Ciacha przyznają swoje nagrody indywidualne za turniej finałowy LŚ

Nie, żeby nam się te przyznane przez FIVB nie podobały, ale my byśmy stanowczo poszerzyły te kategorie. Co niniejszym uczynimy.

Największe ciacho trenerrskie

Mimo mocnej kandydatury Radostina Stojczewa...

Wiadomo, że ta kategoria powstała tylko i wyłącznie po to, by pozachwycać się naszym pięknym trenerem wciąż, mamy wrażenie, niedocenionym. Nam sam zawsze wydawało się, że to taki opanowany, poważny, trochę nieprzystępny pan, tymczasem turniej w Gdańsku, za sprawą wspólnego malowania z Fundacją Herosi...

I pomeczowych amorów z Kubą Jaroszem...

Sprawił, że całkowicie zmieniłyśmy ten pogląd i pokochałyśmy włoskiego szkoleniowca jeszcze bardziej.

P.S. Ale w niebieskim było mu zdecydowanie lepiej, jednak.

Najfajniejszy tatuaż turnieju

Ta kategoria powstała z kolei by uchronić przez zapomnieniem Cristiana Savani'ego. Drzwiami i oknami pchał się do niej Visotto...

Brazil's Leandro Visotto spikes the ball during their match against Cuba in the Volleyball World League final round in Cordoba, July 24, 2010. REUTERS/Marcos Brindicci (ARGENTINA - Tags: SPORT VOLLEYBALL)

Nam jednak zdecydowanie bardziej przypadł do gustu subtelny malunek Włocha. No i przecież nie można koronować w każdej kategorii Facundo Conte.

Argentina's Facundo Conte spikes the ball against Poland's Lukasz Zygadlo during their Volleyball World League final round Pool E game in Gdansk, Poland, Friday, July 8, 2011. (AP Photo/Alik Keplicz)

Najfajniejsza cieszynka turnieju

Kiedy już myślałyśmy, że nic w tej kategorii nie jest w stanie dorównań wspólnej radości Michała Kubiaka i Krzyśka Ignaczaka...

Przyszli Brazylijczycy, Bruno, rzutem na taśmę, objął dos Santosa, Theo oparł głowę na jego ramieniu i teraz już nie wiemy.

Musicie nam pomóc.

Ivan Zajcew Ivan Zajcew internet

Największe ciacho guilty - pleasure'owe

Redaktorka ruby blue wcale nie zdziwi się, jeśli po drugiej stornie monitora nastąpi teraz masowe pukanie się w głowę. Ona sama pukała się, kiedy mimo dyskryminującego  kolczyka w uchu, na każdym spotkaniu Włochów w turnieju nie mogła oderwać od wzroku od Ivana Zajcewa. Czy ktoś jeszcze dał się złapać na tę blond czuprynę i wyraz twarzy "jestem złym chłopcem"?

Italy's Ivan Zaytsev spikes the ball during the third place match between Italy and Serbia, at the Men's Volleyball World Championships in Rome, Sunday, Oct. 10, 2010.  (AP Photo/Alessandra Tarantino)

Reprezentacja Argentyny Reprezentacja Argentyny AP/Antonio Calanni

Najładniej atakujący turnieju

Co tam statystyka, skuteczność, wyskok i zasięg ramion. Widziałyście kiedykolwiek siatkarza, który na zdjęciu "w akcji" nie dość, że nie traci na swoich walorach, to jeszcze na nich zyskuje? Sebastian Sole z Argentyny potrafi. Od tyłu również.

Finnish Konstantin Shumov and Argentinean Sebastian Sole (11) during the World League volleyball match Finland vs Argentina Friday June 10 2011 in Lahti, Finland.  (AP Photo/ LEHTIKUVA / Pekka Sakki) FINLAND OUT. NO THIRD PARTY SALES

Najbardziej niedocenione ciacho turnieju

Nawet nami cały czas w trakcie finałów miotały szatany ambiwalentne odczucia wobec gwiazdy reprezentacji Rosji. Abstrahując już od krzywd, jakie wyrządził nam w meczu półfinałowym (które musiały niestety obniżyć jego notowania w naszych oczach), nie byłyśmy w stanie wydać jednoznacznego werdyktu w sprawie statusu jego ciachowości. I dopiero kiedy Maksym Michajłow wszedł dziarskim krokiem w świetle reflektorów by odebrać swój czek dla MVP turnieju, wyzbyłyśmy się wszelkich wątpliwości: CIACHO.

Facundo Conte Facundo Conte internet

Największe ciacho turnieju

Wiedziałyście cie, że to się tak skończy, prawda? "Facundo Conte jest piękny" w naszych relacjach padało być może nawet częściej niż "as serwisowy Bartosza Kurka". Ale co zrobimy, no co zrobimy, kiedy Facundo jest tak nieprzyzwoicie piękny, a przy tym tak utalentowany. I tak słodko się złości:

Argentina's Facundo Conte, left and Sebastian Sole  react after loosing a point against Poland during their Volleyball World League Bronze medal game in Gdansk, Poland, Sunday, July 10, 2011. (AP Photo/Alik Keplicz)

Niech go ktoś weźmie do polskiej ligi, prosimy.