TCS: powrót Schlieri'ego, koszmar Larinto

Oraz coraz lepsza i coraz stabilniejsza forma Polaków.

Biedny, biedny Ville Larinto

Bardzo dobry - nie licząc wpadki z Oberstdorfu - sezon fińskiego skoczka zakończył się już najprawdopodobniej teraz. Wszystko przez koszmarny upadek podczas konkursu w Ga-Pa, który zakończył zerwaniem wiązadła kolanowego i koniecznością operacji. Dodajmy tylko, że Ville dopiero co wrócił do skakania długotrwałej rehabilitacji po kontuzji kolana.

Powrót Schlierenzauera

Po nieco krótszej niż na początku zakładano przerwie będącej konsekwencją odniesionej kontuzji, do rywalizacji w połowie Turnieju powrócił Gregor Schlierenzauer. 22 miejsce w kwalifikacjach w Innsbrucku szału może nie robi, ale cieszmy się z powrotu na skocznie i, mamy nadzieję, powrotu do szczytowej formy.

- Po kontuzji idzie mi bardzo dobrze i ciesze się, że wróciłem do skakania. Już niedługo będę w pełni zdrowy i sprawny. Lekarze będą robili, co w ich mocy, abym jak najszybciej wrócił do pełnej sprawności - powiedział skoczek po kwalifikacjach w rozmowie z portalem skijumping.de.

Adaś i Kamil lepiej, coraz lepiej

Wygląda na to, że feralny konkurs w Oberstdorfie był rzeczywiście niemiłą jednorazową przygodą, a teraz dwójka naszych najlepszych skoczków będzie cieszyć kibiców stabilną formą i wysokimi miejscami. 3. i 8. miejsce w szalonym i nieprzewidywalnym konkursie w Ga-Pa to, mamy nadzieję, dopiero początek. Zwłaszcza, że w kwalifikacjach do zaczynającego się lada moment konkursu w Innsbrucku było równie dobrze (4. i 5. lokata). Trzymamy kciuki!

A zanim jeszcze włączymy telewizory podzielimy się zdjęciem nadesłanym przez madydapatrycję97:

Jak na wątłe z reguły klateczki skoczków, Kamil bez odzienia wierzchniego prezentuje się co najmniej nieźle, zgodzicie się?

Nowe młodziutkie egzotyczne ciasteczko

Kiedy podczas konkursu w Oberstdorfie nasi skoczkowie jeden za drugim strzelali atypopis na skoczni, przecierałyśmy oczy ze zdziwienia gdy młodziutki Bułgar za nic mając niesprzyjające warunki i renomę jaką cieszą się skoczkowie z jego kraju, skoczył sobie bardzo ładnie zwracając na siebie naszą uwagę. Wy również zwróciłyście, a przy okazji, tak jak taivas, zaznaczyłyście, że w nastolatku drzemie potencjał nie tylko sportowy.

Władimir Zografski - trochę już niestety nie nasz przedział wiekowy, ale zapamiętamy sobie to nazwisko. Stanowczo.