Metamorfozy ciach - Zbyszek Bartman

Coś nie możemy się pożegnać z siatkarzami w naszej cotygodniowej rubryce. Dziś do udziału w niej zaprosiłyśmy naszego poczciwego Zbycha.

 

 

 

 

Zbigniew Bartman Zbigniew Bartman ksmetro.pl

Przedwczoraj

Przygoda 10-letniego Zbysia z siatkówką zaczęła się w klubie Metro Warszawa. Same nie wiemy czy bardziej rozczula nas w tym momencie małoletnia wersja siatkarza czy dzierżona w dłoniach przezeń oldsukolwa piłka, która przywodzi nam na myśli złote czasy podstawówkowych wuefów.

Przedwczoraj

Ale już kolejne zdjęcie z tego okresu dostarcza nam dowodu na to, że to jednak Dzieciątko Zbysio jest rozczulające.
Michał Kubiak, Zbigniew Bartman Michał Kubiak, Zbigniew Bartman fot. FIVB

Przedwczoraj

W międzyczasie Zibi cały czas hobbystycznie grywał na plaży. W 2004 roku, w którym podpisał również kontrakt z Polską Energią Sosnowiec, w parze z Michałem Kubiakiem wywalczył nawet złoty medal mistrzostw Europy do lat 18. Rozpoznałybyście w tych wątłych ramionkach, chudziutkich nóżkach i wąziutkiej klateczce przyszłe najlepsze ciało polskiej siatkówki?
Zbigniew Bartman Zbigniew Bartman internet

Wczoraj

Po roku spędzonym w Sosnowcu Bartman w atmosferze skandalu przeniósł się do ligi włoskiej. Przez dwa następne sezony reprezentował barwy Marmi Lanza Werona. Tam właśnie rozmiłował się w czuprynce na głowie.
Zbigniew Bartman Zbigniew Bartman internet

Wczoraj

A jako dowód na to, że Zbyszek i w długich włosach może wyglądać dobrze, przedstawiamy zdjęcie powyższe. To chyba nasza ulubiona fotografia Bartmana ever.
Zbigniew Bartman Zbigniew Bartman internet

Wczoraj

Przez kolejne lata na głowie Zbyszka bywało różnie. Siatkarz zdołał być w tym czasie niemal łysy...
Zbigniew Bartman Zbigniew Bartman internet

Wczoraj

Zrobić sobie tradycyjną słodką focie w okularach przeciwsłonecznych...
Zbigniew Bartman Zbigniew Bartman internet

Wczoraj

Czy wreszcie założyć okulary i być jak Simon Ammann.
Zbigniew Bartman Zbigniew Bartman internet

Wczoraj

W 2007 roku przeniósł się do Turcji gdzie reprezentował barwy Halkbank Ankara. A sobą? Już mówiłyśmy, najlepsze ciało polskiej siatkówki. Będziecie protestować?
Zbigniew Bartman Zbigniew Bartman AG

Wczoraj

Również i w Turcji Zbyszko nie zagrzał długo miejsca i po latach europejskiej tułaczki powrócił do ziemi polskiej. W częstochowskim wydaniu, z częstochowską fryzurą prezentował się wybornie jak nigdy.
Zbigniew Bartman Zbigniew Bartman reprezentacja.net

Wczoraj

Przygoda z polską ligą zakończyła się po roku, a siatkarz obrał tym razem kierunek rosyjski. W barwach Gazpromu Surgut nie dograł nawet pełnego sezonu. W tym właśnie (2009) roku zaczęły się dziać dziwne rzeczy na jego głowie. Zaczęło się od połówki wyżelowanego garnka na czole.
Zbigniew Bartman Zbigniew Bartman sport.pl

Wczoraj

Ale najgorsze wciąż miało jeszcze nadejść. A nadeszło w kwietniu tego roku pod postacią różowej koszulki i opaski.
Zbigniew Bartman Zbigniew Bartman sport.pl

Dziś

Całe szczęście Zibi szybko powrócił do swojej krótkowłosej bezgrzywkowej wersji, którą lubimy zdecydowanie najbardziej. Zwłaszcza kiedy się tak zaczepnie popatrzy i tajemniczo uśmiechnie. Och Zbychu.
zdj.www.siatkowka.azspw.pl zdj.www.siatkowka.azspw.pl zdj.www.siatkowka.azspw.pl

Dziś

Dalsze ewolucje Bartmana obserwować będziemy już na szczęście mogły na polskich parkietach. Po dograniu sezonu we włoskim Prisma Taranto, Zbyszek powrócił bowiem do Plusligi, gdzie od tego sezonu będzie reprezentował barwy Warszawskiej Politechniki. Hellz yeah.

 

Na koniec nie może oczywiście obejść się bez tradycyjnego pytania: które wcielenie Zbyszka lubicie najbardziej?