Wybieramy największe ciacho MŚ w piłce ręcznej, Wielki Finał!!!

Maksyma o kilkunastu przystojnych  szczypiornistach i zwyciężającym na końcu Marcinie Lijewskim pozostaje niezmienna, zmieniają się za to przeciwnicy. Do wyłonionej przez Was polskiej trójki dołączają dziś panowie międzynarodowi.

Niklas Landin

Młodziutki duński bramkarz zrobił na szwedzkich mistrzostwach prawdziwą furorę. Wygląda na to, że szturmem wziął również Wasze serca, choć co najmniej 1/3 redakcji entuzjazmu nie podziela dopatrując się w nim podobieństwa do seryjnego mordercy z pierwszego sezonu Dextera. (No co?) Jest to jednak ta sama część, która w niedawnym czasie zdążyła już porównać połowę uczestników mundialu do Bartosza Opani oraz pomylić członków Backstreet Boys, nie ma zatem najmniejszego powodu by zawierzać jej opinii.

Samuel Honrubia

Młodemu Francuzowi, póki co, ciężko jest przebić się do pierwszego składu i zabłysnąć w gronie bardziej znanych i doświadczonych kolegów z reprezentacji, ale przed nami takiego potencjału nie da się ukryć.

Kim Ekdahl du Rietz

Szwedzki piłkarz to kolejna młodziutka, bo 22-letnia zaledwie, propozycja. Redaktorka znowu  nie jest jakoś szczególnie zachwycona, ale są takie chwile, kiedy chciałaby nim być.

 

 

Kim Ekdahl Du Rietz of Sweden, centre,  is blocked by Mikkel Hansen, left,  and Kasper Nielsen, right, of Denmark during their group match of the Handball World Championship between Sweden and Denmark, played in Malmo, Sweden, on Tuesday Jan. 25 2011. (AP Photo/Scanpix Sweden, Andreas Hillergren)  SWEDEN OUT

Michał Jurecki

Nawet gdyby młodszy z braci Jureckich kontuzji nabawił się potykając się na bramce na lotnisku i szwedzki mundial zakończył się dla niego na Okęciu, nadal pewnie byłby mocnym pretendentem. Zgodnie z przewidywaniami, Michał do konkursu głównego zakwalifikował się z trzeciego miejsca, choć cały czas mocno po piętach deptał mu Bogdan Wenta. Ostateczne zwycięstwo przypadło jednak jego udziałowi, a w rezultacie nasza pierwszą polską propozycją jest "Dzidziuś" właśnie.

Eduardo Gurbindo Eduardo Gurbindo internet

Eduardo Gurbindo

Jeśli oglądałyście jakikolwiek spotkanie Hiszpanów na tych mistrzostwach, musiałyście zauważyć gracza z numerem 3, który mimo młodego wieku jest jedną z czołowych postaci reprezentacji swojego kraju. W meczowej akcji prezentuje się tak:

 

Spain's Eduardo Gurbindo Martinez (C) vies with Swedish defence during the 2011 Handball World Championship third place match Sweden vs Spain on January 30, 2011 at the Malmo Arena.    AFP PHOTO / FRANCK FIFE (Photo credit should read FRANCK FIFE/AFP/Getty Images)

Jesper Noddesbo Jesper Noddesbo internet

Jesper Noddesbo

Kolejne odkrycie prosto z reprezentacji Danii. A wiedziałyście, że w meczu półfinałowym Jesper biedactwo złamał noc co oczywiście nie przeszkodziło mu w wystąpieniu w finale? I czy musimy w ogóle dodawać, że nigdy nie wyglądał tak pociągająco jak wówczas gdy po końcowym gwizdku stał samiutki ze smutkiem w podbitym oku?

 

 

Denmark's Jesper Noddesbo reacts after loosing the 2011 Handball World Championship final Denmark vs France on January 30, 2011 at the Malmo Arena.           AFP PHOTO / JONATHAN NACKSTRAND (Photo credit should read JONATHAN NACKSTRAND/AFP/Getty Images)

Diego Simonet

Argentyńskie ciasteczko to dowód na to, że z aparycją cherubinka można mimo wszystko zrobić karierę w światowej piłce ręcznej.

MŚ piłkarzy ręcznych MŚ piłkarzy ręcznych AP/Patric Soderstrom / SCANPIX

Marcin Lijewski

Kiedy wstawałyśmy dzisiaj rano, miałyśmy mocne postanowienia nie zjedzenia pączka na śniadanie i nie zagłosowania na Marcina Lijewskiego. Jedna z tych czynności się udała, ale nie powiemy która.

Ladislav Tarhai Ladislav Tarhai internet

Ladislav Tarhai

Pamiętacie jeszcze te odległe czasy, kiedy Polska wygrywała na inaugurację turnieju z Słowacją, my miałyśmy nadzieje medalowe, a Słowacy Ladislava Tarhaia?

Nikola Karabatić

Największa chyba gwiazda europejskiej piłki ręcznej zaskoczyła nas na tym mundialu bujną brodą, ale cóż, Nikola to nadal Nikola.

Uwe Gensheimer Uwe Gensheimer internet

Uwe Gensheimer

Gracze zespołów, które miały to nieszczęście nie spotkania Polski na swojej drodze tudzież zawędrowania do strefy medalowej, ucierpiały pewnie nieco z braku ekspozycji, ale o takich piłkarzach jak Uwe Gensheimer z Niemiec zapomnieć przecież nie można.

Grzegorz Tkaczyk Grzegorz Tkaczyk fot. grzegorz-tkaczyk.com

Grzegorz Tkaczyk

Czas na ostatnią już polską propozycję. Nasza odwieczna słabość do Grześka na tym mundialu uległa odświeżeniu i wzmocnieniu. Wierzcie lub nie, ale są wśród nas takie, które gdyby podstawić im sondę z dwoma opcjami: Lijewski i Tkaczyk, bez wahania zagłosowałyby na tego drugiego. True story.

Bo Spellerberg

Gdyby się uprzeć, można by do boju w plebiscycie wrzucić prawie całą duńską kadrę. Postanowiłyśmy jednak ukrócić nieco te skandynawskie zapędy, ale Bo musiał zostać, bo ta noc to ona płacze deszczem , w tle jest Mikkel Hansen, yhhm, bo tak.

Kristian Kjelling Kristian Kjelling internet

Kristian Kjelling

Trochę po znajomości i przez wzgląd na dawne czasy, ale jakież by to były wybory szczyporniakowego mistera bez Norwega, z udziałem którego i trykotu bramkarskiego mamy takie miłe wspomnienia?

Bertrand Gille

Dla fanek długich włosów i dojrzałego francuskiego uroku mamy natomiast najlepszego obrotowego mistrzostw.

Mikkel Hansen

I cóż tu więcej dodać. Listy miłosny redaktorki napisane, nachalna perswazja w całym tekście poczyniona. Mikkel, Mikkel, Mikkel.

 

ruby blue