Plusligowe podsumowania: 21. kolejka

W dzisiejszym odcinku poznamy nowe sądy apelacyjne polskiego sportu, nowe pseudonimy Michała Kubiaka na "d",niekonwencjonalne sposoby gry w kręgle, z nieoczekiwaną wizytą wpadnie również tancerz tańca towarzyskiego.
Jakub Wachnik (pierwszy z prawej), Cerrad Czarni Radom Jakub Wachnik (pierwszy z prawej), Cerrad Czarni Radom Fot. Marcin Kucewicz / Agencja Gazeta

Cerrad Czarni Radom - BBTS Bielsko Biała 3:0

Na początek kolejki Czarni podejmowali beniaminka w spotkaniu, w którym chcieli się zrewanżować za porażkę w pierwszej rundzie oraz zapewnić sobie pewne miejsce w play - offach. Plan wykonany w stu procentach.

 

14.02.2014 Radom, Plus Liga, Cerrad Czarni Radom - BBTS Bielsko - Biala. fot. Marcin Kucewicz / Agencja Gazeta DLORA strony lokalne GW - RadomWydarzenia SLOWA KLUCZOWE: siatkowka ZDJĘCIE DO WKŁADKI: DLORA strony lokalne GW - RadomWydarzeniaFot. Marcin Kucewicz / Agencja Gazeta

Kielce, PlusLiga siatkarzy. Effector Kielce - Transfer Bydgoszcz 1:3 Kielce, PlusLiga siatkarzy. Effector Kielce - Transfer Bydgoszcz 1:3 Fot. Jarosław Kubalski / Agencja Gazeta

Effector Kielce - Transfer Bydgoszcz 1:3

O miejsce w ósemce ciągle muszą walczyć za to ekipy z Kielc i Bydgoszczy, w Hali Legionów można było zatem spodziewać się zażartego pojedynku. Owszem, atmosfera Walentynek udzieliła się niektórym siatkarzom...

Ale na boisku oglądaliśmy dużo twardej, męskiej walki. Na koniec której, bardzo cenne trzy punkty zgarnęli goście.

Tak, wiemy o czym myślicie. Byłyśmy na twitterze Carsona, nie będziemy kłamać. Liczyłyśmy na coś walentynkowego ekstra, a tu tylko opowieść o powrocie do domu w skurczach.

Czyżbyśmy spłoszyły biednego Carsona na dobre?

(Więcej zdjęć z tego spotkania na Facebooku Effectora Kielce).

Indykpol AZS Olsztyn - Asseco Resovia Rzeszów 2:3 Indykpol AZS Olsztyn - Asseco Resovia Rzeszów 2:3 Fot. Przemyslaw Skrzydlo / Agencja Gazeta

Indykpol AZS Olsztyn - Asseco Resovia Rzeszów 2:3

O krok od sensacji byliśmy w minionej kolejce w Olsztynie, gdzie wciąż osłabieni brakiem Krzyśka Ignaczaka (za to wzmocnieni powracającym po kontuzji Konarskim) mistrzowie Polski męczyli się straszliwie z miejscowym AZSem. Chciałyśmy napisać w tym temacie więcej, ale wtedy Olieg Achrem odebrał statuetkę MVP.

[fot.Wiesław Kozieł/plusliga.pl]

Grzegorz Bociek podczas meczu w Częstochowie Grzegorz Bociek podczas meczu w Częstochowie Fot. Piotr Ziental / Agencja Gazeta

AZS Częstochowa - Zaksa Kędzierzyn Koźle 1:3

Najbardziej emocjonująco z całej kolejki zapowiadał się chyba pojedynek klubów, które mniej więcej od pół roku pojedynkują się już w sądzie o prawa do kontraktu Grześka Boćka. Jakie nowości z frontu? W przeddzień meczu władze PLPS "zaakceptowały" decyzję sądu odwoławczego przy Polskim Związku Piłki Siatkowej i zdecydowały się zawiesić atakującego Zaksy. Teoretycznie na cztery spotkania, ale to wszystko nadal czysta teoria, bo prezes Nowosielska już zdążyła złożyć apelację do sądu arbitrażowego przy PKOL.

Podczas gdy my poznajemy co tydzień nowe sądy apelacyjne w polskim sporcie, Zaksa i bez swojego asa poradziła sobie z Częstochową. Widać było, że gospodarze przystąpili  do spotkania ze szczególną zaciętością, a gdyby nie zabrakło nieco konsekwencji, ugrać udałoby się może nawet więcej niż jednego seta.

Bociek, tymczasem, w Częstochowie się pokazał, ale spotkanie swojego byłego i obecnego klubu (nie pytajcie który jest który) obserwował z trybun. Bardzo oszczędny w komentarzach w sprawie Bociek Gate, tym razem dał się troszkę pociągnąć za język:

Nie żałuję niczego, tak naprawdę to ja nic wielkiego nie zrobiłem. Chcę się rozwijać i cieszę się, że trafiłem do Kędzierzyna - mówił siatkarz. - Mam nadzieję, że prawda wyjdzie na jaw. To tyle, nie mogę udzielać więcej komentarzy na ten temat.

Jak myślicie, wyrobimy się z zakończeniem sprawy do końca sezonu. Co będzie następne, Europejski Trybunał Spraw Człowieka w Strasburgu? Taniec z Gwiazdami?

15.02.2014 Czestochowa , Hala Sportowa Czestochowa  na Zawodziu , Mecz Plus Ligi Siatkowki , AZS Czestochowa kontra ZAKSA Kedzierzyn Kozle . Fot. Piotr Ziental / Agencja Gazeta  SLOWA KLUCZOWE: azs siatkowka plusliga zaksa kedzierzyn kozleFot. Piotr Ziental / Agencja Gazeta

Gdańsk. Lotos Trefl - Jastrzębski Węgiel 0:3 Gdańsk. Lotos Trefl - Jastrzębski Węgiel 0:3 fot. Łukasz Głowala / Agencja Gazeta

Lotos Trefl Gdańsk - Jastrzębski Węgiel 0:3

Jastrzębski kontynuuje swój triumfalny pochód, a po chwilach triumfu z Rzeszowa, nawet podróż na Pomorze nie była im straszną.

Gospodarze byli w stanie nawiązać wyrównaną walkę z finalistami Ligi Msitrzów tylko w pierwszym secie, dwa pozostałe to już raczej sprawa bez historii. Gdańszczanie mogli tylko stać i patrzeć na to co w rozegraniu wyprawiał Michał Masny do spółki z polskim "Dżibą".

Nie przejmuj się Michał, też byśmy się chyba nie domyśliły.

 

Fanki Skry podczas meczu w Warszawie Fanki Skry podczas meczu w Warszawie Fot. Agata Grzybowska / Agencja Gazeta

AZS Politechnika Warszawska - PGE Skra Bełchatów 0:3

Na zakończenie kolejki Skra Bełchatów wybrała się do stolicy. Dla niektórych (Karol Kłos) była to podróż sentymentalna, ale na boisku o żadnych sentymentach mowy być nie mogło.

I nie było. Goście zlali gospodarzy okrutnie w trzech setach, choć tak naprawdę ciężko było określić kto w niedziele był gościem, a kto gospodarzem. Jak zawsze przy okazji wizyty Bełchatowian w Warszawie, Torwar się zapełnił i to w połowie co najmniej kibicami drużyny przyjezdnej. Jak zawsze odezwały się głosy oburzenia i niezadowolenia ze strony sympatyków Politechniki (które jak najbardziej można zrozumieć) ale zawodnicy i trener AZS-u do sprawy podchodzą ze spokojem.

Nam to nie przeszkadzało, że połowa hali wspierała Skrę. Przyzwyczailiśmy się do tego. To nie jest żadne wytłumaczenie naszej porażki. Zawiedzeni bardziej jesteśmy naszą grą, tym, że nie podjęliśmy walki. To nie było widowisko sportowe, na które zasługują siatkarscy kibice - ocenił kapitan Politechniki Maciej Pawliński.

Bełchatowianie przez siedem lat z rzędu zdobywali mistrzostwo Polski, wychowując przy okazji młodych kibiców. Kluby piłkarskie jak Real Madryt czy Bayern Monachium robią to przez pokolenia. Skra przez dekadę i teraz spija z tego śmietankę. Jeśli będziemy regularnie wygrywać tytuły, być może i my takich kibiców sobie wychowamy - skomentował trener Bednaruk.

A jak Wy oceniacie wracającą sprawę kibiców Skry na Torwarze? Ciekawa dyskusja na ten temat nawiązała się pod jednym wpisem kibicki z Warszawy na naszych blogach>>

A teraz o trochę bardziej przyjemnych rzeczach, bo zwycięstwo Skry=cieszynka Skry. Okazuje się, że "Kamil Stoch" nie wyczerpał jeszcze całkiem kreatywności chłopaków, usiedli, zrobili burzę mózgów...


I postanowili zagrać w kręgle. W roli głównej ponownie Paweł Zatorski.

I jeszcze na koniec zdjęcie Andrzeja Wrony, którego nie umiałyśmy wsadzić w jakiś sensowny kontekst, ale są takie zdjęcia Andrzeja Wrony, które nie potrzebują żadnego kontekstu.


O nie, jeszcze Andrzej w tej czapce.


Andrzej, nie ściągaj nigdy nie tej czapki, ściągaj, Boże, jesteś za piękny, idź do domu.

(Tyle dobroci zdjęciowej spotkało nas dziś oczywiście na Facebooku Skry>>)

Więcej o: