Zimowe podsumowania: świetny Stoch, świetna drużyna

Oraz krótka wycieczka w krainę nieco przez nas w ostatnim czasie zapomnianego łyżwiarstwa figurowego.


Brawo Kamil!

Wspaniała forma z Zakopanego bynajmniej nigdzie sobie nie poszła, a cudowny skok w drugiej serii niedzielnego konkursu indywidualnego zapewnił Kamilowi szóstą pozycję i w konsekwencji awans na 10. miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

 

Brawa należą się również naszemu Adasiowi, który w Willingen skakał może bez błysku i nieco słabiej od swojego młodszego kolegi, ale pamiętajmy o nieprzyjemnym upadku, po którym, co nasz mistrz przyznaje, nadal brakuje mu siły w nogach.

 

Przy okazji Waszej uwadze polecamy ciekawy wywiad z Kamilem, w którym opowiada o skakaniu w cieniu Małysza oraz o tym jak poznał swoją małżonkę. Zainteresowane?

Brawo drużyna!

Wcześniej, w konkursie drużynowym spotkały nas jeszcze większe emocje i walka Polaków o podium, które dzięki dobrej postawie wszystkich naszych reprezentantów, urzeczywistniło się w postaci trzeciego miejsca (a były nawet spore szanse na drugie!). Czy to za wcześnie, żeby robić sobie nadzieje medalowe na mistrzostwa świata w Oslo?

 

 

P.S. Widziałyście nową czapę Schlierenzauera?

 

 

 

Austrian Ski jumping Team members Thomas Morgenstern (from L.), Martin Koch, Gregor Schlierenzauer and Andreas Kofler celebrate on the podium during the Flower Ceremony after the Ski Jumping World Cup on January 29, 2011 in Willingen, western Germany. Austria won the event ahead of Germany (2nd) and Poland (3rd). AFP PHOTO / PATRIK STOLLARZ (Photo credit should read PATRIK STOLLARZ/AFP/Getty Images)

Tymczasem Tom Hilde...

Nie mógł pogodzić się z jakością usługi internetowej świadczonej przez hotel w Willingen. Ubolewając nad faktem, że za godzinę internetu musiał zapłacić prawie tyle co za miesiąc u siebie w domu, zgłosić postulat darmowego internetu w hotelach. W międzyczasie zdążył również zauważyć, że z jakością jego skoków w Willingen również nie było znowu jakoś piorunująco, po czym szybko sforsował swoją samokrytykę zauważając, że nadal łapie się do czołowej dziesiątki konkursów, co było jego celem przed sezonem. Na koniec sytuację podsumował mottem Barneya Stinson z How I Met Your Mother, dodając, że w pełni może się z nim utożsamić:

 

 

 

 

 

Tom Hilde jest idealny. True story.

Władimir Zografski Władimir Zografski internet

Pamiętacie jeszcze Władimira Zografskiego?

Pamiętacie, na pewno pamiętacie. Nastoletni Bułgar, który formą i urodą błysnął w trakcie Turnieju Czterech Skoczni, przypomniał nam o sobie zdobywając w weekend tytuł mistrza świata juniorów! Mimo wszystko - wracaj już młodzieńcze do seniorów.

A w łyżwiarstwie figurowym....

Niespodzianki! Mistrzem Europy na zawodach rozgrywanych w Brnie dość niespodziewanie został młodzieniaszek z Francji, Floren Amodio. W tyle zostawił samego Briana Jouberta, który i tak na srebrno narzekać nie może wziąwszy pod uwagę dopiero siódmą pozycję po programie krótkim jaką zajmował.

 

 

 

 

Brian Joubert from France performs in the men's free skating at the ISU European Figure Skating Championships in the Postfinance Arena in Bern, Switzerland, Saturday, Jan. 29, 2011.  Joubert took second place. (AP Photo/KEYSTONE/Peter Klaunzer)

 

 

 

Brązowy medal przypadł w udziale Tomasa Vernera, który na Gali Mistrzów błysnął iście mistrzowskimi spodniami:

 

 

 

Bronze medalist in the mens competition Tomas Verner from the Czech Republic performs in the exhibition gala of the ISU European Figure Skating Championships in the Postfinance Arena in Bern, Switzerland, Sunday, Jan. 30, 2011. (KAP Photo/Keystone/Peter Schneider)

 

 

 

Na koniec, uhonorujmy zdjęciem również zdobywcę szóstego miejsca, Włocha Samuela Contesti i jego język.

 

 

 

 

Italy's Samuel Contesti reacts in the Kiss and Cry area after his performance at the Men Free Skating competition of the World Figure Skating Championships on March 25, 2010 at the Palavela ice-rink in Turin.  AFP PHOTO / YURI KADOBNOV (Photo credit should read YURI KADOBNOV/AFP/Getty Images)

 

 

 

Mhm.

 

 

ruby blue

Więcej o: