Urugwaj rewanżuje się za Mundial, Hiszpania rozbija Wenezuelę, a Polska Francję...

No, przynajmniej tego byśmy sobie życzyły. Ale skoro piłkarze myślą już o wakacjach, Irlandia wygrywa z Włochami, to dlaczego by nie nasze Orły? Zapraszamy na przegląd najważniejszych wydarzeń ostatniej serii spotkań reprezentacyjnych. A później wakacje. Już tylko wakacje.
Reprezentacja Niemiec Reprezentacja Niemiec AP/

Niemcy zgodnie z planem...

Choć Baku to naprawdę odległy i ciężki teren (niektóre z nas nie są nawet do końca pewne czy to w ogóle jest jeszcze Europa), a trener Loew dał pograć kilku młodym i mniej znanym piłkarzom (jakby ci bardziej znani byli starzy!), reprezentacja naszych zachodnich sąsiadów nie odpuściła, pewnie wygrywając 3:1.

My w tym miejscu oddamy głos tajnej korespondentce z Azerbejdżanu, Ozilli, która mecz opisała na swoim blogu.

No, pozwolimy sobie nie zgodzić się z oceną urody Andre Schurrlego. Młody i utalentowany, wygląda trochę jak młodszy brat Bastianka!

Andre Schurrle

Sebastian Giovinco Sebastian Giovinco REUTERS/FRANCOIS LENOIR

Włosi nie!

No cóż, dzielnym, choć wyśmiewanym nieco Włochom być może się już trochę nie chciało (zwłaszcza, że spotkanie nie było o punkty), za to Irlandczykom taki sukces powinien znacząco podnieść morale. Mimo wszystko, mistrzom świata sprzed pięciu lat nie wypada przegrywać z europejskim średniakiem, ostatecznie jednak mało kto o tej klęsce będzie pamiętał. Oczywiście oprócz tych panów, którzy po bramkach Andrewsa i Coxa wygrali 2:0.

Reprezentacja Irlandii

Zlatan Ibrahimovic Zlatan Ibrahimovic AP/Janerik Henriksson

Hat-trick Zlatana

Tak, Zlatana - był kiedyś taki piłkarz, i nawet rozpalał nasze emocje, zwłaszcza kiedy robił tak:

Zlatan-Ibrahimovic

 

Tym razem ten nieco zapomniany przez Boga i Ciacha piłkarze też zrobił tak (patrz wyżej) i to nawet trzy razy, udowadniając, że pogłoski o jego śmierci są mocno przesadzone i strzelając Finlandii hat-tricka. Jego koledzy dołączyli jeszcze dwa gole i tak oto Finlandia została obalona. (Wybaczcie, nie mogłyśmy sobie darować alkoholowego sucharka).

 

Pedro Rodriguez, David Villa Pedro Rodriguez, David Villa REUTERS/Carlos Garcia Rawlins

Hiszpanie pokonują Wenezuelę

Towarzysko. Ale co 3:0 to 3:0, zwłaszcza, jeśli swój udział w zwycięstwie miał David Villa i Pedro i Xabi Alonso.

Reprezentacja Hiszpanii

Aktualni Mistrzowie nie odpuszczają nikomu i jeszcze cieszą się z każdej bramki, jakby to była ich pierwsza w karierze. Zastanawiamy się trochę co takiego jest w ich sercach i głowach, że potrafią okazać taką stałość, zaangażowanie i konsekwencję. Brawo chłopaki!

<object width="640" height="390"><param name="movie" value="https://www.youtube.com/v/Qr3-VU_ettI?version=3&amp;hl=pl_PL"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="https://www.youtube.com/v/Qr3-VU_ettI?version=3&amp;hl=pl_PL" type="application/x-shockwave-flash" width="640" height="390" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true"></embed></object>

Stadion Narodowy Stadion Narodowy REUTERS/KACPER PEMPEL

Dziś pora na Polskę

Mecz Polaków z Francuzami kończy tę serię gier towarzyskich, a przy okazji sezon 2010/11 na europejskich boiskach. Czy w starciu z podopiecznymi Laurenta Blanca nasze Orły mają szansę? Biorąc pod uwagę ostatni rezultat "trójkolorowych" 4:1 z Ukrainą, może być ciężko. Z drugiej strony my mamy na koncie podnoszące morale 2:1 z Argentyną (kogo obchodzą literki?). Komentatorzy z różnych stron donoszą, że przed rokiem również w prawie najmocniejszym składzie graliśmy z... Hiszpanami (0:6), więc to spotkanie ma odpowiedzieć na pytanie, czy udało się przez rok odnotować jakiś progres. Obejrzymy, będziemy wiedziały. Na razie tylko trzymamy kciuki za Lewego, Szczęsnego i resztę... no i przypominamy, że przecież Irlandia ograła Włochów, a Liechtenstein Litwę, więc skoro oni dali radę, dlaczego nie my?

Więcej o: