraz Puchar i SuperPuchar Polski. Nowa przyjmująca Developresu ma na swoim koncie występy w reprezentacji Polski, z którą w 2009 roku zajęła trzecie miejsce w mistrzostwach Europy i Lidze Europejskiej (2014).

Developres Rzeszów, Adela Helić Developres Rzeszów, Adela Helić facebook.com/adela.helic

Adela Helić

Adela Helić ma odpowiadać za atak w Developresie Rzeszów. 26-letnia Serbka w poprzednim sezonie była podstawową zawodniczką Polskiego Cukru Muszynianki Muszyna i trzecią najlepszą siatkarką na tej pozycji w ORLEN Lidze. Cztery razy była srebrną medalistką ligi serbskiej. Grała w Crvenie Zvezdzie Belgrad i OK. Subotica. Helić obok Kaczorowskiej ma być kluczową zawodniczką Developresu w rozpoczynającym się 15 października sezonie.

Developres Rzeszów, Magdalena Hawryła Developres Rzeszów, Magdalena Hawryła facebook.com/magdalena.hawryla

Magdalena Hawryła

Dla Magdaleny Hawryły nadchodzący sezon w ORLEN Lidze będzie trzecim w barwach Developresu Rzeszów. To jedna z czterech zawodniczek, która przedłużyła umowę z rzeszowskim klubem. 27-letnia środkowa w poprzednim sezonie pokazała się z dobrej strony, przez co otrzymała powołanie od selekcjonera reprezentacji Polski, Jacka Nawrockiego na World Grand Prix i Ligę Europejską.

Developres Rzeszów, Lucyna Borek Developres Rzeszów, Lucyna Borek facebook.com/lucyna.borek

Lucyna Borek

Podstawowa libero Developresu Rzeszów w ostatnich dwóch sezonach. Lucyna Borek jako pierwsza po słabych rozgrywkach przedłużyła kontrakt z rzeszowskim klubem. Będzie to jej czwarty sezon w ORLEN Lidze. 29-letnia Borek ma za sobą grę w reprezentacji Polski B.

Developres Rzeszów, Karolina Szczygieł Developres Rzeszów, Karolina Szczygieł https://www.facebook.com/profile.php?id=100001149703743

Karolina Szczygieł

20-letnia rozgrywająca, wychowanka Sandecji Nowy Sącz. Karolina Szczygieł w poprzednim sezonie była rezerwową w Polskim Cukrze Muszyniance Muszyna. Wcześniej występowała m.in. w Młodej Lidze w drużynie Pałacu Bydgoszcz. Szczygieł ma za sobą występy w młodzieżowej reprezentacji Polski, z którą zdobyła brązowy medal Mistrzostw Europy Wschodniej (2012) i Mistrzostwo Europy Kadetek.

Developres Rzeszów, Kremena Kamenova Developres Rzeszów, Kremena Kamenova facebook.com/kremena.kamenova

Kremena Kamenova

Kolejny nowy nabytek Developresu Rzeszów w przerwie letniej. Bułgarska przyjmująca Kremena Kamenova ma 28 lat. Gra na pozycji przyjmującej. Przygodę z siatkówką rozpoczynała w Levskim Siconco. Trzy lata grała w azerskim Lokomotivie VK. Następnie przeniosła się do Rumunii do Stiinta Bacau. Po roku gry w tej drużynie Kamenova spróbowała swoich sił w lidze rosyjskiej w JVK Iesissei, po czym wróciła do Rumunii. Przez sezon reprezentowała barwy CSM Bucaresti. Ostatnio natomiast Kamenova była przyjmującą Levskiego Sofia.

Developres Rzeszów, Ewa Śliwińska Developres Rzeszów, Ewa Śliwińska facebook.com/ewa.sliwinska.94

Ewa Śliwińska

Ewa Śliwińska jedna z czterech siatkarek Developres Rzeszów, która po słabym ubiegłym sezonie w ORLEN Lidze została w zespole. 23-letnia Śliwińska gra na pozycji przyjmującej. Będzie to dla niej czwarty sezon w rzeszowskiej drużynie.

Developres Rzeszów, Katarzyna Warzocha Developres Rzeszów, Katarzyna Warzocha facebook.com/katarzyna.warzocha.7

Katarzyna Warzocha

W Developresie Rzeszów od 2012 roku. Katarzyna Warzocha po sezonie przedłużyła kontrakt na kolejny rok. Środkowa miała udane poprzednie rozgrywki. Wróciła po kontuzji pleców i była jedną z wyróżniających się zawodniczek na środku siatki. Zauważył to trener Jacek Skrok, który zdecydował się zostawić środkową bloku na kolejne rozgrywki.