GKS Tychy. Tak powstawał najpiękniejszy stadion na Śląsku. Od demolki, po cudeńko [GALERIA]

Już się nie możemy doczekać! To już w sobotę! Wielkie otwarcie nowego stadionu GKS-u Tychy. To najpiękniejszy, najlepszy, najnowocześniejszy obiekt na Górnym Śląsku.

Trybuna kuriozum

Stary stadion służył GKS-owi od 1971 roku, ale pod koniec to już był wstyd i ruina. Wielkim kuriozum była kryta trybuna, pod którą rosła trawa, a nie było krzesełek.

W listopadzie 2012 roku to kuriozum dokonało żywota. 'Zadaszenie w jednej chwili zostało pozbawione tylnych, mniejszych słupów podtrzymujących, po czym cała trybuna oparła się na dachu. Świadkami tej sceny byli piłkarze GKS-u Tychy, którzy w tym czasie trenowali na głównej płycie stadionu' - poinformowała internetowa strona klubu.

Na drodze bez odwrotu

11 grudnia 2012 roku - to był kluczowy dzień dla budowy nowego stadionu w Tychach! To właśnie wtedy władze miasta i spółki Tyski Sport podpisały umowę przesądzającą o realizacji wartej prawie 130 milionów złotych inwestycji. Stadion będzie budował Mostostal Warszawa, który miał na to 30 miesięcy.

Alina Sowa, ówczesny prezes spółki Tyski Sport, podkreślała, że dzień podpisania umowy ma symboliczne i ważne znaczenie. - Nie ma już odwrotu - stwierdziła.

8 marca. Rozpoczyna się rozbiórka stadionu w Tychach, który służył GKS-owi od 1971 roku.
8 marca. Rozpoczyna się rozbiórka stadionu w Tychach, który służył GKS-owi od 1971 roku. Fot. Dawid Chalimoniuk / Agencja Gazeta

Demolka przy Edukacji

Marzec 2013 roku - kolejny ważny okres dla tyskiego stadionu. To właśnie wtedy rozpoczyna się rozbiórka starego obiektu. Ciężki sprzęt niszczy wysłużone trybuny i budynek klubowy. W pokojach można natknąć się m.in. na zapomniane puchary

Stadion GKS-u Tychy w budowie Stadion GKS-u Tychy w budowie Fot. archiwum GKS-u Tychy/Michał Rus

Niech się mury pną do góry!

Lato 2013 roku. Nowy stadion powoli zaczyna wyrastać z ziemi. To będzie nowoczesny, funkcjonalny - w pełni zadaszony - obiekt, który pomieści 15 tysięcy widzów.

Budowa Stadionu Miejskiego w Tychach - dzień otwarty. Budowa Stadionu Miejskiego w Tychach - dzień otwarty. GRZEGORZ CELEJEWSKI

Dzień otwarty

Październik 2014 roku. Miasto zaprasza na 'dzień otwarty'. Chętnych do odwiedzenia obiektu jest tak wielu, że organizatorzy wyznaczają dodatkowe godziny zwiedzania.

Panorama Tychów Panorama Tychów GRZEGORZ CELEJEWSKI

Bilety wyprzedane

Lipiec 2015. Obiekt jest gotowy i zapiera dech w piersiach. 15 tysięcy biletów na mecz otwarcia z FC Koeln rozeszło się w dwa dni. Szkoda tylko, że na tym obiekcie będzie grał ledwie drugoligowy GKS.

Więcej o: