Grand Slam w Olsztynie. PRZEWODNIK KIBICA

Od wtorku o punkty Pucharu Świata na pięciu boiskach nad jeziorem Ukiel zagrają najlepsi zawodnicy globu. Z myślą o kibicach przygotowaliśmy poradnik, w którym zawarte zostały najważniejsze informacje dotyczące turnieju.
Grand Slam Olsztyn 2015 Grand Slam Olsztyn 2015 ROBERT ROBASZEWSKI

BILETY

 

Wejście na jedną z trybun głównej areny zmagań podczas trzech ostatnich dni turnieju (17-19 czerwca), a więc wówczas, kiedy rozgrywane będą spotkania finałowe, będzie płatne.
Pakiet biletów trzydniowych wynosi 120 zł za osobę, bilet jednodniowy kosztuje 50 zł. Kto nie nabył jeszcze wejściówek, powinien się pospieszyć, bowiem zostało już ich niewiele. Wejście na dwie pozostały trybuny będzie bezpłatne (organizatorzy przewidzieli aż 2 tysiące takich miejsc), ale nie ma gwarancji wolnego miejsca. Aby wejść na dany sektor, należy podejść do bramki, przez którą ochrona będzie wpuszczać ludzi.
Organizatorzy pomyśleli również o osobach niepełnosprawnych i ich opiekunach, dla których przygotowano oddzielną trybunę. W tym przypadku należy udać się do biura zawodów, a wyznaczone osoby poprowadzą chętnych do sektora

Wejście na jedną z trybun głównej areny zmagań podczas trzech ostatnich dni turnieju (17-19 czerwca), a więc wówczas, kiedy rozgrywane będą spotkania finałowe, będzie płatne. Pakiet biletów trzydniowych wynosi 120 zł za osobę, bilet jednodniowy kosztuje 50 zł. Kto nie nabył jeszcze wejściówek, powinien się pospieszyć, bowiem zostało już ich niewiele. Wejście na dwie pozostały trybuny będzie bezpłatne (organizatorzy przewidzieli aż 2 tysiące takich miejsc), ale nie ma gwarancji wolnego miejsca. Aby wejść na dany sektor, należy podejść do bramki, przez którą ochrona będzie wpuszczać ludzi. Organizatorzy pomyśleli również o osobach niepełnosprawnych i ich opiekunach, dla których przygotowano oddzielną trybunę. W tym przypadku należy udać się do biura zawodów, a wyznaczone osoby poprowadzą chętnych do sektora

Grand Slam Olsztyn 2015 Grand Slam Olsztyn 2015 ROBERT ROBASZEWSKI

GDZIE SĄ MECZE

 

Dla zmotoryzowanych organizatorzy przygotowali blisko 700 miejsc parkingowych (w tym na wytyczonych dodatkowo placach). Na miejsce zawodów można też dotrzeć autobusem miejskim. Najlepiej wybrać linie 107 oraz 113. Od piątku do niedzieli zostanie również uruchomiona linia 307, której dokładny rozkład będzie znany na początku przyszłego tygodnia.
W okolice CRS ?Ukiel? docierają też linie 101, 106, 111 i 127, ale zatrzymują się na ul. Bałtyckiej, należy wysiąść na przystanku ?Jeziorna? i przejść kilkaset metrów na plażę.

Dla zmotoryzowanych organizatorzy przygotowali blisko 700 miejsc parkingowych (w tym na wytyczonych dodatkowo placach). Na miejsce zawodów można też dotrzeć autobusem miejskim. Najlepiej wybrać linie 107 oraz 113. Od piątku do niedzieli zostanie również uruchomiona linia 307, której dokładny rozkład będzie znany na początku przyszłego tygodnia.W okolice CRS ?Ukiel? docierają też linie 101, 106, 111 i 127, ale zatrzymują się na ul. Bałtyckiej, należy wysiąść na przystanku ?Jeziorna? i przejść kilkaset metrów na plażę.

Grand Slam w Olsztynie Grand Slam w Olsztynie ROBERT ROBASZEWSKI

INFRASTRUKTURA

 

Po ubiegłorocznym sukcesie olsztyńskiego turnieju organizatorzy postanowili wprowadzić tylko kosmetyczne zmiany. Dotyczą one głównie stadionu głównego - został on poszerzony, aby było więcej miejsca za liniami bocznymi oraz zmieni się kąt nachylenia trybun względem boiska. Jeśli chodzi o liczbę miejsc na głównej arenie zmagań, w tym roku trybuny pomieszczą 4,2 tys. widzów, a to oznacza, że będzie o ok. 200 miejsc więcej niż ostatnio.
Podobnie, jak podczas poprzedniego turnieju, kolejne areny zostaną rozmieszczone na całym terenie CRS ?Ukiel?. Boiska numer 2 i 3 będą bliżej kapitanatu, z trybunami mogącymi pomieścić 700 kibiców. Zawodnicy rozgrywać też spotkania na boiskach 4 i 5, za hotelem Omega. Tam zmagania sportowców będzie mogło śledzić 200 fanów tego sportu.
Budowa trybun to nie jedyne zadanie, które stoi przed organizatorami. Muszą oni zapewnić ponadto piasek zgodny z wymogami międzynarodowej federacji siatkarskiej. Z racji, iż odpowiednia nawierzchnia została nawieziona podczas pierwszego Grand Slamu, organizatorzy przed tegorocznym turniejem wymienili piasek głównej arenie i na boiskach rozgrzewkowych.

Po ubiegłorocznym sukcesie olsztyńskiego turnieju organizatorzy postanowili wprowadzić tylko kosmetyczne zmiany. Dotyczą one głównie stadionu głównego - został on poszerzony, aby było więcej miejsca za liniami bocznymi oraz zmieni się kąt nachylenia trybun względem boiska. Jeśli chodzi o liczbę miejsc na głównej arenie zmagań, w tym roku trybuny pomieszczą 4,2 tys. widzów, a to oznacza, że będzie o ok. 200 miejsc więcej niż ostatnio. Podobnie, jak podczas poprzedniego turnieju, kolejne areny zostaną rozmieszczone na całym terenie CRS ?Ukiel?. Boiska numer 2 i 3 będą bliżej kapitanatu, z trybunami mogącymi pomieścić 700 kibiców. Zawodnicy rozgrywać też spotkania na boiskach 4 i 5, za hotelem Omega. Tam zmagania sportowców będzie mogło śledzić 200 fanów tego sportu. Budowa trybun to nie jedyne zadanie, które stoi przed organizatorami. Muszą oni zapewnić ponadto piasek zgodny z wymogami międzynarodowej federacji siatkarskiej. Z racji, iż odpowiednia nawierzchnia została nawieziona podczas pierwszego Grand Slamu, organizatorzy przed tegorocznym turniejem wymienili piasek głównej arenie i na boiskach rozgrzewkowych.

Grand Slam w Olsztynie Grand Slam w Olsztynie ROBERT ROBASZEWSKI

KIEDY SĄ MECZE

 

Turniej eliminacyjny pań odbędzie się we wtorek. Rywalizację w grupach zaplanowano na środę i czwartek. Spotkania drugiej i trzeciej rundy oraz ćwierćfinały odbędą się w piątek i sobotę. Najlepsze cztery pary swoje spotkania rozegrają w sobotę.
U panów sytuacja jest analogiczna, tylko że ich zmagania rozpoczynają się dzień później, czyli w środę. Każdego dnia rywalizacja na boiskach będzie rozpoczynać się o godz. 9 i potrwa do wieczora.
Pierwszy półfinał pań rozpocznie się w sobotę, 18 czerwca o godz. 10.15, a drugi godzinę później. Spotkanie o brązowy medal zacznie się o godz. 15.30, a finał wystartuje 60 minut później.
Mężczyźni natomiast swoje zmagania zakończą w niedzielę. Półfinały zostaną rozegrane o godz. 10 i godz. 11. Pojedynek o trzecie miejsce zacznie się o godz. 14, a godzinę później na boisko wybiegną pary, które zmierzą się w meczu o zwycięstwo.

Turniej eliminacyjny pań odbędzie się we wtorek. Rywalizację w grupach zaplanowano na środę i czwartek. Spotkania drugiej i trzeciej rundy oraz ćwierćfinały odbędą się w piątek i sobotę. Najlepsze cztery pary swoje spotkania rozegrają w sobotę. U panów sytuacja jest analogiczna, tylko że ich zmagania rozpoczynają się dzień później, czyli w środę. Każdego dnia rywalizacja na boiskach będzie rozpoczynać się o godz. 9 i potrwa do wieczora. Pierwszy półfinał pań rozpocznie się w sobotę, 18 czerwca o godz. 10.15, a drugi godzinę później. Spotkanie o brązowy medal zacznie się o godz. 15.30, a finał wystartuje 60 minut później. Mężczyźni natomiast swoje zmagania zakończą w niedzielę. Półfinały zostaną rozegrane o godz. 10 i godz. 11. Pojedynek o trzecie miejsce zacznie się o godz. 14, a godzinę później na boisko wybiegną pary, które zmierzą się w meczu o zwycięstwo.

Brazylijskie pary zdominowały turniej Warmia Mazury Grand Slam Olsztyn 2015 Brazylijskie pary zdominowały turniej Warmia Mazury Grand Slam Olsztyn 2015 ROBERT ROBASZEWSKI

FAWORYCI

 

W stolicy Warmii i Mazur nie zabraknie najlepszych par na świecie w tym sezonie. Do Polski zawitają największe gwiazdy światowej siatkówki plażowej: zwycięzcy z poprzedniego roku, Brazylijczycy Alison/Bruno, srebrni medaliści olsztyńskiego Grand Slamu, a więc Amerykanie Gibb/Patterson oraz para, która stanęła w zeszłym roku na najniższym stopniu podium - Kanadyjczycy Schalk/Saxton. Na starcie nie zabraknie również popularnych na całym świecie reprezentantów z kraju kawy - Pedro Solberg/Evandro. To wśród nich należy upatrywać faworytów do zwycięstwa w całym turnieju.
Polscy kibice z pewnością będą liczyć na Grzegorza Fijałka/Mariusza Prudla oraz liderów tegorocznego rankingu, a więc Bartosza Łosiaka/Piotra Kantora. Obie pary tegoroczny sezon mogą uznać za udany, a Fijałek/Prudel kilka dni temu zdobyli brązowy medal mistrzostw Europy, które odbywały się w Biel w Szwajcarii.
Mimo że olsztyński turniej nie będzie już wliczał się do rankingu olimpijskiego (który decyduje o liczbie par podczas igrzysk olimpijskich), to turniej pań również jest mocno obsadzony. Do Olsztyna przyjadą najlepsze pary z ubiegłorocznych zawodów - Brazylijki Larissa/Talita oraz reprezentantek Holandii, Meppelink/Van Iersel. Do imprezy zgłosiły się również liderki światowego rankingu, Brazylijki Agatha/Barbara. To między tymi zespołami będzie rozgrywać się walka o czołowe lokaty.
Biało-czerwoni będą natomiast liczyć na Kingę Kołosińską i Monikę Brzostek, które będą chciały powtórzyć ubiegłoroczny sukces, a więc zajęcie trzeciego miejsca. Nie będzie to jednak łatwe zadanie, bowiem żeńska para zmaga się z problemami zdrowotnymi. Kołosińska narzeka na uraz pleców, która wyeliminowała polską parę z udziału z mistrzostw Starego Kontynentu.
W sumie na piaszczystych boiskach CRS ?Ukiel? wystąpi kilkadziesiąt duetów z blisko 30 krajów świata.

W stolicy Warmii i Mazur nie zabraknie najlepszych par na świecie w tym sezonie. Do Polski zawitają największe gwiazdy światowej siatkówki plażowej: zwycięzcy z poprzedniego roku, Brazylijczycy Alison/Bruno, srebrni medaliści olsztyńskiego Grand Slamu, a więc Amerykanie Gibb/Patterson oraz para, która stanęła w zeszłym roku na najniższym stopniu podium - Kanadyjczycy Schalk/Saxton. Na starcie nie zabraknie również popularnych na całym świecie reprezentantów z kraju kawy - Pedro Solberg/Evandro. To wśród nich należy upatrywać faworytów do zwycięstwa w całym turnieju.Polscy kibice z pewnością będą liczyć na Grzegorza Fijałka/Mariusza Prudla oraz liderów tegorocznego rankingu, a więc Bartosza Łosiaka/Piotra Kantora. Obie pary tegoroczny sezon mogą uznać za udany, a Fijałek/Prudel kilka dni temu zdobyli brązowy medal mistrzostw Europy, które odbywały się w Biel w Szwajcarii.Mimo że olsztyński turniej nie będzie już wliczał się do rankingu olimpijskiego (który decyduje o liczbie par podczas igrzysk olimpijskich), to turniej pań również jest mocno obsadzony. Do Olsztyna przyjadą najlepsze pary z ubiegłorocznych zawodów - Brazylijki Larissa/Talita oraz reprezentantek Holandii, Meppelink/Van Iersel. Do imprezy zgłosiły się również liderki światowego rankingu, Brazylijki Agatha/Barbara. To między tymi zespołami będzie rozgrywać się walka o czołowe lokaty.Biało-czerwoni będą natomiast liczyć na Kingę Kołosińską i Monikę Brzostek, które będą chciały powtórzyć ubiegłoroczny sukces, a więc zajęcie trzeciego miejsca. Nie będzie to jednak łatwe zadanie, bowiem żeńska para zmaga się z problemami zdrowotnymi. Kołosińska narzeka na uraz pleców, która wyeliminowała polską parę z udziału z mistrzostw Starego Kontynentu. W sumie na piaszczystych boiskach CRS ?Ukiel? wystąpi kilkadziesiąt duetów z blisko 30 krajów świata.

Grand Slam w Olsztynie Grand Slam w Olsztynie ROBERT ROBASZEWSKI

POLSKIE PARY

 

Dziewięć polskich ekip nie musi przebijać się przez sito kwalifikacji w olsztyńskim Grand Slamie. W turnieju głównym wystąpią wśród mężczyzn: Grzegorz Fijałek/Mariusz Prudel, Bartosz Łosiak/Piotr Kantor, Michał Kądzioła/Jakub Szałankiewicz, a pary Maciej Kosiak/Maciej Rudol oraz Michał Bryl/Kacper Kujawiak otrzymały od organizatorów tzw. dzikie karty uprawniające do gry w głównym turnieju.
U pań kwalifikacji nie muszą rozgrywać Kinga Kołosińska/Moniak Brzostek, Jagoda Gruszczyńska/Dorota Strąg, a para Katarzyna Kociołek/Martyna Wardak otrzymała od organizatorów dziką kartę.
Przez fazę wstępną olsztyńskiego Grand Slamu muszą przebrnąć natomiast tylko żeńskie pary. Są to: Agata Trybuła/Monika Gorzka, Agnieszka Adamek/Natalia Gruszczyńska oraz Agnieszka Wołoszyn/Aleksandra Zdon.

Dziewięć polskich ekip nie musi przebijać się przez sito kwalifikacji w olsztyńskim Grand Slamie. W turnieju głównym wystąpią wśród mężczyzn: Grzegorz Fijałek/Mariusz Prudel, Bartosz Łosiak/Piotr Kantor, Michał Kądzioła/Jakub Szałankiewicz, a pary Maciej Kosiak/Maciej Rudol oraz Michał Bryl/Kacper Kujawiak otrzymały od organizatorów tzw. dzikie karty uprawniające do gry w głównym turnieju. U pań kwalifikacji nie muszą rozgrywać Kinga Kołosińska/Moniak Brzostek, Jagoda Gruszczyńska/Dorota Strąg, a para Katarzyna Kociołek/Martyna Wardak otrzymała od organizatorów dziką kartę.Przez fazę wstępną olsztyńskiego Grand Slamu muszą przebrnąć natomiast tylko żeńskie pary. Są to: Agata Trybuła/Monika Gorzka, Agnieszka Adamek/Natalia Gruszczyńska oraz Agnieszka Wołoszyn/Aleksandra Zdon.

Sezon 2012/2013. Mecz ze Skrą Bełchatów Sezon 2012/2013. Mecz ze Skrą Bełchatów PATRYK OGORZAŁEK

WARSZTATY Z GWIAZDAMI

 

Organizatorzy Grand Slamu pomyśleli również o najmłodszych fanach siatkówki plażowej. Z myślą o nich zaplanowano warsztaty z cyklu Kinder + Sport Kid's Camp, które poprowadzi wielokrotny reprezentant Polski w siatkówce halowej Krzysztof Ignaczak. Przypomnijmy, że ten zawodnik grający na pozycji libero jest wielokrotnym mistrzem Polski, mistrzem Europy i aktualnym mistrzem świata, a do tego jedną z najbarwniejszych postaci reprezentacji Polski. Popularny ?Igła? będzie szkolił młodych adeptów tego sportu.
Kid's Camp odbywać się będzie od środy do piątku o godz. 19, a zapisy przyjmowane będą w biurze zawodów.

Organizatorzy Grand Slamu pomyśleli również o najmłodszych fanach siatkówki plażowej. Z myślą o nich zaplanowano warsztaty z cyklu Kinder + Sport Kid's Camp, które poprowadzi wielokrotny reprezentant Polski w siatkówce halowej Krzysztof Ignaczak. Przypomnijmy, że ten zawodnik grający na pozycji libero jest wielokrotnym mistrzem Polski, mistrzem Europy i aktualnym mistrzem świata, a do tego jedną z najbarwniejszych postaci reprezentacji Polski. Popularny ?Igła? będzie szkolił młodych adeptów tego sportu.Kid's Camp odbywać się będzie od środy do piątku o godz. 19, a zapisy przyjmowane będą w biurze zawodów.

Grand Slam Olsztyn 2015 Grand Slam Olsztyn 2015 ROBERT ROBASZEWSKI

MUZYCZNY GRAND SLAM

 

Podobnie jak w poprzednim roku, organizatorzy przygotowali dla kibiców atrakcji tuż po ostatnim gwizdku. Muzyczne wieczory zaplanowano od wtorku do soboty (z wyjątkiem czwartku). Scena zostanie zlokalizowana na plaży nr 2, bliżej kapitanatu.
Jako pierwszy na scenie pojawi się zespół Dr King, który rozpocznie swój występ o godz. 20. Środowy wieczór będzie należał do szant oraz opowieści morskich, które będzie przedstawiał zespół Shantaż z Olsztyna.
Główną gwiazdą piątkowego wieczoru będzie Akcent, z Zenonem Martynukiem na czele, grający muzykę disco polo. Takich hitów jak ?Przez twe oczy zielone? czy ?Przekorny los? nie trzeba przedstawiać fanom tego gatunki muzyki.
Sobota natomiast będzie należeć do kabaretów. Na scenie zaprezentuje się kabaret Łowcy.B. Ich występ rozpocznie się o godz. 19.

Podobnie jak w poprzednim roku, organizatorzy przygotowali dla kibiców atrakcji tuż po ostatnim gwizdku. Muzyczne wieczory zaplanowano od wtorku do soboty (z wyjątkiem czwartku). Scena zostanie zlokalizowana na plaży nr 2, bliżej kapitanatu.Jako pierwszy na scenie pojawi się zespół Dr King, który rozpocznie swój występ o godz. 20. Środowy wieczór będzie należał do szant oraz opowieści morskich, które będzie przedstawiał zespół Shantaż z Olsztyna.Główną gwiazdą piątkowego wieczoru będzie Akcent, z Zenonem Martynukiem na czele, grający muzykę disco polo. Takich hitów jak ?Przez twe oczy zielone? czy ?Przekorny los? nie trzeba przedstawiać fanom tego gatunki muzyki. Sobota natomiast będzie należeć do kabaretów. Na scenie zaprezentuje się kabaret Łowcy.B. Ich występ rozpocznie się o godz. 19.

Mapa przedstawiająca rozmieszczenie boisk oraz parkingów na Grand Slam Olsztyn 2016 Mapa przedstawiająca rozmieszczenie boisk oraz parkingów na Grand Slam Olsztyn 2016 materiały prasowe

MAPA ZAWODÓW

Publikujemy również specjalną mapę przygotowaną przez organizatorów, na której zaznaczone jest rozmieszczenie boisk, parkingów czy punktów gastronomicznych.

Więcej o: