Kompletnie przebudowany Developres Rzeszów. Zobacz skład, który powalczy o play-off [FOTO]

Po słabym poprzednim sezonie w ORLEN Lidze działacze Developresu Rzeszów postanowili znacząco przebudować kadrę. W wyniku rewolucji zakontraktowano aż dziesięć nowych siatkarek, w tym reprezentantkę Polski Klaudię Kaczorowską. Kadrowa rewolucja ma sprawić, że rzeszowski zespół wreszcie awansuje do fazy play-off.

Dwie nowe rozgrywające w Developresie Rzeszów

Anna Kaczmar to jedna z dwóch nowych rozgrywających w drużynie Developresu Rzeszów. 31-letnia siatkarka ma pokierować grą rzeszowskiej drużyny w nadchodzącym sezonie. Do Rzeszowa przeniosła się z zespołu Atomu Trefla Sopot, z którym zdobyła niedawno wicemistrzostwo Polski. Kaczmar ma na koncie również złoty medal mistrzostw Polski zdobyty z BKS-em Bielsko-Biała, a także m.in. Puchar CEV wywalczony w barwach Muszynianki Muszyna.

31-letnia Kaczmar ma 180 cm wzrostu. To ostatnia zakontraktowana przez Developres zawodniczka. Na pozycji rozgrywającej rywalizować będzie z Karoliną Szczygieł.

Karolina Szczygieł Karolina Szczygieł www.mksmuszynianka.com

Karolina Szczygieł - młoda zmienniczka

20-letnia rozgrywająca, wychowanka Sandecji Nowy Sącz. Karolina Szczygieł w poprzednim sezonie była rezerwową w Polskim Cukrze Muszyniance Muszyna. Wcześniej występowała m.in. w Młodej Lidze w drużynie Pałacu Bydgoszcz. Szczygieł ma za sobą grę w młodzieżowej reprezentacji Polski, z którą zdobyła brązowy medal Mistrzostw Europy Wschodniej (2012) i Mistrzostwo Europy Kadetek.

Nowa rozgrywająca Developresu Rzeszów ma 177 cm wzrostu. W nadchodzącym sezonie powinna pełnić funkcję zmienniczki bardziej doświadczonej Anny Kaczmar.

Developres SkyRes Rzeszów - BKS Aluprof Profi Credit Bielsko-Biała 3:0 Developres SkyRes Rzeszów - BKS Aluprof Profi Credit Bielsko-Biała 3:0 JERZY CHABA

Prawie nowe przyjęcie

Ewa Śliwińska jedna z czterech siatkarek Developres Rzeszów, którą po słabym ubiegłym sezonie w ORLEN Lidze nie sięgnęła kadrowa rewolucja. 23-letnia Śliwińska gra na pozycji przyjmującej. Będzie to dla niej czwarty sezon w rzeszowskiej drużynie. O miejsce w wyjściowej szóstce walczyć będzie z zakontraktowanymi niedawno Klaudią Kaczorowską, Natalią Strózik i Bułgarką Kremeną Kamenovą.

Klaudia Kaczorowska Klaudia Kaczorowska Fot. Małgorzata Kujawka / Agencja Gazeta

Nowa gwiazda Developresu Rzeszów?

Klaudia Kaczorowska ma być gwiazdą Developresu Rzeszów w nowym sezonie. Do rzeszowskiej drużyny przeniosła się z Atomu Trefla Sopot, po tym jak klub stracił jednego ze sponsorów - firmę PGE.

Kaczorowska w ostatnim sezonie świętowała wicemistrzostwo Polski. Z klubem z Sopotu zdobyła też złoty medal (2011) oraz Puchar i SuperPuchar Polski. Nowa przyjmująca Developresu ma na swoim koncie występy w reprezentacji Polski, z którą w 2009 roku zajęła trzecie miejsce w mistrzostwach Europy i Lidze Europejskiej (2014).

Kaczorowska ma 183 cm wzrostu. Powinna być kluczową zawodniczką Developresu w nadchodzącym sezonie. Obok niej na przyjęciu zagra jedna z trzech siatkarek: Ewa Śliwińska, Natalia Strózik, Kremena Kamenova.

Kremena Kamenova Kremena Kamenova facebook.com

Kremena Kamenova z Bułgarii

Kolejny nowy nabytek Developresu Rzeszów w przerwie letniej. Bułgarska przyjmująca Kremena Kamenova ma 28 lat. Gra na pozycji przyjmującej. Przygodę z siatkówką rozpoczynała w Levskim Siconco. Trzy lata grała w azerskim Lokomotivie VK. Następnie przeniosła się do Rumunii do Stiinta Bacau. Po roku gry w tej drużynie Kamenova spróbowała swoich sił w lidze rosyjskiej w JVK Iesissei, po czym wróciła do Rumunii. Przez sezon reprezentowała barwy CSM Bucaresti. Ostatnio natomiast Kamenova była przyjmującą Levskiego Sofia.

Na pozycji przyjmującej bułgarska przyjmująca rywalizować będzie z Klaudią Kaczorowską, Ewą Śliwińską i Natalią Strózik.

Natalia Strózik Natalia Strózik siatkowka.bks.bielsko.pl

Natalia Strózik jako uzupełnienie składu

Nowa przyjmująca Developresu Rzeszów. 21-letnia Natalia Strózik, która mierzy 186 cm wzrostu, przez trzy lata była zawodniczką SMS-u Sosnowiec. Kolejne trzy sezony spędziła  w BKS-ie Bielsko-Biała. W Developresie Strózik powinna być uzupełnieniem składu. Trudno jej bowiem będzie wygrać rywalizację z Klaudią Kaczorowską, Ewą Śliwińską i Kremeną Kamenovą.

Katarzyna Mróz Katarzyna Mróz Fot. Łukasz Węgrzyn / Agencja Gazeta

Doświadczenie na środku siatki

Katarzyna Mróz do Developresu Rzeszów przychodzi jako mistrzyni Polski. Cztery ostatnie sezonu 35-letnia środkowa spędziła w Chemiku Police, który zdominował rozgrywki w ORLEN Lidze. Mróz z Chemikiem wywalczyła trzy mistrzostwa Polski, dwa Puchary Polski i dwa Superpuchary Polski. Doświadczona środkowa, która mierzy 196 cm wzrostu, ma być jedną z kluczowych zawodniczek Developresu w nowym sezonie. Powinna być sporym wzmocnieniem na środku siatki. Jej zasięg w ataku to 310 cm, a w bloku 295 cm.

Developres SkyRes Rzeszów - Impel Wrocław 1:3 Developres SkyRes Rzeszów - Impel Wrocław 1:3 PATRYK OGORZAŁEK

Magdalena Hawryła obok Katarzyny Mróz?

Dla Magdaleny Hawryły nadchodzący sezon w ORLEN Lidze będzie trzecim w barwach Developresu Rzeszów. Środkowa przedłużyła umowę o kolejny rok, jako jedna z czterech zawodniczek. 27-letnia siatkarka w poprzednim sezonie pokazała się z dobrej strony, przez co znalazła uznanie w oczach selekcjonera reprezentacji Polski, Jacka Nawrockiego. Hawryła otrzymała powołanie do kadry biało-czerwonych na World Grand Prix i Ligę Europejską.

Hawryła, obok doświadczonej Katarzyny Mróz powinna być podstawową zawodniczką na środku siatki w Developresie Rzeszów.

Katarzyna Warzocha, środkowa Developresu SkyRes Rzeszów Katarzyna Warzocha, środkowa Developresu SkyRes Rzeszów Jerzy Chaba

Najdłużej w Developresie

W Developresie Rzeszów od 2012 roku. Katarzyna Warzocha po sezonie przedłużyła kontrakt na kolejny rok. Środkowa miała udane poprzednie rozgrywki. Wróciła po kontuzji pleców i była jedną z wyróżniających się zawodniczek na środku siatki. Zauważył to trener Jacek Skrok.

Warzocha na swojej pozycji będzie miała dużą konkurencję. Wydaje się, że podstawową środkową będzie doświadczona Katarzyna Mróz. Na tej pozycji grają również Magdalena Hawryła i pozyskana niedawno Karolina Szymańska.

Karolina Szymańska Karolina Szymańska orlenliga.pl

Karolina Szymańska

22-letnia środkowa bloku. Ostatnie trzy lata spędziła w Legionovii Legionowo. Wcześniej grała w SMS-ie Sosnowiec. To jedna z dziesięciu nowych zawodniczek w Developresie Rzeszów. Mierząca 187 cm wzrostu Szymańska może mieć problem z wywalczeniem miejsca w pierwszej szóstce.

Adela Helić Adela Helić orlenliga.pl

W ataku Serbka

Za atak w Developresie Rzeszów odpowiadać na Serbka Adela Helić. 26-letnia atakująca w poprzednim sezonie była podstawową zawodniczką Polskiego Cukru Muszynianki Muszyna. Helić była trzecią najlepszą siatkarką na tej pozycji. Cztery razy była srebrną medalistką ligi serbskiej. Grała w Crvenie Zvezdzie Belgrad i OK. Subotica.

Serbka mierzy 185 cm wzrostu. Jej zasięg w ataku wynosi 307 cm, w bloku 295 cm. Helić obok Kaczorowskiej i Mróz ma być kluczową zawodniczką Developresu w nowym sezonie.

Patrycja Flakus Patrycja Flakus developres.rzeszow.pl

Zmienniczka Adeli Helić

Patrycja Flakus ma 22 lata i jest wychowanką UKS-u MOS Bytom. Z Bytomia szybko przeniosła się jednak do Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Sosnowcu. Ostatni sezon spędziła w pierwszoligowych Jokerze Świecie. Ma 188 cm wzrostu. Ma być zmienniczką Adelić Helić na pozycji atakującej.

Nowa zawodniczka Developresu jest wielokrotną reprezentantką Polski kadetek i juniorek. W obecnym sezonie gra w kadrze B seniorek, która rywalizuje w Lidze Europejskiej.

Joanna Nickowska Joanna Nickowska facebook.com

Joanna Nickowska

Nowa libero Developresu Rzeszów. Dla 24-letniej Joanny Nickowskiej będzie to pierwszy sezon w ORLEN Lidze. Do tej pory libero grała w pierwszoligowym Chemiku Police, KS Jastrzębiu Borynia oraz Silesii Volley Mysłowice.

Z Developresem Nickowska podpisała dwuletni kontrakt. Będzie najprawdopodobniej zmienniczką Lucyny Borek.

Developres SkyRes Rzeszów - Pałac Bydgoszcz 3:2 Developres SkyRes Rzeszów - Pałac Bydgoszcz 3:2 PATRYK OGORZAŁEK

Na libero Lucyna Borek

Podstawowa libero Developresu Rzeszów w ostatnich dwóch sezonach. Lucyna Borek jako pierwsza po słabych rozgrywkach przedłużyła kontrakt z rzeszowskim zespołem.

29-letnia Borek ma za sobą grę w reprezentacji Polski B. W nowym sezonie o miejsce w wyjściowej szóstce rywalizować będzie z Joanną Nickowską. Trener Jacek Skrok raczej postawi na bardziej doświadczoną zawodniczkę, dla której będzie to czwarty sezon w ORLEN Lidze.

Trener Developresu Rzeszów, Jacek Skrok Trener Developresu Rzeszów, Jacek Skrok JERZY CHABA

Jacek Skrok i nowy sztab szkoleniowy

W Developresie Rzeszów znacząco zmienił się skład i sztab szkoleniowy. Posadę zachował trener Jacek Skrok, który w poprzednim sezonie w połowie rozgrywek zastąpił Mariusza Wiktorowicza. Skrok miał za cel zdobyć dziewiąte miejsce na koniec sezonu. Developres ostatecznie zajął jedenastą pozycję, ale szkoleniowiec pozostał na swoim stanowisku. Wymieniono mu jednak sztab. Astystentem Skroka i jednocześnie trenerem od przygotowania fizycznego będzie Dawid Pawlik. Za statystyki odpowiadał będzie Radosław Wodziński. Obaj do Developresu trafili z Pałacu Bydgoszcz. Fizjoterapeutą będzie natomiast Maciej Donat.