Inwestycje żużlowców: kamienice, Cypr, elektrownia wiatrowa

To, że kontrakty gwiazd światowego żużla są ogromne nie jest żadną tajemnicą. W co jednak inwestują pieniądze?
Tomasz Gollob Tomasz Gollob MIKOŁAJ KURAS

Tomasz Gollob

Pomysły inwestycyjne żużlowców przeanalizował Super Express. Co z nich wynika? Pieniądze przeznaczane są głównie na nieruchomości. Wrażenie robi pod tym względem majątek Tomasza Golloba. Stan posiadania iście imponujący. SE wylicza, iż to osiem mieszkań, sześć domów, dwie kamienice, własny pensjonat, mercedes S500 (ceny katalogowe wahają się na poziomie 500 tys. zł). A największą ciekawostką jest... elektrownia wiatrowa.

Piotr Protasiewicz Piotr Protasiewicz Fot. Anna Krasko / Agencja Wyborcza.pl

Piotr Protasiewicz

Kolejny żużlowiec, który inwestuje w nieruchomości. Ma dwa domy - pod Bydgoszczą, z którą związany jest od lat, oraz pod Zieloną Górą, skąd się wywodzi. W tej okolicy ma również ziemię. Wrażenie robi aż 12 mieszkań - m.in. na Cyprze, w Bułgarii i we Włoszech. As Falubazu jest również właścicielem ośrodka wypoczynkowego w Brennie.

Jarosław Hampel Jarosław Hampel Fot. Pawel Malinowski / Agencja Wyborcza.pl

Jarosław Hampel

Jego dom pod Piłą ma wg SE 400 metrów. W okolicy jest też drugi - przeznaczony dla mechaników. Hampel wykupił tam też hektary ziemi. Ma również działkę nad morzem, jest współwłaścicielem dwóch dyskotek w Poznaniu i podobnie jak Protasiewicz - zainwestował w mieszkania. Zarówno w Polsce jak i we Włoszech.

Greg Hancock w 2015 roku jeździł w barwach PGE Marmy Rzeszów Greg Hancock w 2015 roku jeździł w barwach PGE Marmy Rzeszów JERZY CHABA

Greg Hancock

W kalifornijskim domu w Costa Mesa przebywa poza sezonem. W trakcie żużlowych zmagań w Europie ma gdzie mieszkać. W Szwecji ma dom w Sztokholmie. Jest też tam współwłaścicielem hotelu. Oprócz tego należy do niego dziesięć mieszkań przeznaczonych na wynajem - zarówno w Szwecji jak i Polsce.

Krzysztof Kasprzak

Inwestuje przede wszystkim w Wielkopolsce. Pod Lesznem zakupił ziemię i ma w tej okolicy dwa domy. Posiada również mieszkania w Poznaniu oraz w Anglii. Wybrał Poole - oczywiście z powodów żużlowych.

Nicki Pedersen

Wyraźnie podzielony jest między Danię, Anglię i Polskę - w niej zarabia na nieruchomości zachodnie. Ma dwa domy - w duńskim Odense i w Stevenage w Anglii. Posiada też apartament w Kopenhadze. Kupił mieszkania w Manchesterze oraz Odense. Ma ambitne plany biznesowe - zaangażował się w inwestycję w elektrownię wiatrową.

Janusz Kołodziej

Trudno byłoby go odciągnąć od klubu z Tarnowa, bo związany jest z tym miastem na dobre. Ma tam dom oraz 15 hektarów ziemi. Oprócz tego zainwestował w kilka mieszkań. Znany jest ze swojego zamiłowania do wysokiej klasy samochododów. Posiada m.in. Porsche 911 Carrera.

Andreas Jonsson Andreas Jonsson Fot. Pawel Malinowski / Agencja Wyborcza.pl

Andreas Jonsson

W Szwecji należy do niego firma deweloperska. Ma aż trzy domy - właśnie w rodzinnym kraju oraz w Anglii. Oprócz tego posiada też mieszkania. Są w Anglii i Polsce - związany od lat jest z Bydgoszczą.

Więcej o: