Kurek z 1, Jaeschke z 2. Asseco Resovia ogłosiła skład i numery zawodników [FOTO]

Asseco Resovia ogłosiła skład zespołu na nowy sezon w PlusLidze. Siatkarze wybrali też numery, z którym grać będą w rozpoczynających się w październiku rozgrywkach.
Bartosz Kurek Bartosz Kurek SERGIO MORAES/REUTERS

Nr 1. Bartosz Kurek

Prawdziwy hit transferowy Asseco Resovii. Bartosz Kurek wraca do polskiej ligi po trzech latach. Zanim wyjechał do Rosji, a następnie do Włoch, Kurek był liderem PGE Skry Bełchatów, głównego rywala Asseco Resovii w walce o tytuł mistrza Polski.

27-letni Kurek, który mierzy 207 cm wzrostu, w rzeszowskiej drużynie będzie grał na pozycji atakującego, choć początkowo trener Andrzej Kowal chciał, by reprezentant Polski w jego zespole pełnił rolę przyjmującego. O miejsce w ataku rywalizował będzie z Niemcem Jochenem Schopsem.

W Asseco Resovii Kurek będzie występował z numerem 1.

Amerykanin Thomas Jaeschke (nr 10) wzmocni Asseco Resovię Amerykanin Thomas Jaeschke (nr 10) wzmocni Asseco Resovię Fot. www.fivb.org

Nr 2. Thomas Jaeschke

To bardzo ciekawy transfer Asseco Resovii. Thomas Jaeschke to dwukrotny mistrz ligi uniwersyteckiej, reprezentant Stanów Zjednoczonych, jeden z najbardziej obiecujących amerykańskich siatkarzy. Znakomicie pokazał się w meczach Ligi Światowej czym przykuł uwagę m.in. Asseco Resovii. Mistrz Polski zaproponował mu trzyletni kontrakt. Przyjmujący zdecydował się zawiesić studia w Chicago i w najbliższym sezonie będzie bronił barw rzeszowskiego zespołu.

22 letni Jaeschke, który mierzy 200 cm wzrostu w Asseco Resovii zagra z numerem 2. Na pozycji przyjmującego będzie rywalizował z Oliegiem Achremem, Nikołajem Penczewem, Aleksandrem Śliwką i Julienen Lyneelem.

Piotr Nowakowski Piotr Nowakowski Fot. Małgorzata Kujawka / Agencja Wyborcza.pl

Nr 4. Piotr Nowakowski

Jeden z najlepszych środkowych w Polsce. Regularnie powoływany do reprezentacji Polski. W Asseco Resovii Piotr Nowakowski gra od czterech lat. Zdobył trzy mistrzostwa Polski. Po ostatnim tytule, mimo wielu ofert z klubów zagranicznych, Nowakowski przedłużył o dwa lata umowę z rzeszowskim klubem.

Nowakowski to bardzo mocny punkt Asseco Resovii na środku siatki. Nie tylko skutecznie atakuje, ale też dobrze radzi sobie w bloku. W poprzednim sezonie w klasyfikacji najlepiej blokujących był drugi. Do tego środkowy ma trudną zagrywkę.

Nowakowski, który mierzy 206 cm wzrostu na pozycji środkowego będzie rywalizował z Dmytro Paszyckim, Dawidem Dryją i Łukaszem Perłowskim. 27-latek gra z numerem 4.

Lukas Tichacek Lukas Tichacek MAŁGORZATA KUJAWKA

Nr 5. Lukas Tichacek

To kolejny zawodnik, który po zdobyciu mistrzostwa Polski zdecydował się pozostać w drużynie Asseco Resovii. Dla czeskiego rozgrywającego będzie to piąty sezon w rzeszowskim zespole, z którym wywalczył trzy złote medale w PlusLidze i srebro w Lidze Mistrzów. 33-letni Tichacek ma żonę Polkę i niedawno otrzymał polskie obywatelstwo.

Mierzący 193 cm wzrostu Tichacek o pozycję rozgrywającego rywalizował będzie z Fabianem Drzyzgą. Czech w nadchodzącym sezonie w Asseco Resovii będzie występował z numerem 5.

