11 największych nieobecnych siatkarskiego mundialu w Polsce

Kontuzje, decyzje kadrowe trenerów i zawodników wyeliminowały z rozpoczynającego się dziś turnieju kilka kluczowych postaci światowej siatkówki (i naszego portalu). Zobaczcie, kogo będzie nam najbardziej brakować.
Luigi Randazzo Luigi Randazzo internet

Luigi Randazzo

Statystyczny kibic europejskiej siatkówki pewnie nawet jakoś szczególnie nie zauważył braku młodego przyjmującego reprezentacji Włoch, Mauro Berutto akurat ma z kogo wybierać i konkurencja jest niezwykle silna. Luigi pokazał się z bardzo dobrej strony podczas tegorocznej edycji Ligi Światowej, ale to nie przekonało szkoleniowca faworytów grupy D. Nas? Bardzo.

Sean Rooney Sean Rooney internet

Sean Rooney

Ta nieobecność z pewnością nie przejdzie niezauważona przez żadnego kibica siatkówki na świecie, a już na pewno nie przez kolegów z drużyny. Podporę amerykańskiego przyjęcia, kapitana i jednego z najbardziej doświadczonych zawodników w kadrze amerykańskiej, z mundialu wyeliminowała kontuzja.

Julien Lynnel Julien Lynnel facebook.com

Julien Lyneel

Nad tym brakiem ubolewamy chyba najbardziej. Francuski przyjmujący wdarł się szturmem na nasze łamy podczas zeszłorocznych rozgrywek Ligi Światowych i wygrzewał sobie na nich coraz pewniejsze miejsce, czego kulminacja miała wydarzyć się podczas polskiego mundialu. Gdy wtem. W maju z Montpellier nadeszły dramatyczne wieści o zerwanych więzadłach krzyżowych i długim leczeniu, które zajmie cały sezon reprezentacyjny (co najmniej). No i zamiast szlifowaniem formy na mistrzostwa Julien zajął się hodowaniem brody.

Nie o taki polski mundial walczyłyśmy.

Łukasz Żygadło

Polski rozgrywający początek sezonu reprezentacyjnego poświęcił na walkę o powrót do formy po spędzonym prawie w całości na leczeniu kontuzji sezonie ligowym. I już kiedy zdawało się, że Łukasz tę walkę wygra, dopadły go problemy osobiste, z powodu których w połowie lipca ogłosił, że rezygnuje z przygotowań do mistrzostw, a tym samym samego mundialu. Swoją drogą, jak myślicie, na jaką dwójkę rozgrywających zdecydowałby się ostatecznie Stephane Antiga, gdyby nie nagła decyzja Ziomka?

Maxim Mikhaylov Maxim Mikhaylov internet

Maxim Mikhaylov

Asa reprezentacji Rosji z udziału w mistrzostwach wyeliminowała kontuzja stawu skokowego, której nabawił się pod koniec sezonu ligowego. Uraz okazał się na tyle poważny, że przyjmujący musiał przejść operację i nie zdążył się wykurować na czas. To zresztą nie jedyne osłabienie faworytów grupy C. Z powodu kontuzji z kadry wypadli również Eugeniy Sivozhelez i Aleksandr Volkov.

Cristian Savani

No dobra, Cristian Savani swoją decyzję o zakończeniu reprezentacyjnej kariery ogłosił jeszcze pod koniec zeszłego roku, ale my wciąć nie możemy się pogodzić z tym, że musiało stać się to akurat kiedy Polska wreszcie doczekała się swoich mistrzostw świata. Wiązałyśmy przecież takie nadzieje z jego przyjazdem do Polski.

Michał Łasko Michał Łasko internet

Michał Łasko

As Jastrzębskiego Węgla po części z kadry zrezygnował sam, po części kadra zrezygnowała z niego. Kiedy wiosną 2013 roku siatkarz przygotowywał się do ślubu, poprosił Mauro Berutto by nie powoływał go na Ligę Światową by mógł w spokoju zmienić stan cywilny. Selekcjoner przystał na tę prośbę, ale "w nagrodę" nie zaprosił go również na późniejsze mistrzostwa Europy tłumacząc, że chce kontynuować przygotowania z grupą, z którą przepracował całe lato. Michał tę decyzję przyjął z pokorą i zrozumieniem, impas zdaje się trwać do dziś, my aż tak mocno nie ubolewamy, bo mamy przecież atakującego na co dzień w polskiej lidze, tylko kto tym Włochom teraz tak ładnie zaśpiewa do chochelki?

Bracia Bratoev Bracia Bratoev internet

Bliźniacy Bratoev

Tego, że Valentin i Georgi wypadli ze składu Bułgarii tuż przed startem mundialu same nawet nie zauważyłyśmy, no bo jak to, dopiero co skakali nad siatką na Memoriale Wagnera, i nawet w przeglądzie grup ich umieściłyśmy, a tu się okazuje, że Plamen Konstantinov uznał, że są lepsi od nich. Nie, żeby była to jakaś przeogromna strata z ciachowego punktu widzenia, umówmy się, ale już tak jakoś bliźniacy zdążyli nam się wpisać w siatkarski horyzont, że trochę dziwnie bez nich będzie.

Bruno Romanutti Bruno Romanutti internet

Bruno Romanutti

Sezon w Kielcach chyba się nieszczególnie przysłużył reprezentacyjnej karierze Bruno, bo trener kadry nie znalazł dla niego miejsca nawet w szerokiej kadrze. Argentyńczyk do Polski przyjechał i tak, a dostał trochę inne powołanie ;)

Bartosz Kurek

Temat rzeka, a dwa razy się do tej samej rzeki nie wchodzi, zresztą po co znowu rozdrapywać te kontrowersje w dniu startu mistrzostw. Fakty są takie, że trener Antiga skreśli Bartka na ostatniej prostej przed mundialem (Memoriał Wagnera), twierdząc, że ze wszystkich przyjmujących w okresie przygotowawczym prezentował się najsłabiej. Kibice i eksperci początkowo pukali się w głowę, ale później zaczęły przeważać głosy, że to Bartek, który źle znosił rolę rezerwowego zacząć strzelać fochy i sam jest sobie winien, a Antiga postąpił słusznie. Czy rzeczywiście? Przekonamy się już bardzo niedługo.

A Wam, kogo będzie najbardziej brakować na polskich boiskach? Dorzuciłybyście jeszcze kogoś do tej listy?

Russell Holmes Russell Holmes fivb.org

Russell Holmes

Znacie tę chwile kiedy idziecie do sklepu specjalnie po płyn do mycia naczyń, a wracacie z 58 rzeczami i żadna z nich nie jest płynem do mycia naczyń? No więc ja stworzyłam ten ranking specjalnie z myślą o Russelu i co, i zapomniałam. Russ, oczywiście, że ciebie najbardziej na świecie będzie mi na siatkarskim mundialu brakować, już dopisuję, no daj spokój!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.