Ciachowe Konfrontacje: Holandia - Kostaryka

Nie jestesmy całkiem pewne, czy po wczorajszych emocjach mamy siły na nowe w kolejnym półudniowo-amerykańskim ćwierćfinale, ale zaryzykujemy.

1. Ośmieszenie dużej klasy rywala w fazie grupowej

Kostaryka - efektowne pokonanie Uruguwaju

 

 

Holandia - przejechanie czołgiem po reprezentacji Hiszpanii

 

Spain's goalkeeper Iker Casillas (C) reacts after Netherlands' forward Robin van Persie (L) scored his team's fourth goal during a Group B football match between Spain and the Netherlands at the Fonte Nova Arena in Salvador during the 2014 FIFA World Cup on June 13, 2014.      AFP PHOTO / JAVIER SORIANO

 

Pierwsze objawienie kopciuszka na brazylisjkim balu vs. Holandia spacerująca nad grobem La Roja w czasach świetności? Wielka sensacja vs. jeszcze większa sensacja? Ah, cóż za dylemat, co za ciężki ciachoredaktorski żywot! Okej, Kostaryko niech Ci będzie, Pomarańczowi zrobili co zrobili niezwykle efektownie, ale brak mundialowych odcinków Z archiwum H będziemy im jeszcze długo pamiętać. Pierwszy gol dla drużyny z Ameryki Południowej.

2. Mundialowe stroje

Kostaryka - klasyczna biel z nutką wariacji

 

Holandia - powiew niebieskiej świeżości

 

 

Podobają nam się eleganckie, bielutkie stroje Kostarykanów, które delikatnie zdobi czerwony pasek, ale, wybaczcie nam tą prostolinijność, Holendrzy w tych strojach są hot. Baaaardzo hot. Kto by się spodziewał, że aż takie zaniki w chrząstkach kolan sprawi tylko zamiana pomarańczu na inny kolor? Mamy wyrównanie.

3. Rozkoszny łobuziak w typie red. Mariny

Holandia - Joel Weltman

 

 

Kostaryka - Cristian Gamboa

 

 

Wybaczcie drogie dziewczęta tą prywatę ale gdzieś trzeba było wcisnąć moich ulubieńców obydwoma chłopcami w fazie grupowej trochę się zauroczyłam, a że calkiem zapomniałam o nich przy zestawieniu na Mundialowe Odkrycia teraz wykonuję w ich stronę zadośćuczynienie. A raczej bardziej w stronę Cristiana Gamboa, bo nie od dziś wiadomo, że blondyni moga być posągowo piękni, ale latynos to jest to co najbardziej podbija serce red. Mariny. Niespodziewanie Kostaryka znowu wychodzi na prowadzenie - czy będzie sensacja?

4. Bramkostrzelni

Kostaryka - Bryan Ruis

 

 

Holandia - Robin van Persie

 

 

Pierwszy ma na swoim koncie dwie bramki, drugi trzy i choć matematyka z tego działania jest niezwykle prosto, to my pójdziemy ciachowym tokiem myślenia. Robina van Persie i jego turniejową twarz goleadora my i świat znamy nie od dziś, tymaczem Bryan? Powiew świeżości, nowa twarz, nowe techniki strzału i zdecydowanie zaskoczeni bramkarze. Punkt idzie w kierunku Kostaryki.

5. Bez koszulki

Kostaryka - Oscar Duarte

 

 

Holandia - Wesley Sneijder

 

 

Niespodziewanie jednak Holandia w końcówce zaczyna naciskać na Kostarykanów chcąć rozwiązać spotkanie i uniknąć dogrywki. Używają do tego broni bardzo skutecznej, bo choć na obie klaty patrzymy z nieukrywaną przyjemnością to cóż, pierwotne insynkty jednak są silniejsze, a wydziarane klaty - wybaczcie kolokwializm języka - zwyczajnie nas jarają. Wesley, no strzelaj tego zwycięskiego gola!

Więcej o: