5 fajnych, zabawnych acz archiwalnych filmików ze skoczkami narciarskimi

W ramach wietrzenia archiwów mamy dziś dla Was mały zestaw dość leciwych, ale jeszcze u nas nie goszczących materiałów. Część z nich może znacie, ale trudno - kto nie ryzykuje ten, nie ogląda Norwegów pijących szampana.

Skoczkowie norwescy Skoczkowie norwescy youtube.com/ciacha.net

A Norwegowie pijący szampana wyglądają tak:

Pierwszy filmik to relacja z Sylwestra 2008 z udziałem norweskiej kadry z ich dziewczynami i małżonkami. Wygląda na to, że jedynym samotnym kawalerem na imprezie był Tom Hilde. Również przekracza to nasze możliwości percepcyjne. Z drugiej strony, czego innego spodziewać można się po wieczorze z Norwegami, na którym Mika Kojonkoski przemawia angielskim głosem, a Bjoern Einar Romoeren zwierzęczym:

Dzięki kompetencjom językowym jagaty, która podesłała nam ten i kolejny filmik, wiemy, czego dotyczy zaimprowizowany wywiad Bardala z Hilde. A dotyczy jego samotnego wówczas stanu właśnie: "Byłem dziewicą przez 18 lat, to znaczy, byłem samotny. Dzisiaj mam kupioną dziewczynę, to znaczy wypożyczoną. Więc dzięki za wypożyczenie twojej żony." Ho - ho.

Tom Hilde Tom Hilde internet

Marry us Tom Hilde

Więcej geekowego alter ego Hilde znajdziemy w kolejnym filmiku. Dzięki naszemu dzielnemu i zakrojonemu na szeroką skalę riserczowi (no dobra przeczytałyśmy komentarze pod filmikiem na YouTubie), wiemy, że Tom parodiuje niejakiego pana Asbjørna, który (tu z pomocą przychodzi nam Wikipedia), był słynnym norweskim naukowcem.

Janne Ahonen Janne Ahonen youtube.com/ciacha.net

As z rękawa

Kolejny filmik to zajawka niemieckiej telewizji pochodząca z odległych czasów gdy Gregor Schlierenzauer miał pryszcze Janne Ahonen i wąs Adasia byli w formie.

Achtung. Małysz.

Adam Małysz i Simon Ammann Adam Małysz i Simon Ammann AFP

Achtung! Małysz!

Strzeż się Simonie Ammannie i panie przeprowadzający wywiad:

A dowcip o tym, kto zostanie następnym polskim papieżem może i siermiężny, ale nie mówcie, że się nie uśmiechnęłyście.

Anders Jacobsen tuli Mikę Kojonkoskiego Anders Jacobsen tuli Mikę Kojonkoskiego internet

Sto lat Anders!

Ostatni slajd dedukujemy obchodzącemu dziś 26 urodziny Jacobsenowi.

Rośni zdrów, ładnie tańcz!

Więcej o: