Plusligowe podsumowania: 6. kolejka

Siatkarze odwiedzają prezydenta, żołnierze odwiedzają siatkarzy, na na boiskach raczej bez sensacji.
Ergo Arena. Lotos Trefl Gdańsk - MKS Banimex Będzin 3:0 Ergo Arena. Lotos Trefl Gdańsk - MKS Banimex Będzin 3:0 RAFAŁ MALKO

Lotos Trefl Gdańsk - MKS Banimex Będzin 3:0

Zwycięska seria ekipy z Gdańska trwa. Podopieczni Andrei Anastasiego nie zagrali idealnego spotkania, ale na beniaminka z Będzina wystarczyło. Nawet z Mateuszem Miką będącym już myślami przy tym czy białe spodnie zdążą mu wyschnąć na poniedziałkowe spotkanie z prezydentem. Na szczęście nie zdążyły.

Andrea Anastasi też wybiegał już myślami w przyszłość. Movember nadchodzi!

[zdjęcia: .facebook.com/lotostreflgdansk]

AZS Częstochowa - Transfer Bydgoszcz 1:3

Częstochowa walczyła...

 

26.10.2014 Czestochowa , Hala Sportowa Czestochowa  na Zawodziu , Mecz Plus Ligi Siatkowki , AZS Czestochowa kontra Transfer Bydgoszcz .  SLOWA KLUCZOWE: azs czestochowa plus liga siatkowka transfer bydgoszczPIOTR ZIENTAL

 

Nie poddawała się...

 

26.10.2014 Czestochowa , Hala Sportowa Czestochowa  na Zawodziu , Mecz Plus Ligi Siatkowki , AZS Czestochowa kontra Transfer Bydgoszcz .  SLOWA KLUCZOWE: azs czestochowa plus liga siatkowka transfer bydgoszczPIOTR ZIENTAL

 

Do samego końca...

 

26.10.2014 Czestochowa , Hala Sportowa Czestochowa  na Zawodziu , Mecz Plus Ligi Siatkowki , AZS Czestochowa kontra Transfer Bydgoszcz .  SLOWA KLUCZOWE: azs czestochowa plus liga siatkowka transfer bydgoszczPIOTR ZIENTAL

 

Ale jednym super secie i pogonieniu gospodarzy do 17 na otwarcie się skończyło. Świętować może Bydgoszcz.

 

??????????

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Konstantin Cupkovic (@cupko8) Wł. Paź 10, 2014 at 1:09 PDT

Bielsko Kielce Bielsko Kielce facebook.com/bbtsbielsko

BBTS Bielsko Biała - Effector Kielce 3:2

Niedzielne spotkanie w Bielsku miało wyjątkowych gości. Jako, że Piotr Gruszka jest ambasadorem kampanii "Szacunek i wsparcie", na boisko pojawiła się trójka weteranów misji pokojowych z Iraku, Afganistastanu i Kosowa. Materiał z powitania i symbolicznej wymiany koszulek ma dla nas polsatsport.pl (klik):

Weterani na meczu w Bielsku

polsatsport.pl

Żołnierze przynieśli szczęście panu trenerowi, którego podopieczni po zażartym boju uporali się z gośćmi z Kielc. A my dawno nie zaglądałyśmy do młodszego z braci Penchev, to zajrzymy teraz. Otóż Rozalin szybko zrozumiał, że jeśli chcesz się liczyć w Pluslidze, musisz postarać się o falę.

Niezła próba Rozalin.

Cuprum Lubin - Cerrad Czarni Radom 3:1

Lubinianie w ostatniej kolejce ulegli młodzieniaszkom z Warszawy, ale ich lider Kadziu tonował emocje...

I zapewniał, panowie, spokojnie, mamy to.

I miał rację! Beniaminek wywalczył kolejne trzy punkty, a statuetka MVP trafiła do Dmytro Pashytskyy. Mówiłam już, że mam na niego krasza, co nie?

P.S. A Daniel Pliński to od kiedy się taki ładny zrobił w tym Radomiu?

(Wszystkie zdjęcia: Magdalena Jagintowicz/facebook.com/KsCuprumLubin).

PGE Skra Bełchatów - AZS Politechnika Warszawska 3:0

Wilki Bednaruka pojechała do jaskini lwa i mimo, że walczyły w dziennie i w dwóch ostatnich setach toczyły wyrównaną walkę, to...

Gospodarze znów musieli sobie radzić bez chorego Michała Winiarskiego i Mariusza Wlazłego, który dostał wolne. Pod jego nieobecność obowiązki kapitana przejął Karol Kłos i wypełniał je z dumą i honorem.

Jak w szkolnej ławce????????#el #capitan #press #conference #goSkra foto.Paweł Piotrowski

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika @karolklos Wł. Paź 10, 2014 at 11:05 PDT

Politechnika nie mogła sobie tym razem zrobić tradycyjnej zwycięskiej selfie, ale rezolutny Andrzej uznał, że:

 

awfacebook.com

 

Ale chwila, czy to Włodi był pierwszy?

Zwycięskie selfie po wygranej z Politechnika :) przejmujemy Selfie!?????????????? #zwierzyniecFalasci > #wilczkiBednaruka

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Wojciech Włodarczyk (@wladeczek12) Wł. Paź 10, 2014 at 8:00 PDT

Długo chłopcy myśleliście nad tym statusem? ;)

[fot.facebook.com/pge.skra.belchatow]

W tej kolejce powitań, hołdów i plakatów dla mistrzów świata już nie było, za to kadrowicze, w mocno okrojonym składzie, wybrali się w poniedziałek ze specjalną wizytą do prezydenta=garnitury.

[fot.iglaszyte.pl]

Dobra Andrzej, dostałyśmy memo, jesteś przystojny.

Asseco Resovia - Indykpol AZS Olsztyn 3:0 Asseco Resovia - Indykpol AZS Olsztyn 3:0 JERZY CHABA

Asseco Resovia Rzeszów - Indykpol AZS Olsztyn 3:0

Wicemistrzów Polski u prezydenta reprezentował (chyba) tyko Krzysztof Ignaczak, który wyjaśnił, że reszta kolegów nie mogła dotrzeć ze względu na mgły. Przed spotkaniem z Bronisławem Komorowskim siatkarze odwiedzili Ministerstwo Sportu i Turystyki. Po minie Pawła Zagumnego wnosząc, dostali tam w prezencie zestaw naboi i nową dubeltówkę.

Odbiegłyśmy nieco od tematu, ale tak naprawdę w spotkaniu Resovii z Olsztynem żadne większe historie się nie wydarzyły. No może poza tym, że Paul Lotman zapowiedział, że w tym roku Movembera nie będzie.

"A może zdążę zapuścić?"

[zdjęcia: facebook.com/assecoresovia.sa]

Jastrzębski Węgiel Jastrzębski Węgiel JAN KOWALSKI

Jastrzębski Węgiel - Zaksa Kędzierzyn Koźle 3:1

Przejmuje nam trochę ta wizyta na salonach podsumowanie, ale same wiecie jak to jest kiedy siatkarze założą garnitury (wysyp najlepszych materiałów jeszcze pewnie dopiero przed nami). Kończąc (natenczas) wątek, z Zaksy pojawił się również Paweł Zatorski, który pozował do selfie z kolegą z Rzeszowa:

[fot.iglaszyte.pl]

Dla Gumy i Zatiego było to zapewne miłe oderwanie od ligowej rzeczywistości, w której Kędzierzyn przegrał kolejny mecz nie zdobywając nawet punktu. Tym razem lepszy od nich okazał się Jastrzębski Węgiel, a Paweł Zagumny mógł ograniczyć się tylko do żarcików z kategorii "Ej Zibi, idziesz pojutrze do prezydenta"?

Oh wait.

[fot.facebook.com/KlubJW]

A jak Wasze wrażenia z szóstej kolejki?

Więcej o: