Metamorfozy ciach - Mikkel Hansen

To musiało się tak skończyć. Redaktorka władająca rubryką, od dwóch tygodni znana również jako pierwsza (psycho)fanka Mikkela Hansena RP, dla którego nauczyła się nawet jednego słowa po duńsku*, nie mogła nikogo innego uczynić bohaterem dzisiejszego odcinka.
Mikkel Hansen Mikkel Hansen internet

Przedwczoraj

No dobra, ale przez pierwsze zdjęcia z okresu nastoletnio - długowłosego Mikkela to tak dziewczęta, wiecie, raz dwa. Nie patrzymy na zdjęcie, tylko czytamy, albo nie czytamy i szybko klikamy na następne.

Mikkel Hansen Mikkel Hansen internet

Przedwczoraj

Bo gdyby wówczas ktoś podsunął redaktorce zdjęcie duńskiego piłkarza ręcznego i powiedział: "popatrz ruby, w styczniu 2011 roku zostaniesz jego psychofanką", odrzekła by zbulwersowana: "chyba ty". "I wyłącz już tę piosenkę".

Wczoraj

Czy zatem kiedy Dania w meczu o brązowy medal na niemieckim mundialu w 2009 przegrywała z Polską, zwróciła uwagę na gracza z numer 24? A skąd.

Mikkel Hansen Mikkel Hansen internet

Wczoraj

Ale nadajmy wreszcie tej historii przyzwoitą narrację. Profesjonalna kariera 24-letniego dziś Mikkela zaczęła się w duńskim klubie Virum-Sorgenfri HK. Od 2005 roku przez trzy kolejne sezonu bronił on barw krajowego potentata, GOG Svendborg TGI. Nie będziemy tutaj udawać, że mamy jakąkolwiek wiedzę na temat duńskiej ligi piłki ręcznej, ale drużyna owa występowała w Lidze Mistrzów, więc  można ich chyba potentatem nazwać, right? Wikipedia się zgadza i mówi, że w 2007 roku klub  wywalczył mistrzostwo Danii.  W tym czasie mniej więcej, Mikkel po raz pierwszy pozbył się  swych długich kosmyków.

Mikkel Hansen Mikkel Hansen internet

Wczoraj

Rok później, stawiający pierwsze kroki w reprezentacji Hansen, wywalczył z resztą drużyny mistrzostwo Europy na turnieju w Norwegi. Sukces zaowocował transferem do wielkiej i mocarnej Barcelony. Sam piłkarz powrócił niestety do swojej starej fryzury.

Wczoraj

Aż nadszedł początek roku 2010. Mikkel ściął włosy i w jednym ze swoich ostatnich meczy w barwach hiszpańskiego klubu dał sobie zrobić zdjęcie od którego zaczęła się obsesja redaktorki. Wówczas ona sama jeszcze o tym nie wiedziała.

Mikkel Hansen Mikkel Hansen internet

Wczoraj

W ubiegłym roku Mikkel powrócił do ojczyzny i obecnie reprezentuje barwy klubu AG Köpenhamn. W międzyczasie włosy zaczęły odrastać...

Mikkel Hansen Mikkel Hansen internet

Wczoraj

Ku uciesze kibiców reprezentacyjnych...

Mikkel Hansen Mikkel Hansen internet

Wczoraj

I małych duńskich dziewczynek z Kopenhagi.

Wczoraj

W ślad za włosami poszedł zarost. Tymczasem 1/4 klawiatury redaktorki odmawia posłuszeństwa przez zalanie od spoconych rąk. Nie jest pewna czy jej karta gwarancyjna uwzględnia taką okoliczność.

Dziś

Aż nadeszły wreszcie szwedzkie mistrzostwa. Włosy podrosły, pojawiła się opaska, broda i kilkanaście centymetrów więcej w ramionach. Redaktorka nieświadoma faktu, że ma do czynienia z obliczem Mikkela dalekim od optymalnego i tak wydała z siebie cichutkie: H-Hot!.

Mikkel Hansen Mikkel Hansen internet

Dziś

A gdy smutny Mikkel bez opaski odbierał swój srebrny medal nie mogła się uspokoić. I poszła sprawdzić, gdzie można oglądać duńska ligę piłki ręcznej w Internecie. Yeap.

 

ruby blue

 

 


*Przyswojonym duński słowem jest "hed". Podpowiemy, że angielski odpowiednik ma również trzy litery i zaczyna się na "h".

Więcej o: