1. kolejka PGE Ekstraligi w nSport+. Co mecz, to ciekawie!

Każdy weekendowy mecz 1. kolejki będzie można obejrzeć w telewizji. Co czeka kibiców żużla?

Kolejka ligowa rozbita na trzy dni

Żużlowy sezon rozpocznie się już w piątek. Od tego roku kolejki PGE Ekstraligi będą rozbijane na cały weekend. I tak - preludium do emocji będzie właśnie piątkowy wieczór. Drugi mecz zaplanowano zawsze na sobotę. Kwintesencją ligowych zmagań ma być niedziela i pasmo popołudniowo-wieczorne. Wszystkie zmiany tworzone są pod kątem transmitującej rozgrywki stacji nSport+, która tworzy z nich hit swojej ramówki. Dotychczas fanów przyciągały głównie niedziele, gdy można było liczyć na mecz popołudniowy, wieczorny hit oraz ciekawe podsumowanie ligi w wieczornym magazynie. Teraz nSport+ emocji żużlowych serwować będzie jeszcze więcej. Co czeka kibiców w 1. kolejce? Emocji zapowiada się mnóstwo.

Piątek. FOGO Unia Leszno - Stal Gorzów (g. 19)

 

Mistrzowie Polski są pod presją. W Lesznie oczekuje się powtórki mistrzowskiego sezonu - tym bardziej, że drugoplanowego Przemysława Pawlickiego zastąpił Peter Kildemand, który jest w stanie wynieść Unię na jeszcze wyższy poziom.
To będzie arcyciekawy mecz. Unia na pewno będzie bez kontuzjowanego Emila Sajfutdinowa, ale i tak ma kim kąsać gorzowian - od Nicki Pedersena przez Kildemanda po Piotra Pawlickiego, który musi udowodnić, że warto było przymknąć oko na jego dziwną politykę transferową zimą.
Choć Leszno wydaje się być mocne, to... gorzowianie jeszcze bardziej. Na pozycjach seniorskich Stal nie powinna sporo tracić. Zestawienie Krzysztof Kasprzak - Przemysław Pawlicki - Matej Zagar - Michael Jepsen Jensen - Niels K. Iversen to naprawdę wystarczająco wiele atutów na gospodarzy. Za to duet Bartosz Zmarzlik (na zdjęciu: podczas przedsezonowego treningu) - Adrian Cyfer zapewnie całkowicie zdominuje juniorów z Leszna. Będzie niespodzianka?

Mistrzowie Polski są pod presją. W Lesznie oczekuje się powtórki mistrzowskiego sezonu - tym bardziej, że drugoplanowego Przemysława Pawlickiego zastąpił Peter Kildemand, który jest w stanie wynieść Unię na jeszcze wyższy poziom. To będzie arcyciekawy mecz. Unia na pewno będzie bez kontuzjowanego Emila Sajfutdinowa, ale i tak ma kim kąsać gorzowian - od Nicki Pedersena przez Kildemanda po Piotra Pawlickiego, który musi udowodnić, że warto było przymknąć oko na jego dziwną politykę transferową zimą. Choć Leszno wydaje się być mocne, to... gorzowianie jeszcze bardziej. Na pozycjach seniorskich Stal nie powinna sporo tracić. Zestawienie Krzysztof Kasprzak - Przemysław Pawlicki - Matej Zagar - Michael Jepsen Jensen - Niels K. Iversen to naprawdę wystarczająco wiele atutów na gospodarzy. Za to duet Bartosz Zmarzlik (na zdjęciu: podczas przedsezonowego treningu) - Adrian Cyfer zapewnie całkowicie zdominuje juniorów z Leszna. Będzie niespodzianka?

Sobota. MrGARDEN GKM Grudziądz - Unia Tarnów (g. 15)

Grudziądzanie mają spore ambicje i są nie bez podstaw - mądre wzmocnienie kadry seniorów pozwala zapomnieć, że skład juniorów ciągle jest daleki od oczekiwań. Choć np. w Toruniu młodzież z Grudziądza radziła sobie lepiej od tej z Get Well. GKM nie powinien mieć problemów z pokonaniem Unii - i to wysoko. Coraz częściej słychać głosy, że w Grudziądzu trudno wygrać będzie każdej drużynie Ekstraligi. Tarnowianie nie mają zaś armat. Janusz Kołodziej (na zdjęciu) otrzyma oczywiście wsparcie od Kennetha Bjerre czy Leona Madsena, ale Piotr Świderski i Mikkel Michelsen będą raczej oglądali plecy świetnie dopasowanych do swojego toru gospodarzy. W tej sytuacji rywalizacja juniorów będzie miała drugoplanowe znaczenie.

Mecz charytatywny dla Darcy'ego Warda Mecz charytatywny dla Darcy'ego Warda WOJCIECH KARDAS

Niedziela. ROW Rybnik - Get Well Toruń (g. 17)

 

Choć ROW to beniaminek, będzie to trudny mecz dla Get Well. Torunianie mają oczywiście mocne zestawienie liderów oraz świetnego Pawła Przedpełskiego na pozycji juniora. Żużel nieraz jednak pokazywał, że beniaminek na inaugurację sezonu zaskakiwał faworytów. W Rybniku są wielkie tradycje, spore plany, ciekawe zestawienie. Czy wystarczające na Get Well?
Grigorij Łaguta w sparingach wygrywa wyścig za wyścigiem i będzie miał coś do udowodnienia torunianom. Rune Holta to już weteran, ale jazdy na żużlu nie zapomniał. Intrygujące jest to, co drużynie mogą dać będący ostatnio już poza elitą Damian Baliński i Rafał Szombierski. Najważniejsze jednak to, czy Andreas Jonsson ma ciągle iskrę pozwalającą na walkę z najlepszymi, czy też już popadł w przeciętność. To od jego punktów zależeć będzie mecz w Rybniku. Może skończyć się wygraną Get Well nawet ponad 10-punkową, ale i być zaskakująco wyrównany jeśli Jonsson i Łaguta uzbierają wspólnie około 28 punktów.

Choć ROW to beniaminek, będzie to trudny mecz dla Get Well. Torunianie mają oczywiście mocne zestawienie liderów oraz świetnego Pawła Przedpełskiego na pozycji juniora. Żużel nieraz jednak pokazywał, że beniaminek na inaugurację sezonu zaskakiwał faworytów. W Rybniku są wielkie tradycje, spore plany, ciekawe zestawienie. Czy wystarczające na Get Well?Grigorij Łaguta w sparingach wygrywa wyścig za wyścigiem i będzie miał coś do udowodnienia torunianom. Rune Holta to już weteran, ale jazdy na żużlu nie zapomniał. Intrygujące jest to, co drużynie mogą dać będący ostatnio już poza elitą Damian Baliński i Rafał Szombierski. Najważniejsze jednak to, czy Andreas Jonsson ma ciągle iskrę pozwalającą na walkę z najlepszymi, czy też już popadł w przeciętność. To od jego punktów zależeć będzie mecz w Rybniku. Może skończyć się wygraną Get Well nawet ponad 10-punkową, ale i być zaskakująco wyrównany jeśli Jonsson i Łaguta uzbierają wspólnie około 28 punktów.

W żużlowym 13. Memoriale Edwarda Jancarza najlepsi Patryk Dudek, Bartosz Zmarzlik i Matej Zagar W żużlowym 13. Memoriale Edwarda Jancarza najlepsi Patryk Dudek, Bartosz Zmarzlik i Matej Zagar DANIEL ADAMSKI

Niedziela. Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra - Betard Sparta Wrocław (g. 19)

 

Faworytem byłby Falubaz, gdyby nie całkiem sporo wątpliwości. Jarosław Hampel na tor wróci dopiero w maju. Patryk Dudek w niedawnym memoriale Edwarda Jancarza został staranowany przez jadącego z pełną prędkością Petera Kildemanda - choć Polak to żużlowy twardziel, musi w plecach ciągle czuć ten wypadek. Nie zmienia tego fakt, że wygrał memoriał (na zdjęciu: na podium po memoriale). Na dodatek Jason Doyle zaliczy pierwszy naprawdę poważny start po poważnym upadku z końca ub. sezonu.
A Betard? Ma trzech asów, którzy będą wyzwaniem dla swoich odpowiedników w Falubazie: Tai?a Woffindena, Macieja Janowskiego i Maksyma Drabika. Ich jazda powinna wystarczyć do tego, by zebrać sporo ponad 30 punktów. Wystarczy, by Tomasz Jędrzejak przypomniał sobie czasy, gdy stawał na podium MP, a mecz w Zielonej Górze rozstrzygnie się w biegach nominowanych.

Faworytem byłby Falubaz, gdyby nie całkiem sporo wątpliwości. Jarosław Hampel na tor wróci dopiero w maju. Patryk Dudek w niedawnym memoriale Edwarda Jancarza został staranowany przez jadącego z pełną prędkością Petera Kildemanda - choć Polak to żużlowy twardziel, musi w plecach ciągle czuć ten wypadek. Nie zmienia tego fakt, że wygrał memoriał (na zdjęciu: na podium po memoriale). Na dodatek Jason Doyle zaliczy pierwszy naprawdę poważny start po poważnym upadku z końca ub. sezonu. A Betard? Ma trzech asów, którzy będą wyzwaniem dla swoich odpowiedników w Falubazie: Tai?a Woffindena, Macieja Janowskiego i Maksyma Drabika. Ich jazda powinna wystarczyć do tego, by zebrać sporo ponad 30 punktów. Wystarczy, by Tomasz Jędrzejak przypomniał sobie czasy, gdy stawał na podium MP, a mecz w Zielonej Górze rozstrzygnie się w biegach nominowanych.

Więcej o: