Copernicus Cup w Toruniu. Te gwiazdy wystąpią w zawodach

To będą bardzo ciekawe zawody - ocenia imprezę w Toruniu prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Lekkiej Atletyki Krzysztof Wolsztyński.
Adam Kszczot Adam Kszczot MIKOŁAJ KURAS

800 m mężczyzn

Będzie to już druga edycja Copernicus Cup w Toruniu. Zaplanowano go na 12 lutego. Kto wystąpi w Arenie Toruń? Ciekawie będzie podczas biegu na 800 m. Adam Kszczot (na zdjęciu), wicemistrz świata z Pekinu zmierzy się Mohammedem Amanem. Wśród uczestników będzie też medalista olimpijski z Londynu, Kenijczyk Timothy Kitum.

Joanna Jóźwik Joanna Jóźwik MIKOŁAJ KURAS

800 m kobiet

W biegu na 800 m kobiet Polacy będą dopingować gospodynie - znakomite Joannę Jóźwik (na zdjęciu) i Angelikę Cichocką. Czeka je trudne zadanie, bo wśród rywalek jest najlepsza w hali w ub. sezonie, Brytyjka Jenny Meadows.

Skok o tyczce

 

Widowiskowo szykuje się konkurs skoku o tyczce. W nim zaplanowano rywalizację znakomitych krajowych zawodników - Pawła Wojciechowskiego i Piotra Liska.


Widowiskowo szykuje się konkurs skoku o tyczce. W nim zaplanowano rywalizację znakomitych krajowych zawodników - Pawła Wojciechowskiego (na zdjęciu) i Piotra Liska.

Pchnięcie kulą

Torunianie będą mogli obejrzeć również rywalizację siłaczy. W pchnięciu kulą rutyniarz Tomasz Majewski (na zdjęciu) będzie walczył ze wschodzącą gwiazdą tej dyscypliny, bijącym kolejne rekordy Konradem Bukowieckim.

Ewa Swoboda Ewa Swoboda MIKOŁAJ KURAS

Bieg na 60 m

Jednym z wydarzeń będzie też bieg na 60 m, w którym obejrzeć można Ewę Swobodę - mistrzynię Europy juniorek. Ona Arenę Toruń zna już bardzo dobrze - walczyła w niej nieraz.