Dawid Dryja Dawid Dryja DAWID ANTECKI

Nr 6. Dawid Dryja

Po kilku latach wrócił do zespołu Asseco Resovii i od razu zdobył mistrzostwo Polski. Dawid Dryja w PlusLidze grał częściej niż w rozgrywkach Ligi Mistrzów. A wszystko przez limit obcokrajowców. Mierzący 201 cm wzrostu 23-latek z Jasła ma za sobą również grę w reprezentacji Polski B w Lidze Europejskiej i Igrzyskach Europejskich w Baku.

Dryja w nowym sezonie zagra z numerem 6. Na środku siatki będzie rywalizował z Piotrem Nowakowskim, Łukaszem Perłowskim i Dmytro Paszyckim.

Olieg Achrem od kilku lat pełni funkcję kapitana Asseco Resovii. Olieg Achrem od kilku lat pełni funkcję kapitana Asseco Resovii. JERZY CHABA

Nr 7. Olieg Achrem

Z numerem 7 zagra Olieg Achrem. To żywa legenda Asseco Resovii. Ze względu na poważną kontuzję kolana praktycznie stracił cały poprzedni sezon. Klub zdecydował się jednak przedłużyć z nim kontrakt. Dla Achrema będzie to siódmy kolejny rok w Asseco Resovii, a czwarty w roli kapitana zespołu.

Od najbliższego sezonu Achrem ma być gotowy do gry. 32-latek o miejsce w ?szóstce? na pozycji przyjmującego rywalizował będzie z Nikołajem Penczewem, Aleksandrem Śliwką, Julienen Lyneelem i Thomasem Jaeschke.

Francuz Julien Lyneel (nr 11) nowym siatkarzem Asseco Resovii Francuz Julien Lyneel (nr 11) nowym siatkarzem Asseco Resovii www.fivb.org

Nr 8. Julien Lyneel

Kolejny nowy siatkarz, który dołączył przed nowym sezonem do Asseco Resovii. Julien Lynnel to pierwszy Francuz w drużynie mistrzów Polski. Jak dotąd był zawodnikiem francuskiego Montpellier UC, gdzie miał okazję grać z Mateuszem Miką, byłym siatkarzem Asseco Resovii.

Leworęczny Lyneel regularnie powoływany jest do reprezentacji Francji. W poprzednich latach miał oferty z polskich klubów, w tym PGE Skry Bełchatów czy AZS-u Olsztyn. Ma 25 i 192 cm wzrostu. W Asseco Resovii zagra z numerem 8.

Nr 9. Dmytro Paszycki

Dmytro Paszycki do Asseco Resovii trafił z beniaminka Cuprum Lubin. Stał się prawdziwym objawieniem PlusLigi. Został najlepszym środkowym minionych rozgrywek, w tym najlepiej blokującym. Wyprzedził drugiego w klasyfikacji Piotra Nowakowskiego. W dodatku był najlepszym punktującym zespołu z Lubina.

Ukrainiec z Asseco Resovią podpisał dwuletnią umowę. Ma 28 i 205 cm wzrostu. W nadchodzącym sezonie będzie występował z numerem 9.

Jochen Schops Jochen Schops Fot. Patryk Ogorzałek / Agencja Wyborcza.pl

Nr 10. Jochen Schops

Dla Jochena Schopsa będzie to czwarty sezon w Asseco Resovii. Kapitan reprezentacji Niemiec w poprzednich rozgrywkach otrzymał nagrodę MVP. Był silnym punktem rzeszowskiego zespołu, z którym wywalczył dwa razy mistrzostwo Polski. Schops zdecydował się przedłużyć kontrakt z Asseco Resovią o dwa lata. Ma 32 i 204 cm wzrostu. O miejsce w ataku rywalizował będzie z Bartoszem Kurkiem, Schops w Asseco Resovii występuje z numerem 10.

Fabian Drzyzga Fabian Drzyzga KUBA ATYS

Nr 11. Fabian Drzyzga

Pierwszy rozgrywający Asseco Resovii. Do tego podstawowy zawodnik reprezentacji Polski i najlepszy rozgrywający ostatniej edycji Ligi Mistrzów. Fabian Drzyzga zostaje w rzeszowskiej drużynie na dwa kolejne lata, choć niewiele zabrakło, by 25-letni zawodnik zmienił klub. Drzyzga w Asseco Resovii występuje z numerem 11. Ma 25 i mierzy 196 cm.

Łukasz Perłowski Łukasz Perłowski Fot. Patryk Ogorzałek / Agencja Wyborcza.pl

Nr 12. Łukasz Perłowski

Najstarszy stażem siatkarz Asseco Resovii. W Rzeszowie gra nieprzerwanie od 2002 roku. Perłowski z drużyną Asseco Resovii wywalczył awans do ekstraklasy, trzy tytuły mistrza Polski i srebrny medal Ligi Mistrzów. Pod nieobecność Oliega Achrema przejął obowiązki kapitana zespołu.

Z Asseco Resovią Perłowski związał się nowym, dwuletnim kontraktem. 31-letni środkowy występował będzie z numerem 12.

Aleksander Śliwka wzmocni Asseco Resovię Aleksander Śliwka wzmocni Asseco Resovię KUBA ATYS

Nr 14. Aleksander Śliwka

Od kilku lat związany z Asseco Resovią. Jednak dopiero w nadchodzącym sezonie będzie mógł zagrać w tej drużynie. Aleksander Śliwka to nadzieja polskiej siatkówki. Jako junior występował w SMS-ie Spała i AKS-ie Rzeszów, któremu pomagał w mistrzostwach Polski juniorów. W minionych rozgrywkach był przyjmującym AZS-u Politechniki Warszawskiej, gdzie grał na zasadzie wypożyczenia.

W Asseco Resovii 20-letni Śliwka ma rywalizować o pozycję przyjmującego z Julienem Luneelem. Będzie grał z numerem 14.

Asseco Resovia Asseco Resovia PATRYK OGORZAŁEK

Nr 16. Krzysztof Ignaczak

Ikona Asseco Resovii i reprezentacji Polski. Do rzeszowskiego klubu trafił w 2007 roku. To właśnie od Krzysztofa Ignaczaka rozpoczęła się budowa silnego zespołu w Rzeszowie. Popularny ?Igła? ma na koncie kilka nagród najlepszego libero najważniejszych imprez siatkarskich. Z Asseco Resovią wywalczył trzy tytuły mistrza Polski i srebrny medal Ligi Mistrzów. Ma 37-lat. Gra z numerem 16.

Nikołaj Penczew odejdzie z Asseco Resovii? Nikołaj Penczew odejdzie z Asseco Resovii? Fot. Jerzy Chaba

Nr 17. Nikołaj Penczew

23-letni Bułgar w poprzednim sezonie był jednym z kluczowych graczy Asseco Resovii. Miał dobre przyjęcie. Skuteczny był też w ataku i polu zagrywki. Po sezonie wokół Nikołaja Penczewa zrobiło się jednak sporo zamieszania. Penczew chciał odejść z rzeszowskiego klubu tyle tylko, że miał ważny kontrakt. Ostateczni żaden klub nie zdecydował się zapłacić odstępnego za Bułgara. Penczew zostaje na kolejny sezon w Asseco Resovii. Będzie grał z numerem 17.

Jastrzębski Węgiel - PGE Skra 3:2 Jastrzębski Węgiel - PGE Skra 3:2 DOMINIK GAJDA

Nr 18. Damian Wojtaszek

Nowy zawodnik Asseco Resovii. Damian Wojtaszek od kilku lat należy do czołowych libero w Polsce. Jest systematycznie powoływany do reprezentacji Polski. Ma za sobą występy w kadrze B na Igrzyskach Europejskich w Baku i w Lidze Europejskiej.

Do Asseco Resovii trafił z Jastrzębskiego Węgla, z którym wywalczył m.in. brązowy medal Ligi Mistrzów i nagrodę dla najlepszego libero finałowego turnieju. Z rzeszowskim zespołem Wojtaszek podpisał dwuletni kontrakt. O miejsce w składzie 27-latek rywalizował będzie z Krzysztofem Ignaczakiem. Będzie występował z numerem 18.

Więcej o: