Ranking Patriotyczny: 11 największych Ciach z wąsem

W końcu dzisiaj 11 listopada, a zamiast niegrzecznych snów z młodszym Casillasem w roli głównej miałyśmy dzisiaj przez całą noc patriotyczne wizje Marszałka na Kasztance, który w ostrych słowach nakazał nam stworzenie tego rankingu. Ma być polsko i patriotycznie, ale obcokrajowcy z wąsem też zostaną docenieni - wszak jak wąsy to wąsy.
Fernando Alonso Fernando Alonso ciacha.net

Fernando Alonso

W końcu dzisiaj 11 listopada, a zamiast niegrzecznych snów z młodszym Casillasem w roli głównej miałyśmy dzisiaj przez całą noc patriotyczne wizje Marszałka na Kasztance, który w ostrych słowach nakazał nam stworzenie tego rankingu. Ma być polsko i patriotycznie, ale obcokrajowcy z wąsem też zostaną docenieni - wszak jak wąsy to wąsy.

Gdybyśmy nie wiedziały jak wygląda kierowca Renault, a ktoś zdradziłby nam, że nazywa się Fernando Alonso i jest Hiszpanem, to czarny zawijas pod nosem natychmiast narzuciłby się naszej imaginacji. No i Fernando wygląda tak, jak wyglądać powinien Fernando i Alonso - z ognistym spojrzeniem i cieniem ruchliwego wąsa - postulujemy jeszcze tylko muszkieterski kapelusz i szpadę...

 

Muszkieter

Xabi Alonso Xabi Alonso internet

Xabi Alonso

Nie mogło zabraknąć Pana Xabiego ''Jestem zbyt piękny na ten świat'' Alonso, pana, który swą nienaganną elegancją i delikatnym zarostem potrafi powodować dziwne drżenie naszych kolan i suchość w gardle, jedynego Hiszpana, na widok którego nawet redaktorka rybka rozdziawia pyszczek w niemym zachwycie, pana, który ''wąsa'' potrafi nosić ze smakiem, nonszalancją i zniewalającym wdziękiem.


Marcin Wasilewski

Przywitajcie go ze szczególnymi honorami, albowiem jest nie tylko naszą patriotyczną dumą, posiadaczem najsłynniejszych spodenek sportu i gustownego, budzącego grozę wąsa, ale jest także dzisiejszym solenizantem - 11 listopada to wszak imieniny Marcina, kompletnie, konkretnie.

Jaime Alguersuari Jaime Alguersuari ciacha.net

Jaime Alguersuari

To idzie młodość, która udowadnia, iż wąs - a raczej delikatny zarys wąsa - nie musi być li tylko atrybutem enerdowskich piłkarzy z drugiej połowy lat osiemdziesiątych, tudzież polskich piosenkarzy disco polo, ale może być także niepokojąco seksownym dodatkiem do pięknych oczu i cery jak krew z mlekiem... Aż chciałoby się zawołać ''ach ten wąsik...!''

 

 

 

Jerzy Dudek

Ach, gdzie te czasy, kiedy wąsik i gustowna bródka Jerzego budziły postrach wszystkich napastników na Wyspach Brytyjskich, a jego figlarnie puszczane do kamery zapewniało kolejne triumfy Orłów Janasa, po trupach Walii i Wysp Owczych zmierzających do... ale nie ważne, ważne, że przez sentyment do tamtych czasów pierwszy Polak w Realu Madryt ląduje w naszym rankingu...

 


Roger Guerreiro Roger Guerreiro Fot. Bartosz Bobkowski / Agencja Gazeta

Roger Guerreiro

Skoro tylko został Polakiem postarał się o atrybut polskości, aczkolwiek jego wąs nie był pozbawiony lokalnego kolorytu, mając w sobie jakiś powiew z brazylijskich plantacji tytoniu, coś z klimatu niewolnicy Isaury i posmak dobrej kawy...

 

 

 

Mesut Ozil Mesut Ozil ciacha.net

Mesut Ozil

Myślałyście, że obędzie się bez Mesuciątka? No właśnie, zwłaszcza, że w wersji 40 lat później Herr Wytrzeszcz prezentuje się jakoś tak niepokojąco dobrze... Jakoś tak tajemniczo i pociągająco... Karramba...

 


Zbigniew Bartman i Michał Winiarski Zbigniew Bartman i Michał Winiarski ciacha.net

Ex aequo: Zbigniew Bartman i Michał Winiarski

Najpiękniejsi z naszych siatkarzy nie obyli się bez przygody z wąsem, co w Ciachoredaktorkach i Ciachoczytelniczkach wywołało raczej grozę niż zachwyt, niemniej jednak zostało zapamiętane i utrwalone. A jeśli dzisiaj mamy dzień afirmacji wąsa i zachwytów nad Polakami - któż się do tego lepiej nadaje niż Zibi i Winiar?

 

 

A teraz mission impossible - popatrzcie na to zdjęcie i skupcie się na zaroście...

 

michał winiarski


 


Sebastian Świderski

O ile Bartman i Winiarski nosili wąsy epizodycznie i okazjonalnie, o tyle Świder zrobił z zarostu swój znak rozpoznawczy, a ponieważ dzisiaj myślimy o nim szczególnie mocno i szczególnie ciepło - stąd miejsce na podium w naszym rankingu. Z życzeniami bardzo szybkiego powrotu do zdrowia.

Robert Kubica Robert Kubica ciacha.net

Robert Kubica

Drogie Panie, wkraczamy w sferę Wielkich Rzeczy - Robert Kubica, nasz główny towar eksportowy, nasza duma, nasza sława i nasz dyskretny wąsik. Wąsik noszony bez zażenowania i wstydu, z uzasadnioną dumą i zadowoleniem, z wypięta piersią i godną podziwu determinacją. Ach, ten Wąsik! TEN Wąsik!!!

Adam Małysz Adam Małysz Fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta

Adam Małysz

Ale król może być tylko jeden! Mówisz ''wąsy'' myślisz ''Małysz'', mówisz ''Orzeł'', myślisz ''Leć, Adam, leć'', i serce pęcznieje Ci dumą i wzruszeniem na widok tego nieśmiałego uśmiechu spod - no właśnie - wąsika... Drogie panie, oto król nart i artysta zarostu, niekwestionowany zwycięzca wszelkich wąsowych rankingów -  Aaaaaadaaaam Maaaaaaaałyyysz!!!


Przeminęło z Wiatrem Przeminęło z Wiatrem internet

Post scriptum

Bo właśnie oglądamy ''Przeminęło z wiatrem'' i nie możemy się powstrzymać...

 


David Villa David Villa internet

Post scriptum II

Tak, tak, wiemy - nie krzyczcie - David Villa. Klikacie, przeglądacie, nie ma go, a Wy szukacie poręcznych ładunków wybuchowych, żeby wysadzić w powietrze naszą Różową Redakcję. Ale spróbujcie nas zrozumieć - nie ma króla prócz Małysza, a David jest słynny przede wszystkim dzięki swojemu przecinkowi, a więc bródce, nie wąsom. Wybaczycie zatem?

Więcej o: