Sport.pl

Jak wrócić do rzeczywistości po mistrzostwach świata w siatkówce?

Koniec wielkich imprez sportowych zawsze pozostawia w kibicu nagłą pustkę i smutek, a jeśli były to do tego mistrzostwa, na których gospodarz zdobywa złoty medal, powrót do szarej codzienności może okazać się wyjątkowo bolesny. Radzimy, jak przetrwać ten trudny czas.
Andrzej Wrona i Karol Kłos Andrzej Wrona i Karol Kłos sport.pl

Pić dużo coli

Rada do zastosowania oczywiście tylko dla pełnoletnich czytelniczek i to nie tak, że chcemy Was na złą drogę sprowadzać, ale zdajemy sobie sprawę, że pierwsze zimne jesienne wieczory bez meczów mogą okazać się ciężkie. By nie skończyć jak Andrzejek na obiedzie w Kancelarii Premiera...

Zalecamy czymś zagryzać, najlepiej nutellą.

I wypić tego tyle, aż będziecie gotowe na kolejną poradę...

Margaret Margaret ciacha.net

Słuchać Margeret

No co, nikt nie powiedział, że będzie łatwo. Hymn mistrzostw świata atakował nas przed te trzy tygodnie zewsząd, sama Margaret wykonała go na różnych halach chyba z jakieś pięć (i pół) razy, podejrzewamy, że już nawet Paweł Zagumny zna cały tekst na pamięć i śpiewa sobie "we gonna start a fire" pod prysznicem. Co nie zmienia faktu, że piosenka przywołuje wspomnienia z mistrzostw natychmiastowo, a przecież były to prawie same miłe wspomnienia. No i słuchajcie, zawsze mogłyśmy Wam kazać słuchać Ścierniska.

Matthew Anderson Matthew Anderson facebook.com

Wylać na siebie dużo zimnej wody

No ale kiedyś trzeba będzie wytrzeźwieć i wrócić do rzeczywistości. Wiemy, że się boicie i chcecie z powrotem do ciepłej hali...

Ale nie da się inaczej, odważnie!

Rodzina Wlazły Rodzina Wlazły ligatvextra

Nauczyć się odbijać sposobem dolnym

Najtrudniejsze już za nami, pora przekuć to cierpienie w coś pożytecznego. A dlaczego by tak nie zapisać się na trening siatkówki? Żeby znowu nie było wstydu przed Arkiem Wlazłym.

sędzia z Iranu sędzia z Iranu facebook.com

Podszkolić się z matematyki

A jeśli sport nie jest waszą mocno stroną, może by tak oddać się nauce? By świat już więcej nie musiał patrzeć na tak zasmucającą matematykę. Proponujemy zacząć od policzenia pieprzyków Jiriego Kovara.

Bartek Kurek vs kuchnia wegańska Bartek Kurek vs kuchnia wegańska ciacha.net

Znaleźć sobie nowe hobby

Najlepiej coś z czym wcześniej nie miałyście nic wspólnego, a czego zgłębianie pochłonie Was całkowicie. Nasz propozycje:

1) Kuchnia wegańska.

 

Bartek Kurek vs kuchnia wegańskaciacha.net

2) Wędkarstwo.

3) Łowiectwo.

4) Strzelanie z broni.

Czekać na Plusligę

Do 3 października już tak blisko przecież. Wszyscy nasi złoci medaliści (z wyłączeniem Michała Kubiaka, który postanowił spróbować swoich sił w lidze tureckiej) ponownie wybiegną na parkiety całej Polski, a towarzyszyć będzie im zaciąg przedstawicieli innych grających na mistrzostwach ekip.

Szczególnie liczna będzie reprezentacja brązowych medalistów. Do naszego freunda z Rzeszowa Jochena Schopsa oraz Dirka Westpahla z Radomia dołączy najlepszy rozgrywający Lukas Kampa (Czarni Radom), Sebastian Schwarz (Lotos Trefl Gdańsk) oraz Ferdinad Tille (Skra Bełchatów). W Bełchatowie szampan już czeka na argentyńskich amigo Conte i Uriarte, pojawi się w niej również znany już nam z występów w Jastrzębskim Nicolas Marechal oraz Serb Srecko Lisinac. Do ekipy z Radomia dołączy w tym roku również Mikko Oivanen, do Rzeszowa wrócą naturalnie Paul Lotman i Nico Penchev.

Będzie co oglądać.

[fot.facebook.com/MariuszWlazlyFanPage]

lotman lotman instagram

Wracać do rzeczywistości razem z siatkarzami

Polscy siatkarze, zajęci wizytami w Kancelarii Premiera i telewizjach, na powrót do rzeczywistości jeszcze pozwolić sobie nie mogą, ale przedstawiciele innych nacji, które udział w mundialu zakończyły wcześniej, oddają się już życiu codziennemu. Aleksandar Atanasijević chodzi na kawę z kolegą:

Sasa Starović jeździ windą z koleżanką:

Sam Deroo dekoruje nowy apartament w Weronie też z koleżanką:

Luca Vettori stoi przy jakimś plakacie, jest ładny i nie ma koleżanki:

A Matteo Piano zwiedza Napoli. (Wszędzie te koleżanki).

I z nami

W ostateczności zawsze można sobie poczytać Ciacha, co nie? ;) Przypomnieć sobie na przykład ładne sesje z siatkarzami...

Zobacz: 25 najlepszych sesji zdjęciowych z siatkarzami

cc

Albo jeszcze raz sprawdzić się w teście wiedzy o reprezentacji Antigi.

Zobacz: Co wiesz o polskiej reprezentacji siatkówki? [QUIZ]

A Wam, jak idzie powrót do rzeczywistości? Macie jakieś swoje sposoby?

Więcej o: