25 najlepszych sesji zdjęciowych z siatkarzami

Z polskim mundialem startującym już za niecały tydzień, postanowiłyśmy wprowadzić siebie i Was w odpowiedni klimat, a czy można zrobić to lepiej niż oglądając bohaterów parkietu w nieco innym wydaniu?
Siatkarze AZS Siatkarze AZS

Wszystkie klaty Częstochowy

Spontaniczne zdjęcia w dżinsach pod siatką siatkarzy z Częstochowy to taka trochę miejska legenda, ale to rzeczywiście się wydarzyło. Niestety w czasach kiedy chyba jeszcze nie istniałyśmy i nie było w Internecie nikogo, kto mógłby to należycie docenić i skomentować trzydziestoma ośmioma gifami. Nam zawsze kojarzyła się ona z roześmianym Bartmanem w dżinsach, ale teraz do niej wracamy i, rany boskie, co tu się dzieje!

Jest Andrzej Wrona, który pewnie jeszcze wtedy nie przypuszczał, że w 2014 zostanie pierwszym bożyszczem reprezentacji (ale na wszelki wypadek testował seksowne miny), jest Fabian Drzyzga, który tego paska używa teraz tylko do klepnięcia się w twarz, gdy do głowy przyjdzie mu powrót do tamtej fryzury, jest Paweł Zatorski w wersji na ministranta no i wreszcie, gdzieś tam się peszący i patrzący w podłogę, ale tę klatę poznamy wszędzie - Cichy Pit. Złoto.

Zibi Bartman Zibi Bartman internet

Zibi Bartman z mieczem

Archiwalnych rozbieranych sesji z polskimi siatkarzami jest więcej niż mogło Wam się wydawać, a Zibi Bartman zagości chyba tutaj na rekordowej ilości slajdów. Z mieczem siatkarz wystąpił w sesji dla magazynu Super Volley. Miał też w niej swoje bardziej niewinne momenty, jak na przykład poza na młodego geografa...

Ale też zupełnie nie niewinne zerkanie zza kurtyny.

Tudzież wygięcia na kanapie.

Robert Horstink Robert Horstink ewoudbroeksma.com

Robert Horstink stoi rozebrany pod drzewem

Ale, żeby nie było, że rozbierają się tylko polscy siatkarze, ich zagraniczni koledzy też nie wstydzą się ściągnąć koszulki przed aparatem. Lubują się w tym zwłaszcza Holendrzy (o czym za moment) a Robert Horstink ma w swoim dorobku chyba jeszcze więcej sesji zdjęciowych niż Bartman. To on zresztą zainspirował nas do przygotowania tego zestawienia niedawną sesją balkonową.Holender chciał być jak Bartman na kanapie, ale trochę to wszystko źle zinterpretował i skończyło się założeniem na siebie kapy na sofę.

Nieszczególne nam ta ostatnia sesja przypadła go gustu, ale bywało bardzo fajnie.

Cristian Savani Cristian Savani internet

Dżinsowy Cristian Savani

Jak widać dużo dżinsu na raz i goła kata to przepis na udaną sesję zdjęciową nie tylko w Polsce.

Łukasz Kadziewicz Łukasz Kadziewicz internet

Łukasz Kadziewicz (i koledzy z Trefla) uwikłany w sieć

Porzucamy na moment goliznę, a wracamy do archiwalnych sesji z polskimi siatkarzami. Ho ho, kiedy to Łukasz Kadziewicz występował w barwach Gdańska. Sprawdziłyśmy, sezo 2008 - 2009. Środkowy i jego koledzy z zespołu zrobili sobie ot taką niby zwykłą sesję przedsezonową z siatką i piłkami, no ale jednak z jakiegoś powodu pamiętamy ją do dziś.

Grzegorz Kosok i jego łazienka

Nie śmiejcie się, ale naprawdę mamy duży sentyment do tej sesji Grzesia prezentującego akcesoria łazienkowe sponsora swojego zespołu. To wcale nie łatwa sztuka wyjść w koszulce klubowej, stanąć przy wannie "no i słuchaj Grzesiu, teraz zrób minę jakby ta wanna była najlepszą rzeczą, która cię w życiu spotkała, a w dzieciństwie zamiast z kaczuszką kąpałeś się z piłką".

fot.asseco resovia rzeszów/boz.pl

Grzesiek wybrnął dzięki swojej uroczej nieporadności i uśmiechowi, ale następnym razem, zachwalając prysznice i wanny, radzimy rozebrać swoje modela. To jest marketing 101.

Zbigniew Bartman, siatkarz Jastrzębskiego Węgla Zbigniew Bartman, siatkarz Jastrzębskiego Węgla fot. Lukas Nazdraczew

Zibi Bartman dla Red Bulla

Pora na kolejną sesją ze Zbyszkiem Bartmanem. Siatkarz swego czasu nawiązał współpracę z marką napojów  energetycznych, z czego zrodziła się pamiętna sesja na siłowni.

Zibi Bartman

fot. Lukas Nazdraczew

Zibi Bartman + Okocim Zibi Bartman + Okocim ciacha.net

Zibi Bartman władca puszek

Kolejna sponsorska umowa i kolejna sesja przyjmującego Jastrzębskiego Węgla. Nieustraszony Zibi tym razem musiał pozować z rzędami puszek piwa ustawionym za nim i to absolutnie nie mogło się udać (zwłaszcza, że Zbyszek był wówczas na etapie ratowania fryzury po kucykowej katastrofie"), a jednak się udało. Bartmanowi chyba po prostu ładnie w zielonym.

Ivan Miljković Ivan Miljković internet

Ivan Miljković i kremy

Tekst o tym, że bóg serbskiej siatkówki wziął udział w kampanii reklamowej kosmetyków produkcji jego małżonki (która to zresztą towarzyszy mu na zdjęciu), był jednym z pierwszych jaki napisałam na tym portalu. Był to rok 2009 i jeśli ktoś by mi wtedy powiedział, że w 2014 będę koleżanką Piotrka Nowakowskiego, odpowiedziałabym, no dobra, prawdopodobnie nie wiedziałabym kto to, zmierzam do tego, że mam do tego zdjęcia duży sentyment, poza tym, hej, klata Ivana.

Dick Kooy Dick Kooy internet

Dick Kooy w ręczniku

Wspominałyśmy wcześniej, że rozbierane sesje to hobby siatkarzy z Holandii i oto przed nami kolejny doskonale znany nam z kędzierzyńskiej Zaksy dowód.

Wytze Kooistra idzie w ślady Michała Bąkiewicza

Wiecie doskonale o jakich śladach mowa i przyjdzie jeszcze na niego czas, ale widzicie, był taki czas na rynku transferowym w Pluslidze, że rozbierana sesja w dorobku zdawała się być warunkiem podpisania kontraktu w Polsce. Czy możemy wrócić do tych czasów?

Kalendarz Resovii Kalendarz Resovii

Pełnokrwistny kalendarz Resovii Rzeszów

Klub z Podkarpacia swój kalendarz wydaje co roku, ale nam najbardziej w pamięci zapadła wersja na 2012 rok, w którym panowie wystylizowani zostali na wilkołaków. Pewnie, grafik sporo się przy nim napracował i niektórych siatkarzy ciężko było w ogóle poznać, ale za sam pomysł Resovia ma od nas duże brawa.

Bartosz Kurek Bartosz Kurek fot. Luiza Różycka

Bartek Kurek na dworcu kolejowym

Podobno namówić Bartka na sesję jest niezwykle trudno, udało to się to pani fotograf Luizie Różyckiej, która gościła siatkarza przed swoim obiektywem dwukrotnie. Najpierw była "domowa" sesja i "Kurek prywatnie".

Później równie udane w efektach spotkanie w zabytkowym Porcie Miejskim we Wrocławiu.

 

Bartosz Kurekfoto: Luiza Różycka

Łukasz Kadziewicz Łukasz Kadziewicz fot.Luiza Różycka/facebook.com/KadziuProjekt

Łukasz Kadziewicz w sesji do swojej książki

Nie ma co się dziwić, że kiedy Łukasz Kadziewicz potrzebował kilku ładnych zdjęć do swojej książki, wybrał numer tej samej pani fotograf. I chyba nawet plener był ten sam.

W drugiej części sesji Kadziu również uwodzicielsko łamał krzesła pił kawę w kawiarni:

Bartman Bartman Joy

Zibi Bartman w magazynie Joy

I zgadnijcie co, znowu Zbyszek! Bartman swego czasu nie odmówił również młodzieżowemu magazynowi, ale my nie odmówimy mu kolejnego miejsca w tym zestawieniu, bo hej, to dobra sesja była.

Włoscy siatkarze dla Vanity Fair

Rozczochrany Cristian Savani w dziurawej koszulce>uczesany Cristian Savani w rozpiętej dżinsowej koszuli. Ale to w ogóle była bardzo fajna sesja, taka spontaniczna radosna.

O, miała nawet swojego Michała Bąkiewicza.

Ivan Zaytsev Ivan Zaytsev sportweek

Ivan Zaytsev w magazynie Sportweek

No to teraz pora na kolejnego włoskiego siatkarza, tym razem w występie solo. Sesja sama w sobie może nie jest jakoś wybitnie powalająca, za to making off...

Michał Winiarski Michał Winiarski fot.facebook.com/Magazyn.Logo

Michał Winiarski dla magazynu Logo

To była chyba najbardziej wyczekiwana sesja i najbardziej kontrowersyjne mokasyny zeszłego roku. Nam się podobało. I chyba bardziej od okładki...

To co można było znaleźć w środku.

Matt Anderson Matt Anderson fot.volleywood.net

Matthew Anderson owinięty we flagę

Jest i on, piękny patriota. Można w tym przypadku postawić wiele pytań, czy ta flaga jest aby rzeczywiście niezbędna, czy Matthew nie mógłby stanąć na meczu koło słupka i spojrzeć refleksyjnie w stronę tablicy wyników, a efekt nie byłby lepszy (jakby co mamy trzy zeszyty  pomysłów na scenografię i scenariusz sesji z Matthew Andersonem, włączyłyśmy telefon), ale jeśli on sam zapyta nas...

 

Matthew Adersonciacha.net

Odpowiemy: tak.

Murilo i jego łazienka

Drogi Grzesiu, jeśli jeszcze kiedyś będziesz chciał sobie zrobić sesję w łazience, poproś o numer fotografa swojego kolegi z Brazylii.

Paweł Zagumny Paweł Zagumny fot.nowyrozdzien.pl

Paweł Zagumny władca foteli

Umówmy się. To jest zdjęcie promujące fotele. Masujące. Gdyby stanął za nimi jakikolwiek iny siatkarz, ta sesja nie miałaby prawa znaleźć się w tym się zestawieniu. A jako, że jest na nim Paweł Zagumny, miejsce piąte.

Michał Bąkiewicz dla Cosmo

I wreszcie jest. Pionier, ojciec założyciel i jego piłka. Nie przejmuj się Michał, nie tylko ciebie ta sesja będzie prześladować do końca życia, nas też.

Zibi Bartman Zibi Bartman playboy

Zibi Bartman dla Playboya

Zbyszek rozbierał się już dziś u nas z uśmiechem na twarzy wielokrotnie, ale najwyżej zaprowadziła go sesja w której pozapinał się pod samą szyję i robił poważne miny.

To była dobra sesja Zbyszek, spisałeś się dzielnie, możesz już rozpiąć koszulę.

Cichy Pit i młoda dama Cichy Pit i młoda dama Fundacja Herosi

Siatkarze dla Fundacji Herosi

Miejsce drugie dla niezapomnianej i najlepszej na świecie wystawie zdjęć z podopiecznymi Fundacji Herosi.

Zresztą, siatkarze, parasolki i małe dzieci. Czy to mogło się nie udać?

Świąteczna kartka od Zaksy Kędzierzyn Koźle Świąteczna kartka od Zaksy Kędzierzyn Koźle facebook.com/zaksa.kk

Szopka Zaksy Kędzierzyn Koźle

Króluj nam Pawle Zagumny.

A Wam które siatkarskie sesje najbardziej przypadły do gustu? Na pewno o kimś zapomniałyśmy, śmiało możecie nam przypomnieć w komentarzach :)