Gadżety dla aktywnych. Smartwatche, tablety i scyzoryk XXI wieku [PRZEGLĄD]

Mapy satelitarne w zegarku, alarm burzowy, aparat fotograficzny z zoomem na nadgarstku, pomiar pola magnetycznego - brzmi jak laboratorium NASA? Nic bardziej mylnego - to wszystko oferują najnowsze gadżety dla aktywnych. Przedstawiamy najciekawsze propozycje.
Mert Earl - tablet dla aktywnych Mert Earl - tablet dla aktywnych Materiały producenta

Meet Earl

Meet Earl to wszystkoodporny tablet dla podróżnika. Został zaprojektowany, aby sprostać najtrudniejszym warunkom - niestraszna mu woda, kurz czy upadek. Nie zaskoczy go nawet brak zasilania - Meet Earl posiada bowiem wbudowaną baterię słoneczną. Na pokładzie znajduje się wbudowany GPS, barometr z funkcją alertu pogodowego, termometr, a nawet moduł łączności radiowej. Ekran wykonany w technologii e-Ink można obsługiwać nawet w grubych rękawicach. Wszystko to czyni z tabletu Meet Earl idealnego towarzysza podróży dla żeglarza, alpinisty, eksploratora czy fana survivalu. Oczywiście posiada też wszelkie "cywilne" funkcje - system Android 4.4, WiFi, Bluetooth czy gniazdo słuchawkowe.

Cena - 299$, dostępny na meetearl.com

Suunto Essentials Suunto Essentials Suunto

Suunto Essentials

Dowód na to, że zegarek dla aktywnych może być elegancki. Smukła obudowa ze stali szlachetnej skrywa wnętrze klasycznego outdoorowca. Na pokładzie znajdziemy między innymi kompas, barometr czy alarm pogodowy, który rozpoznaje gwałtowne zmiany ciśnienia i ostrzega przed nadciągającą burzą. Zegarek spisze się świetnie nawet na wielodniowych wyprawach górskich - potrafi zapamiętać pogodę i profil wysokości nawet z tygodniowej eskapady. Dostępny w dwóch wariantach - ze stylowym paskiem skórzanym lub wytrzymałym tekstylnym.

Cena - 2795 zł, dostępny na suunto.pl

Garmin Epix Garmin Epix Garmin

Garmin Epix

Nowy model Garmina - Epix  łączy w sobie funkcjonalności kilku urządzeń - smartwatcha, zegarka treningowego i turystycznej nawigacji. Jest jedynym dostępnym zegarkiem, do którego możemy wgrać i wykorzystywać do nawigowania w terenie mapy topograficzne i satelitarne. Posiada 8 GB wbudowanej pamięci, którą możemy przeznaczyć również na muzykę - wówczas Epix zastąpi nam także odtwarzacz MP3. Dzięki technologii Bluetooth Smart możemy np. zlokalizować swój telefon czy sprawdzić nieodebrane połączenia. Zadowoleni będą również sportowcy - zegarek posiada znane z serii Forerunner funkcje treningowe takie jak pomiar tętna, tempa, odległości czy poziomu wytrenowania w oparciu o VO2max. Imponuje również czas działania baterii do 24 godzin w trybie GPS/GLONASS

Cena - 499€, dostępny na garmin.pl

Seabear H3 Seabear H3 Seabear

Seabear H3

Seabear to producent znany głównie ze sprzętu nurkowego. Rodowód ten widać doskonale na przykładzie ich najnowszego dzieła - zegarka H3. Jest to pełnoprawny komputer nurkowy zamknięty w smukłej, zegarkowej obudowie. Oprócz wszelkich udogodnień przydatnych pod wodą (takich jak choćby monitorowanie stanu naszej butli z tlenem czy głębokości nurkowania) posiada pełną funkcjonalność smartwatcha - komunikuje się z telefonem, pozwala na bezprzewodowe dzielenie się aktywnościami ze znajomymi oraz informuje o otrzymanych mailach. Przyda się także na górskiej wyprawie - posiada bowiem kompas i barometryczny altimetr.

Cena - 975$, dostępny na seabear-diving.com

Fogo Adventure Gadget Fogo Adventure Gadget FOGO

Fogo Adventure Gadget

Fogo Adventure Gadget to prawdziwy skarb dla miłośników survivalu i eksploracji. Jest to GPS, latarka, walkie talkie, ładowarka i monitor treningowy w jednym. Przyda się na kempingu, w trakcie górskiej wyprawy czy rowerowej wycieczki. Łączność Bluetooth Smart pozwala nie tylko odczytać powiadomienia z telefonu, ale też podłączyć do urządzenia czujnik tętna monitorujący nasz trening. W razie kłopotów lub zagubienia możemy wysłać do przyjaciół wiadomość tekstową lub głosową z naszą lokalizacją. Urządzenie jest jednym z wielu projektów finansowanych społecznościowo na Kickstarterze.

Stryd Stryd Stryd

Stryd

Kolejnym rewolucyjnym projektem z Kickstartera jest Stryd - pierwsze na świecie urządzenie do pomiaru mocy w bieganiu. Po spektakularnym sukcesie kolarskich mierników mocy przyszła kolej na bieganie. Technologia pomiaru mocy może zrewolucjonizować trening biegowy. Dotychczas monitorowane dane - tempo biegu i tętno - są zależne od wielu czynników zewnętrznych (np. od temperatury, stanu wypoczęcia biegacza czy nachylenia terenu), przez to nie pozwalają na precyzyjne sterowanie treningiem. Pomiar mocy jest wolny od tych wad. Dane są precyzyjne, a trening skuteczny. Urządzenie montowane na bucie lub ubraniu komunikuje się bezprzewodowo z kompatybilnym smartwatchem lub telefonem, a dane możemy gromadzić i analizować w wielu popularnych aplikacjach treningowych.

Hyetis Crossbow Hyetis Crossbow Hyetis

Hyetis Crossbow

Hyetis Crossbow to smartwatch inny niż wszystkie. Producenci nie ulegli pokusie miniaturyzacji, zamiast tego postawili na maksymalną funkcjonalność. Oprócz typowych cech inteligentnego zegarka Hyetis Crossbow posiada wbudowany aparat o rozdzielczości 48 megapikseli i z optycznym zoomem. Rozbudowane funkcje nawigacyjne obejmują nie tylko GPS, ale też kompas, barometr i... czujnik pola magnetycznego. Ciekawostką jest też możliwość monitorowania naszego stanu zdrowia - tętna, ciśnienia krwi, temperatury ciała oraz wilgotności i zakwaszenia skóry.

Cena - 1200$, dostępny na hyetis.com

Cena - 1200$, dostępny na hyetis.com

Więcej o: