Z okazji 14 lipca przypomnijmy najpiękniejszych sportowców, jakich Francja dała światu

Francja to nie kraj, Francja to styl życia. Dziś 14 lipca, Asterix z Obeliksem śiewają Marsyliankę obserwując konnicę defilującą Polami Elizejskimi, my zaś, nucąc Edith Piaf i zerkając z ukosa na zdjęcie Zizou, przypominamy, rozszerzamy, poprawiamy i udejtujemy nasze zestawienie z zeszłego roku i na urodziny Dzielnej Francji robimy jej maleńki prezencik w postaci konstelacji najjaśniejszych gwiazd francuskiego sportu.
Antonin Rouzier Antonin Rouzier facebook.com

Antonin Rouzier

Rok temu wyrażałyśmy w tym miejscu nadzieję, że Antonin obejdzie się z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle lepiej niż Napoleon z panią Walewską, no i chyba nasze nadzieje się spełniły.

No dobra, za tę nową fryzurę był mały foch, ale i tak zdaniem redaktorki ruby blue Rouzier to ciacho, z którym w Pluslidze tylko Michał Winiarski może się równać, z czym można oczywiście podjąć polemikę, nie należy jednak przy tym zapominać, że zamykanie się z kolegami w windzie daje jakieś plus pięćset do Ciachowości.

Francuscy-siatkarze-w-windzie

A jeśli dodać do tego talenty malarskie (która z nas nie chciałaby takiego wizażysty?), rozkoszny śmiech i zdolności językowe to... fajnie, że Antoś zostaje w Zaksie.

Pierre Pujol Pierre Pujol fart.kielce.pl

Pierre Pujol

Rok temu pisząc o francuskim desancie do Plusligi mogłyśmy napisać jedynie "nie możemy się doczekać", teraz już wiemy, że czekać było warto, a rodacy Napoleona zdecydowanie ubarwili polskie parkiety. Wimy już, że Pierre jest najsłodziej nieuczesanym siatkarzem świata, że nawet play-offowa broda mu nie szkodzi na urodę, i że nikt tak uroczo jak on nie śpiewa "Pada śnieg", przy akompaniamencie kolegów.

pierre

 

Nie mówiąc już o tym, co robi w basenie...

Guillaume Samica Guillaume Samica Inetrnet

Guillaume Samica

No jak już wszyscy francuscy Plusligowcy to wszyscy. Chciałybyśmy kiedyś z Samiką (Samicą?) pójść na imprezę, do basenu i wspólnie posłuchać muzyki.

Gwendal Peizerat Gwendal Peizerat Internet

Gwendal Peizerat

Absolutnie nie mogło go zabraknąć w tym zestawieniu, jest bowiem pierwszą, dziecięcą miłością redaktorki rybki, która wprawdzie jako dziecko zakochiwała się trochę w każdym mężczyźnie z długimi włosami (tak, w Karelu Poborskim też), ale Gwendal miał do tego jeszcze magiczne imię, łyżwy i piękną partnerkę, z którą tworzyli odnoszącą wielkie sukcesy parę taneczną łyżwiarstwa figurowego. Małej rybce imponowało zwłaszcza to, jak w tym duecie to pani podnosi pana.

Brian Joubert Brian Joubert Brian Joubert

Brian Joubert

Jeśli Gwendal trafił do naszego zestawienia nieco po znajomości, to Brian nie musi nikomu niczego udowadniać, wystarczy spojrzeć na jego zdjęcia, przypomnieć sobie jak wykonuje poranny trening, i spróbować powstrzymać kolana od drżenia... Przyznajemy, że łyżwiarze figurowi są trudnym i ambiwalentnym tematem, ale Brian jest zdecydowanie jednym z najpiękniejszych mężczyzn jacy kiedykolwiek wyszli na lód. No, może nawet bez ostatnich pięciu słów w poprzednim zdaniu.

Brian Joubert

Nicola Karabatić Nicola Karabatić internet

Nikola Karabatić

Och Nikola... może atramentu i katedrę westchnięć zbudowano by opiewać twą urodę... Szczypiornista i mistrz świata jest dla Francji podwójnym zwycięstwem ponieważ urodził się w Serbii, ale na szczęście dla trójkolorowych odpowiednio wcześnie przeprowadził się do słodkiej Francji. Dwa lata temu roku zmroził nasze serca umawiając się z Blanką Vlasić, jednak ich związek z nie wytrzymał próby czasu. Teraz trochę żałujemy, w sumie lubiłyśmy Blankę, a doświadcznie uczy nas, że każda następna WAG może być gorsza od poprzedniej.

Richard Gasquet Richard Gasquet N. LE GOUIC/FEP/PANORAMIC/N. LE GOUIC/FEP/PANORAMIC

Richard Gasquet

Richard Gasquet ze swoją urodą byłby może nawet lepszym modelem, aktorem a jeszcze lepiej księciem z bajki niż tenisistą, bowiem w marynarce lub eleganckim sweterku wygląda niemalże goręcej niż na korcie. Ale na korcie też wygląda tak, że potrafi podnieść nam ciśnienie i przyspieszyć bicie serca, a poza tym jakoś kojarzy się z Lazurowym Wybrzeżem, wybiegiem i Żandarmem z Saint-Tropez.

 Hugo Lloris Hugo Lloris ciacha.net

Hugo Lloris

Bramka reprezentacji Francji w piłce nożnej przez lata obsadzona była przez świetnego, ekscentrycznego i kontrowersyjnego, ale niezbyt urodziwego Fabiena Bartheza, który w dodatku podkreślał swoją brzydotę posiadaniem za żonę pięknej Lindy Evangelisty. Wraz ze zmianą warty we francuskiej bramce podskoczył jednak także jej ciachowy potencjał, i to podskoczył radykalnie, bowiem Hugo Lloris należy do tych sportowców, którzy mają unikalny talent zapierania dechu w piersiach, a wygląda przy tym... tak bardzo francusko. No i jeszcze to imię na cześć pisarza. Francjo - możesz być dumna ze swojego Llorisa.

 

Hugo Lloris

 


zinedine-zidane zinedine-zidane

Zinedine Zidane

Człowieka-legendy francuskiej piłki nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Jego sukcesy, talent, klasa i charyzma sprawiają, że jest symbolem francuskiej piłki i jednym z naszych ulubionych ciach Poza tym - przepięknie się starzeje.

Romain Grosjean Romain Grosjean Internet

Romain Grosjean

Gdy zobaczyłam Romaina Grosjeana (czy jak z uporem chce pan Andrzej Romain Grosjean) było trochę tak, jakby przez zachmurzone niebo przebiły się delikatne promienie słońca, pstaszki cicho zaćwierkały najsłodszą z melodii, a małe motylki zaczęły leciutko trzepotać w moim brzuszku. Ta niebanalna uroda, te wielkie oczy, ta mleczna cera... A tu bum! Patrzę, że tu red. ruby blue tak o nim bezpardonowo, per Ryży Romek. Może i ryży, ale cóż złego w ryżu? Tak czy inaczej, dyskusja o urodzie Pięknego Romana może być od niedawna czysto akademicka, bowiem Grosjean ślubował cichaczem i pod osłoną Euro 2012 dozgonną miłość francuskiej dziennikarce sportowej Marionne Jolles.

Romain Grosjean

Karim Benzema Karim Benzema Internet

Karim Benzema

W redakcji opinie na temat jego urody są raczej stonowane, uważamy, że jest bardziej sympatyczny niż piękny, no chyba, że akurat strzela biczfejsa, wtedy jest to biczfejs klasy światowej, podobnie, jak gdy strzela słitfocie - wtedy ani przez chwilę nie dziwimy się, że gra akurat w tym klubie, w którym gra. Ale nie będziemy przecież polemizować z samymi Francuzkami, które obwołały go najseksowniejszym francuskim piłkarzem. Skoro tak drogie panie, to Voila!

Karim Benzema

Christophe Lemaitre Christophe Lemaitre AFP/GETTY IMAGES/AFP

Christophe Lemaitre

Jeden z głównych powodów naszego nerwowego odliczania dni do startu Igrzysk Olimpijskich w Londynie. Zakochałyśmy się rok temu, podczas lekkoatletycznych MŚ w Daegu, piękny Christophe przypomniał o sobie pod osłoną Euro na Mistrzostwach Europy w Helsinkach i teraz bardzo, bardzo nie możemy się doczekać widoku Lemaitre'a śpiewającego "Marsyliankę".

Camille Lacourt Camille Lacourt Internet

Camille Lacourt

Opiewając urodę francuskiego pływaka wylałyśmy już morze wirtualnego atramentu, zużyłyśmy wszystkie afirmatywne epitety, za każdym razem czując, że to za mało, że nie dość, że słowa są tak żałośnie nieadekwatne wobec estetycznego splendoru jaki roztacza każda najmniejsza cząstka jego ciała... Spróbować opisać jak piękne są jego oczy to jak wlać Ocean Atlantycki łopatką do dziecięcego wiaderka, znaleźć słowa oddające czar jego uśmiechu... to już łatwiej wybrać się na poszukiwanie Świętego Graala, Bursztynowej Komnaty i zaginionego po świętowaniu mistrzostwa Xabiego Alonso...

Camille Lacourt

Camille Lacourt jest tak piękny, że boli, bardzo, bardzo boli, ale dla niego zostajemy masochistkami.

Yoann Gourcuff Yoann Gourcuff internet

Yoann Gourcuff

O, szlachetna i słodka Francjo, dałaś nam wiele pięknych twarzy, rzeźbionych torsów i dzielnych wojowników, król jednak może być tylko jeden. Człowiek, którego zdjęcia wyskakują po wpisaniu w google hasła "czyste piękno", którego cień rzęs mógłby przszysłonić Pireneje, a blask uśmiechu musi mieć moc jakiegoś tysiąca watów i na pewno świeci w ciemności.

yoann gourcuff

Najpiękniejszy z pięknych, którego uroda ociera się o jakieś granice percepcji i staje się niemal bolesna - Francjo, dziękujemy ci za Yoanna!

Więcej o: