Polska - Brazylia: ciachowe konfrontacje na szczycie

W walce o czołową czwórkę mundialu, los rzucił nam pod nogi najstraszliwsze kłody, ale nie pękamy!

Pokaz siły w autobusie

Brazylia:

Polska:

[fot.facebook.com/KosaNaKlosa]

Wszyscy spodziewali się, że to Brazylia - jedyna niepokonana drużyna turnieju i faworyt do złota - wyjdzie na boisko z większym animuszem i pewnością siebie, tymczasem okazuje, że wyprowadzka z Katowic była dla nich bardziej traumatyczna niż ktokolwiek mógł przewidzieć, a nasz libero nie ma żadnych problemów z podbiciem zaskakująco bojaźliwych ataków ze środka Canarinhos. Pierwszy set dla nas.


Wieczorna kąpiel

Brazylia:

Polska: Karol Kłos

[fot.facebook.com/KosaNaKlosa]

Bojaźń w oczach nie opuszcza Brazylijczyków na początku drugiej partii, Lucas Saatkamp do zmiany - wyrokuje Wojciech Drzyzga, ale akcja toczy się dalej. Wyprowadzamy kontrę, Karol Kłos uderza pewnie ponad wysokim blokiem rywala, rozpaczliwym padem sytuację ratuje Lucarelli, Bruno kiwa z drugiej piłki, nie zdążymy, nie zdążymy skoczyć - krzyczy Tomasz Swędrowski...

i wtedy on, wyłania się nie wiadomo skąd...

I blokuje. Ale to jeszcze nie koniec! Kontra, Murilo, niestety.

Drugi set dla gości.

Udawanie przedstawicieli innych dyscyplin

Brazylia: koszykówka

Polska: skoki narciarskie

Za długo, za długo konstruujemy teraz nasze akcje - oceniają komentarzy Polsatu. I gdy wszystko w tym secie wydaje się już być stracone, Mateusz Mika wkazuje palcem na Bruno Reznede i prosi o wideoweryfikację.

Akcja zostanie powtórzona.

Pod wodą

Brazylia:

Polska:

Po wznowieniu gry Canarinhos udowadniają, że nie bez powodu nazywa się najlepszą drużyną na świecie, aż nasza loża honorowa na trybunach kiwa głowami z uznaniem i przyznaje, że jeszcze sporo możemy się od nich nauczyć. 1:2.

Siatkarz i dary

Brazylia: tort urodzinowy

Polska: Dar Pomorza


Brazylijczyków gubi zbytnia zachłanność i podczas już odgryzają nóżkę gąsce, my przeprowadzamy niepodziewany kontratak i wracamy do gry. Będzie tie - break!

Siatkarz i nagła kobieca dystrakcja

Brazylia: Leandro Visotto i Murilo

Polska: Michał Kubiak


Polska pokazuje klasę. Ogrywamy wielkich Canarinhos 3:2!